x-kom hosting

Napęd DVD-ROM nie działa

Mati2812
utworzono
utworzono
Witam. :) Mam problem z napędem DVD-ROM, ponieważ nie czyta płyt. Byłem z komputerem w serwisie i u nich działał na moim sprzęcie, przywiozłem komputer do domu, włożyłem płytę, a tu nic.. Wtedy system jeszcze wykrywał napęd, a teraz już nie. Napęd był wymieniany kilka miesięcy temu i podziałał z tydzień, a potem lipa. Dodam jeszcze, że napęd też przestał być widoczny w Menedżerze urządzeń. W czym leży problem?

 

slivero
komentarz
komentarz

Powiadasz że w serwisie działał i po powrocie do domu nie działa. Czyli naprawa nie doszła do skutku. Lepiej skontaktuj się z nimi i nich ci to zrobią zanim sam namieszasz.

Mati2812
komentarz
komentarz

Ale każda wizyta to 30, 50 zł, a ja bym chciał to samemu naprawić. 

slivero
komentarz
komentarz

Czyli co biorą pieniędze za nic ?

Mati2812
komentarz
komentarz

No można tak powiedzieć... Pomoże ktoś? 

hixmen
komentarz
komentarz

Sprawdź połączenia kabli dociśnij. Czy wymień kabelek sygnałowy i zmień wpięcie do innego gniazda na płycie głównej . Zobacz czy w biosie jest aktualnie wykrywany napęd skoro teraz piszesz że nie widać w menedżer urządzeń. Następny zabieg to sprawdzenie dzialania problematycznego urządzenia na innym komputerze. Powyższe opisane zabiegi powinny dać odpowiedź czy napęd rzeczywiście wadliwy czy inna przyczyna.

Mati2812
komentarz
komentarz (edytowane)

Dociskałem połączenia kabli, zmieniłem wpięcie, w biosie jest widoczny, ale nic to nie pomogło, nie mam możliwości sprawdzenia na innym komputerze. 

 

 

Czy nie lepszym rozwiązaniem było by kupno napędu na USB? Na allegro takowy kosztuje ponad 80 zł z przesyłką, a w serwisie też wezmą coś koło tego, a nie wiadomo, czy będzie działać. Jak na razie upatrzyłem taki: http://allegro.pl/nowy-zewnetrzny-naped-usb-dvd-cd-rw-combo-gw-i4463777163.html

hixmen
komentarz
komentarz

Uruchom zastępczy system Linux Mint z pena. Powinno zareagować włożenie płytki do napędu pojawieniem się okna. I dodatkowe okno odpowiednik okna mój komputer file menager.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.