x-kom hosting

Napęd działa ale nie czyta płyt.

ufo369
utworzono
utworzono

Cześć. Mam problem z napędem DVD, podłączyłem go (jest to zwykłe podłączenie IDE) 

napęd wysuwa tackę, widać go jeśli wejdziemy w mój komputer (zapisany jako: STACJA DYSKÓW DVD RW)

W menedżerze urządzeń wykrywany jest jako: TSSTcorp CDDVDW SH-S202H ATA DEVICE)

Problem polega na tym, że po włożeniu płyty jej w ogole nie czyta, nawet się nie kręci. Może ktoś pomóc?

 

Zamieszczam zdjęcia podłączenia i samego napędu.

cinomatic
komentarz
komentarz

Problem z laserem... może płyta czyszczący przydałaby się.

Z drugiej strony jak nie kręci płyty to już gorzej.

 

Starość.

ufo369
komentarz
komentarz

Ale napęd działał do wczoraj. Problem pojawił się po wymianie zasilacza. 

cinomatic
komentarz
komentarz

Jaki to zasilacz?

ufo369
komentarz
komentarz (edytowane)

Corsair VS550


Jakieś sugestie? napęd pokazuje się przy starcie systemu, odczytywany jest jako master więc chyba nie jest uszkodzony. Kiedy wkładamy do napędu płyte pojawia się przy kursorze znak płytki ale nic więcej sie nie dzieje, nie odczytuje. Aktualizowałem bios, płyte główną, instalowałem sterowniki do napędu i dalej nic. Jakieś pomysły? 

Czytałem, że to może wina systemu... posiadam niestety pirackiego win 7 64 bity i chciałbym zainstalować orygianlną viste 32 bity ale nie da rady bo widzi płyty.

cinomatic
komentarz
komentarz

Jak dla mnie problem z napędem.

Pewnie z laserem.

emilos206
komentarz
komentarz

Podepnij inny molex, sprawdz na starym zasilaczu czy dziala dalej.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

ufo369
komentarz
komentarz

wymieniam napęd na nowy. juz ze złączem sata. nie są drogie a zaoszczedza nerwów związanych z kombinowaniem ze starymi :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.