x-kom hosting

VirtualBox - problem z włączeniem maszyny

vby
utworzono
utworzono

Hej, ostatnio chciałem pobawić sie różnymi dystrybucjami Linux'a, więc zainstalowałem VirtualBox. Pobrałem na dysk kilka dystrybucji (Ubuntu, LinuxMint, Debian, Puppy Linux). Wszystko prawidłowo sie pobrało i zainstalowało. Problemy zaczęły się gdy chciałem odpalić nową maszynę. Gdy ją utworzyłem wszystko robiłem tak jak zawsze dysk 20 gb z możliwością powiększania, ram 2 gb, 1 rdzeń procesora, a reszta na domyślnych ustawieniach. Po tym wszystkim czas na pierwsze uruchomienie, włączam i jakiś komunikat, próbuje jeszcze raz i to samo. Stworzyłem nowa maszynę i to samo, ten sam komunikat. Wreszcie usunąłem wszystko zainstalowałem jeszcze raz i dalej to samo, potem pomyślałem że to wina tego ze zle dodałem obraz iso, wiec ustawiłem maszynę z Windows XP ale nie dodałem jego obrazu i nic dalej ten sam komunikat. Nie wiem co robić, pamiętam jak jeszcze w marcu VirtualBox mi działał.
Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

rokko
komentarz
komentarz

To może być konflikt z oprogramowaniem antywirusowym lub HIPS. Odinstaluj oprogramowanie antywirusowe/HIPS, odinstaluj VIrtualBox najlepiej przy pomocy RevoUninstaller lub innego dobrego deinstalatora, następnie ponownie zainstaluj VB i sprawdź sytuację.

vby
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź, w najbliższym czasie spróbuje. Z tego co wyczytałem HIPS służy do monitorowania procesów (jeśli się mylę proszę mnie poprawić), czy jest on wbudowany w system? W sumie to zapomniałem, że zmieniałem w lipcu antywirusa, więc moze chodzić właśnie o niego.
Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

rokko
komentarz
komentarz

 

HIPS służy do monitorowania procesów

Dokładnie tak.

Aplikacje typu Internet Security mają wszystko w jednym i antywirusa i HIPS, firewalle również posiadają HIPS w zestawie, dlatego jeśli instalowałeś jakiś nowy soft odinstaluj i sprawdź. Może on wchodzić w konflikt z VB. Więkość softów pozwala na wyłączenie ochrony dla konkretnego procesu/katalogu dlatego trzeba by też ten wariant sprawdzić przed odinstalowaniem.

vby
komentarz
komentarz (edytowane)

No więc, antywirus odinstalowany, a problem dalej występuje. Zmieniła się długość ładowania (teraz na komunikat muszę czekać kilka sekund), ale poza tym nic dalej to samo. Na jakiś czas poratowałem się vmware workstation, ale jest to wersja trial na 30 dni, a pełnej wersji nie chcę kupować, skoro mogę mieć darmowego Virtualbox'a. Nie wiem co robić, w ostateczności reinstaluje system lub kupię pełną wersje vmware workstation, ale mam nadzieję że komuś uda się wymyślić rozwiązanie dla mojego problemu
Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.