x-kom hosting

Chłodzenie kompa i klimatyzacja w jednym

llwafell
utworzono
utworzono

Witam.

Ze względu na to że mam dużo czasu postanowiłem zrobić klimatyzacje dla mojego kompa i dla mnie.

Niestety mam pewien problem - do mojej klimatyzacji potrzebny jest wiatrak i już się ucieszyłem gdy wygrzebałem stary i niepotrzebny wiatrak od procesora, pomyślałem, że podepnę go do baterii i będzie działał, niestety sprawa się komplikuje gdy spostrzegłem 4 kable. Tak więc mam pytanie - który kabel podłączyć do +, a który do -  

 

[attachment=33283:IMG_20140806_133604.jpg]

 

PS: Tak odnośnie tej klimatyzacji chodzi o to, że zamrożoną wodę owijam folią bąbelkową, a z tyłu daję ten wiatraczek i dmucham w gorący radiator od procka  :E .

Awionet
komentarz
komentarz (edytowane)

Czarny minus , żółty plus   Dziwne kable :c żółty powinien być czerwony ale co tam :D ale lepiej najpierw te dwa kabelki (czarny, żółty) podłącz pod baterie 1,5v i sprawdź czy się kręci i nic nie pali haha :D

Nie jestem też pewien czy nie będziesz musiał sprawić sobie zasilacza 12V albo baterii 9V, bo ja mam mały wiatraczek z silentium PC i chłodzę nim router który się strasznie grzeje na zasilaczu z regulacją napięcia.

Edytowane przez Awionet
  • Dobra wypowiedź 1
llwafell
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. Dzięki za odpowiedź, wypróbowałem na baterii 9V i działa tylko trochę powoli. 

Wypróbuje na 12V jak będę miał  :)

 

Grr ależ ja jestem niespostrzegawczy na wentylatorze wyraźnie pisze 12V  :mur: .

Edytowane przez llwafell
llwafell
komentarz
komentarz

Ok zrobiłem moje urządzenie i przed pięcioma minutami je testowałem na kompie. Rezultaty na początku były zadowalające schłodziłem kartę graficzną o 2 stopnie procesor też o kilka, ale niestety oczywiście coś musiało się spieprzyć :angry:  otóż patrzyłem jak moje urządzenie pięknie chłodzi, a gdy podniosłem głowę patrze, że na monitorze dzieją się jakieś dziwne rzeczy jakieś kolorowe paski były widoczne na monitorze podobnie jak koszulka w kratkę... :komp:  Zrobiłem restart wszystko w porządku. Czy ktoś może mi powiedzieć co to wszystko znaczy? Może za bardzo schodziłem? Może skroplona woda coś popsuła? Tak czy inaczej śmiało - piszcie. ;)

Awionet
komentarz
komentarz

No jednak na butelce z zamrożoną wodą będzie sie skraplała woda. Załatw jakiś talerzyk haha
Na pewno nie schłodziłeś za bardzo :)

llwafell
komentarz
komentarz

 

 

No jednak na butelce z zamrożoną wodą będzie sie skraplała woda. Załatw jakiś talerzyk haha

Urządzenie nie ma styczności z kartą graficzną ani innymi podzespołami jest w zamkniętej przestrzeni z dziurkami po obu stronach z jednej jest wentylator a z drugiej ujście chłodnego powietrza które jest skierowane na kompa z otwartą klapą 

offmyself
komentarz
komentarz

Nie wiem skąd wziąłeś ten idiotyczny pomysł, ale ogólnie to ręce opadają. To po pierwsze nie jest żadna klimatyzacja, a kawałek lodu (który rozpuszcza się zawrotnie szybko)z wentylatorem . Takie coś możesz sobie zrobić to chłodzenia lalek, czy zabawkowych samochodów, ale na pewno nie komputera.

 

dziwne rzeczy jakieś kolorowe paski

Rób tak dalej a te kolorowe paski będą się pojawiały coraz częściej, aż zostaną na cały czas.

Awionet
komentarz
komentarz

No ale on nie powiedział czy zdjął cooler z radiatora. Jak tak to gratuluje inteligencji :wacko:

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

llwafell
komentarz
komentarz

 

 

No ale on nie powiedział czy zdjął cooler z radiatora. Jak tak to gratuluje inteligencji

Nie, nie zdjąłem

 

 

 

Nie wiem skąd wziąłeś ten idiotyczny pomysł, ale ogólnie to ręce opadają. To po pierwsze nie jest żadna klimatyzacja, a kawałek lodu (który rozpuszcza się zawrotnie szybko)z wentylatorem . Takie coś możesz sobie zrobić to chłodzenia lalek, czy zabawkowych samochodów, ale na pewno nie komputera.

Rozumiem, że pomysł nie jest najlepszy, ale czy mógłbyś napisać dlaczego pojawiają się kolorowe paski, bo na razie zbyt wiele się od ciebie nie dowiedziałem.

offmyself
komentarz
komentarz (edytowane)

Pojawiające się paski oznaczają problemy z kartą graficzną. Nie wiem czy jakaś kropelka wody poleciała na grafikę czy nie, ale stosowanie takich dziwnych rozwiązań chłodzenia jest trochę nie bezpieczne.

Edytowane przez offmyself
llwafell
komentarz
komentarz

 

 

ale stosowanie takich dziwnych rozwiązań chłodzenia jest trochę dziwne.

masło maślane  :)

 

OK wszystko co chciałem wiedzieć już wiem, tak więc dzięki za odpowiedzi i żegnam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.