x-kom hosting

Jak zainstalować system windows 98 obok windows 7

Facesbones
utworzono
utworzono

chciałbym sobie po wspominać ,ten stary system :) ,będę go używał w celu grania starych gier.

Nie wiem natomiast jak to zrobić,próbowałem z pendrive,w instalatorze windows załadować sterownik ale piszę że błąd sterownika niepodpisany czy coś takiego,nie proponujcie mi virtualbox ,wolałbym żeby odpalał z komputera

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Mógłbyś wrzucić zdjęcie tego błędu ?

Facesbones
komentarz
komentarz

Nie ,ale napiszę na kartce ,zaraz odpowiem


o to błąd "nie znaleziono podpisanych sterowników urządzeń. upewnij się czy nośnik instalacyjny zawiera prawidłowe sterowniki,a następnie kliknij"

539
komentarz
komentarz

Zainstaluj sobie dos box. Emulator dos, niemal wszystkie stare gry na tym działają. Oszczędzi Ci to instalacji starego juz win 98.


http://pl.wikipedia.org/wiki/DOSBox


https://www.youtube.com/watch?v=NAWiUAGCphQ

Facesbones
komentarz
komentarz

mam ddsboxa jest dobry,ale chciałbym sobie pobrykać na systemie,jak to dawniej było :) ,

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Spróbuj zainstalować wersję SE.

Facesbones
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie mam, wersje SE ale nic to nie daje ;..Mam ikonkę na dysku h windowsa czyli dobrze skopiowane ale nie wiem jak zainstalować


Za cholere nie mogę tego zainstalować,może jak by miał czystą płytę to bym nagrał i zainstalował.Miałem oryginał ale starzy jak robili porządki wyrzucili dyskietki i płyty ;/

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację, może znajdzie się potrzebne sterowniki.

Facesbones
komentarz
komentarz

Procesor Intel core(R) (TM) i5-2500 CPU 3.30 ghz

ASUS EAH6870

Płyta głowna MSI ZH77-G43 (MS-7758)

Nieciej
komentarz
komentarz (edytowane)

99,9% pewności, że nie zdobędziesz kompletu sterowników wymaganych do poprawnego skonfigurowania Windows 95/98/Me na tym sprzęcie - to wszystko jest całkiem współczesne, a Windows 98 SE ma już 16 lat, z tego połowę bez wsparcia. Ponadto Windowsy 9x nie obsługują obecnie standardowych rozwiązań, jak SATA, PCI-Express, wielordzeniowe procesory, wielowątkowość i rozmaite inne. Chcesz pograć w stare gry pod Win9x - kup stary komputer, np z późnym Pentium III lub wczesnym Pentium IV bez HT, bo systemy 9x i tak z tego nie skorzystają. RAMu niech ma ile wlezie, ale 512 MB SDRAM będzie w większości przewidywalnych przypadków niewykorzystane w pełni - sam system potrzebuje, zdaje się, 16MB, ale na pewno nic multimedialnego na nim wtedy nie pójdzie poza odsłuchem CD-Audio we wbudowanym odtwarzaczu.

Albo zanstaluj VirtualBox i w nim Windows 98 SE, może wywalczysz uruchomienie jakiejś gry na takim systemie (internet w przeglądarce IE 6 nie wygląda jednak normalnie, jak w dzisiejszych przeglądarkach)

Wysłane z tabletu za pomocą Tapatalk

Facesbones
komentarz
komentarz

Musiałbym raczej posiadać słaby komputer,trudno będę musiał używać ddsboxa:).

Dzięki temat można zamknąć

Axel
komentarz
komentarz

Zawsze możesz kupić jakiś szrot za 50 zeta i na nim wgrać 98, skoro VB odpada.

Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.