x-kom hosting

Najprawdopodobniej problem z kartą graficzną

AdVaNcEd047
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam jakieś 5 miesięcy temu korzystając z komputera zobaczyłem  czarny ekran. W górnym lewym rogu na zmianę wyświetlał się napis Analog Digital czyli monitor szukał sygnału.

Tak jakby odpiąć kabel Po restarcie problem wystąpił ponownie. Tym razem po 5 min i kolejny restart. Tak z pięć razy. Postanowiłem zrobić formata. Wszystko ok słucham sobie muzyki a tu nagle znowu ten czarny ekran. Tylko tym razem muzyka przestała lecieć postanowiłem podpiąć kabel analogowy (karta graficzna nie miała wejścia analogowego więc cisnę na zintegrowanej karcie graficznej a jak większość z was wie to jest koszmar. Nawet Counter-Strike 1.6 zacinał kiedy ktoś włączył latarkę lub rzucił smoke. Wracając do tematu prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu. Dodam że problem nigdy wcześnie nie występował.

 

-Karta Graficzna Nvidia GeForce 9600 GT

- Jeżeli inne podzespoły również są potrzebne to napisze

 

A teraz moje pytania

-Czy kompa da się uratować?

-Czy oddanie go do naprawy pomoże?

-Jeżeli to wina karty lub czegoś innego czy warto w niego inwestować?

-Czy to na pewno wina karty graficznej ?

-Czy to może być wina kabla?

 

Ps. Gram tylko w Team Fortress 2 i nie jestem żadnym f2p tylko porządnym  gracze jeżeli kogoś interesuje moje konto to proszę: http://backpack.tf/profiles/76561197996610004

 

Zapomniałem wspomnieć że miałem podpięty i analog i kabel "digital" i stopniowo komp z kabla "digital" zaczął przechodzić na analog.

Jednak dwa razy się zdarzyło że odpalił przez kabel "digital"  co dało mi jakieś dwa razy po 15 minut świetnej gry 

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż temperatury karty graficznej w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw screena.

  • Dobra wypowiedź 1
AdVaNcEd047
komentarz
komentarz

1 Nie mam jak pokazać temperatury karty graficznej skoro mi jej nie wykrywa bo jak mówiłem cisnę na zintegrowanej a już nie wykrywa jej kompletnie mam podłączony kabel do karty zintegrowanej i do GeForca i zawsze wybiera zintegrowaną. 2 Jednak kiedy te dwa razy wybrało GeForca to można było zauważyć że komputer jest znacznie cieplejszy niż przy korzystaniu z zintegrowanej karty graficznej

Youki
komentarz
komentarz

Możesz profilaktycznie przeczyścić kartę graficzną oraz wymienić pastę termoprzewodzącą. Jak nic nie da to jest jeszcze piekarnik, ale to może co najwyżej przedłużyć żywotność karty graficznej o kilka miesiecy.

  • Dobra wypowiedź 1
AdVaNcEd047
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuje kiedy będę mieć czasz zajmę się tym jeżeli nastąpiły by jakieś inne okoliczności napisze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.