x-kom hosting

podkrecanie sempron 3000+ socket am2

BlancioR92
utworzono
utworzono

Witam specyfikacja komputera amd sempron 3000+ 64bit socket am2 (1600mhz 8x200)

mobo am2 nf3-vsta

ram 2 x 512 kingston 533mhz@266mhz ddr2

geforce 7600gs 256mb/128bit ddr2 400/800 @ 450/850

modecom mc 350

No i po o/c karty postanowilem podkrecic procesor poprzez podnoszenie szyny fsb z racji ze przy podnoszeniu fsb podnoszi sie takze ram i agp z standardowych 66mhz na wyzsze to mam takie szczescie ze moja plyta obluguje automatyczny dobor taktowania agp do fsb albo reczny przy automatycznym jak podnosze z 200 na 2005 rosnie z 66 na 68 to dalem recznie i jest caly czas 66 czyli prawidlowo ram ustaiwlem z auto na ddr2 533mhz@266mhz no i ht hyper transport ustawilem na stale na 800mhz mialem do wyboru 200 400 600 i 800 to dalem standardowe 800 tez jest ok ze nie jest na mnozniki :Dbo ht to 4xfsb ok napiecia tez wogole nie moglem tykac poprostu nie mam tam dostepu pomyslalem trudno :) w biosie podnioslem fsb o 5mhz i podniosl sie o 40mhz bo 4 x 8 ram jest ok agp ok ht tez ustawione wchodze w everesta i co widze? napiecie nie wzroslo nic procesor wzrosl o 40mhz :) wchodze w everesta w mikrouklad plyty glownej widze slot agp spadlo z 66 na 64... a pci jak bylo na 33.3 tak i jest wiec nie wiem wtf bo podobno 2 x pci = agp... patrze na fsb procka lol 200?? i ht 800 wychodze z zakladki mikrouklad wchodze w zakladke procesor tam jest fsb 205? coj est everest sam sobie zaprzecza? wchodze w zakladke plyta glowna i co widze ht 820 a w mikroukladzie jest 800? i przestalem krecic... bez zmiany tych opcji z ddr ht itd tez jest tak a gdy wchodze w bios to wszytsko jest ok agp frequency jest 66 ddr jest 266(533) ht jest 800 wiec wtf? everest klamie czy kto? w ten sposob troche sie zniechecilem bo everest sam sobie zaprzeczal i nie wiedzialem czy dalej krecic prosze o pomoc...

Sonido
komentarz
komentarz

Z tego Semprona dużo nie wyciagniesz, ale jeśli już jesteś zdecydowany na OC to polecam ten artykuł. Powinieneś znaleźć tam odpowiednie wskazówki.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

BlancioR92
komentarz
komentarz

Tak tylko ja nie mam regulowanego tego napiecia vcora nawet nie mam go w tej zakladce moge sobie tylko obejrzec jakie aktualnie jest na hardware monitoring a wynosi ono 1,4V i nie moge tam zejsc i zmienic... kolega mi mowil ze jest to napiecie automatyczne a podkrecanie przy automatycznym wiaze sie z 20mhz do przodu i bios daje zbyt duze napiecie i spali mi procka...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.