x-kom hosting

Windows 8, ciągle napotykane problemy.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: 539 ,
Sevilovsky
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, mam już cholernie dosyć tego systemu, który nie jest dociągnięty. Mam z nim problemy, odkąd zakupiłem z serwisu laptopa, ten już nie chciał współpracować. Olać, przejdę do sedna. Pierwszym problemem jest blokada instalacji plików (większości, nawet ze stron producentów), ukazuje się taka tabela:

[spoiler]

VcpMeZv.png

[/spoiler]

Kolejnym moim problemem jest to, że system uruchamia się w 1min 30s, zamiast 8s, podczas uruchamiania długo (ok. 20s) mam black screena, a button ładowania, przy samym początku uruchamiania kręci się ok. 1min 10s.

 

53X6j6G.png

 

Wszelkie reinstalację systemu, nie pomogły w tym, by ten szybciej się uruchamiał.

 

Ostatnim problemem, dosyć irytującym jest wtyczka w Google Chrome - Qucick Start, którą traktuję jak wrzód na dupie, ponieważ sama zarządza co dzieje się z przeglądarką (po zainstalowaniu Adblocka, ta go usuwa i się automatycznie uruchamia), oraz po zwykłym usunięciu sama się instaluje.

 

 

Serdecznie proszę o pomoc.

Edytowane przez Sevilovsky

Youki
komentarz
komentarz

który nie jest dociągnięty.

Kupiłeś z poinstalowanymi jakimiś syfami i tak jest. :)

 

Panel sterowania>Konta?Zmień ustawienia funkcji  Kontrola konta użytkownika ustawiona na domyślnie ? 

  • Dobra wypowiedź 1
Sevilovsky
komentarz
komentarz

Kupiłeś z poinstalowanymi jakimiś syfami i tak jest. :)

 

Panel sterowania>Konta?Zmień ustawienia funkcji  Kontrola konta użytkownika ustawiona na domyślnie ? 

 

Tak, wszystko udało mi się wyeliminować samodzielnie (dla chcącego nic trudnego), został mi jeszcze start systemu, z którym starałem się już kiedyś uporać, ale to zbyt trudne, wierzę, że jesteś w stanie mi pomóc.

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż mi screena normalnie z menedżera zadań z zakładki Uruchamianie.

Sprawdz w Panelu sterowania, czy ustawiony jest szybki start.

  • Dobra wypowiedź 1
Sevilovsky
komentarz
komentarz (edytowane)

GJwjkwC.png

 

Szybki start, o ile chodzi o to:

Y7nu1f8.png

Edytowane przez Sevilovsky
Youki
komentarz
komentarz

Wszystko do wyłączenia. 

  • Dobra wypowiedź 1
Sevilovsky
komentarz
komentarz

Uruchamiam ponownie komputer.


Wszystko do wyłączenia. 

 

Komputer uruchomił się w 80s, zamiast 8s. Zmiany tylko delikatne, co dalej?

539
komentarz
komentarz

Rozumiem ,że chodzi o dysk ssd..... zrób benchmark dysku zobacz jakie ma transfery.

 

Możesz zobaczyć ustawienia  dysku w bios płyty.

 

 

Na mojej płycie (asus sabertooth z87 ) z dyskiem ssd Windows 8.1 wstaje po włączeniu komputera do pulpitu (tak sobie ustawiłem z pominięciem kafli) bardzo szybko.

  • Dobra wypowiedź 1
Sevilovsky
komentarz
komentarz

Możesz mnie ładnie pokierować, krok po kroku jak to działa?

Youki
komentarz
komentarz

Przykładowo w programie AS SSD Benchmark.

  • Dobra wypowiedź 1
Sevilovsky
komentarz
komentarz

Rozumiem ,że chodzi o dysk ssd..... zrób benchmark dysku zobacz jakie ma transfery.

 

Możesz zobaczyć ustawienia  dysku w bios płyty.

 

 

Na mojej płycie (asus sabertooth z87 ) z dyskiem ssd Windows 8.1 wstaje po włączeniu komputera do pulpitu (tak sobie ustawiłem z pominięciem kafli) bardzo szybko.

 

Dobra, punkt pierwszy w trakcie realizacji.

Punktu drugiego nie jestem w stanie zrobić, więc też możecie mnie pokierować.

Również chętnie coś takiego bym sobie ustawił, pomijając kafelki, więc proszę o kierowanie, jak.

Youki
komentarz
komentarz

Również chętnie coś takiego bym sobie ustawił, pomijając kafelki, więc proszę o kierowanie, jak.

A masz Windows 8.1 Update 1 zainstalowany ? 

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)
Youki
komentarz
komentarz

Tu masz film z  o Windows 8.1 

Wystarczyło zainstalować Update 1 i automatycznie domyślnie uruchamia się do plpitu.

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Wystarczyło zainstalować Update 1 i automatycznie domyślnie uruchamia się do plpitu.

Pewnie masz rację. Pamiętam jednak, iż ja robiłem tak jak na filmie. Być może było to przed tą aktualizacją.

  • Dobra wypowiedź 1
Sevilovsky
komentarz
komentarz

rtuj1Wh.png

Oto i skan.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak by Ci to powiedzieć :) Nie masz dysku ssd :) Tylko tradycyjny.

Bynajmniej wynika to ze screenu jaki wrzuciłeś gdzie symbol Twojego dysku wskazuje na:

 

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822236496

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
Sevilovsky
komentarz
komentarz

Jak by Ci to powiedzieć :) Nie masz dysku ssd :) Tylko tradycyjny.

Bynajmniej wynika to ze screenu jaki wrzuciłeś gdzie symbol Twojego dysku wskazuje na:

 

http://www.wdc.com/wdproducts/library/SpecSheet/ENG/2879-771437.pdf

 

No i co teraz, celem jest, by komputer uchamiał się ~10s

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Dla przykładu jeden z moich dysków tj OCZ Vertex4. Na nim siedzi sobie Windows 8.1 :)

Dysk kupiony około 3 lata temu :)

 

http://zapodaj.net/ada4efda2a7c8.jpg.html

 


 

 

o i co teraz, celem jest, by komputer uchamiał się ~10s

Teraz najprościej jest zakupić dysk SSD i zainstalować na nim system :)

O ile oczywiście komputer jest nowej generacji maszyną i będzie wspierał sprzętowo działanie nowej technologi dysków ssd.

Ostatecznie czas ładowania systemu Windows będzie współzależał od całej konfiguracji komputera.

Przed zakupem dysku do laptopa trzeba upewnić się jakich wymiarów dysk pasuje do naszego komputera.

Jeżeli nie jesteśmy pewni takich danych najprościej wybrać się np do sklepu komputerowego/serwisu celem zakupu i montażu odpowiedniego dysku ssd.


Ciekawy dysk :

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/plextor-m5-pro-xtreme-128-gb-test.html


http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/plextor-m5-pro-xtreme-256-gb-test.html


Wybór dysków SSD jest bardzo duży. Warto poczytać testy/opinie, przejrzeć forum i kupić coś naprawdę dobrego.

Dobry i pewny ssd daje nam wysoką wydajność i zapewnia niezawodne działanie komputera.

Przed zakupem należny sprawdzić wszystkie aspekty techniczne, aby odpowiednio dobrać dysk do komputera.

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.