x-kom hosting

BSoD Sapphire Radeon R9 270x

medikk
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

 

Zapewne nie raz spotkaliście się z błędami powodowanymi przez sterownik ekranu (?) atikmpag.sys i atikmdag.sys.

 

Do rzeczy.

Parę miesięcy temu zakupiłem w sklepie morele.net komputer następującej konfiguracji:

 

Procesor: Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570

Płyta główna: MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL

Pamięć RAM: Crucial 8GB Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat Spreader

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM 

Grafika: Sapphire Radeon DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC With Boost 11217-01-20G

Zasilacz: Thermaltake ATX SMART 550W Modular140mm 80+ Bronze

 

 

Po miesiącu grania komputer zaczął restartować sterownik ekranu co powodowało zawieszenie się gier/wywalenia do pulpitu (z tym się uporałem).

Mineły 2 miesiące i zacząłem dostawać co 2-4 dni BSOD z powodu plików atikmpag.sys i atikmdag.sys (występowały losowo).

 

Co zrobiłem?

1. Zainstalowałem na nowo windowsa 7 x64  - pomogło na parę tyg i znów BSOD

2. Instalowałem nowe sterowniki na zmianę ze starymi, sam sterownik bez CCC, bez zbędnych pierdółek - pomagało na 4-7 dni czasem na 2-3 tygodnie

3. Uaktualniłem bios płyty głównej, na najnowszy ze strony producenta - nie pomogło 

4. Zmniejszałem takowanie karty w CCC o 50-100 MHz - pomagało na kilka dni

5. Skanowałem gruntownie rejestr C-Cleanerem, a sam komputer kilkoma różnymi antywirusami (nieee... nie instalowałem więcej niż jeden na raz ;) ) - nie pomagało

6. Robiłem testy pamięci ram przez kilka nocek z rzędu (od godziny 22 do 7 rano) - Nie wykazało błędów

7. Wymnieniłem pastę na grafice i przy okazji na procku - nie pomogło

8. Poszedłem do serwisu gdzie jako odpowiedź otrzymałem "Pan przyniesie i zobaczymy co jest. - A ile to będzie kosztować?, - Zobaczymy, naprawimy, powiemy cenę" - jakoś nie uśmiecha mi się płacić więcej niż wart jest np nowy zasilacz.

9. Stosowałem metodę EXPAND.EXE atikm(d)pag.sy_ atikm(d)pag.sys - pomagało na kilka dni

10. Poddawałem kartę graficzną stres testowi i nawet przy temperaturze 87C nic się nie działo (przy graniu w np crysis 3 czy watch dogs na max ustawieniach temperatura sięga około 58C).

11. Dzwoniłem do samego sklepu morele.net. Jako odpowiedź dostałem coś w stylu że mam pirata windowsa, że nie aktualny (taaa kupiłem pirata od microsoftu yay \o/

Gdy zwróciłem uwagę iż mam oryginalny system, bardzo zmieszany Pan powiedział że musiałem "zakurzyć komputer i się przegrzewa (dodam że komputer jest tak czysty iż można z niego jeść). Chciałem oddać kartę do reklamacji, ale ów sklep po 14 dniach nie przyjmuje zwrotów i kazali mi wysłać kartę do producenta do Stanów.

 

 

Nie wiem co mam począć... Kupić nową grafikę? Nową płytę główną? Zasilacz? CAŁY PC?!

Proszę o pomoc bo już nie mam siły.

 

 

Log z programu who crashed ( o dziwo folder minidump jest pusty o,o ):

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Mon 2014-08-04 13:58:21 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: atikmpag.sys (0x00000000)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA800A1F04E0, 0xFFFFF88002E0BDAC, 0x0, 0x1)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error.
Google query: VIDEO_TDR_ERROR

Gość
komentarz
komentarz

No i co teraz producent spieprzył  a mamy sie głowić i naprawiac :evil:

Zreszta napisałeś to tak..sie pisze w 2 zdaniach co sie dzieje

Oddaj na gw

r102
komentarz
komentarz

Te objawy występują "co 2-4 dni losowo" dalej ???

 

To ostatecznie można wytrzymać ?

A może po jakiejś kolejnej wersji sterowników przejdzie samo ?

medikk
komentarz
komentarz

Przepraszam teraz ów błędy występują po 5-9 razy dziennie :P A to robi się niezbyt przyjemne.

r102
komentarz
komentarz

Co bym zrobił w celu wykluczenia ew. błędów software.

 

1. Reinstalacja systemu.

2. Płyta jest MSI, po reinstalacji instalacja programu MSI LiveUpdate - i instalacja wszystkich "sterowników" zaleconych przez ten program.

/ATI też się ściągną/

3. Instalacja wszystkich poprawek Windowsa.

 

Czyli mamy idealny system. No idealnie to nigdy nie jest ale się postarano.

 

Jak dalej będzie źle to sprawa hardware, bo wykluczone software.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.