x-kom hosting

Program do bazy danych

morek900
utworzono
utworzono

Witam serdecznie drogich użytkowników,
Czy znacie może problem do zarządzania Bazą Danych inny niż Excel oraz Access.

Posiadam 6 baz excelowskich po 700k rekordów w każdej bazie.

Niestety, w każdej bazie znajdują się zduplikowane wartości. Wrzucenie wszystkich baz do jednego arkusza excelowskiego i kliknięcie USUŃ DUPLIKATY niestety nie działa. 
Cała baza musi zostać umieszczona w jednym wierszu, który niestety ma tylko do 1mln pozycji.

Czy znacie jakieś rozwiązanie?
Narazie mam w pliku excelowskim bazy w 6ciu kolumnach, i niestety nie wykrywa duplikatów, a są. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli spojrzeć na arkusz Excel'a to można by powiedzieć, że jest to tabela bazy danych. Jednak funkcjonalność arkusza kalkulacyjnego różni się od bazy danych.

 

Pytanie jest takie, czy dane które umieszczasz w arkuszu Excel, nadaja się do tego. Czy może popełniłes błąd i powinieneś był umieścić je w bazie danych.

 

Według mnie, arkusz kalkulacyjny nie służy stricto do przechowywania danych, a do wykonywania obliczeń na poszczególnych komórkach, kolumnach, wierszach, danego arkusza. Jeśli natomiast Ty użyłeś go do zbierania danych, (np danych personalnych), to przy posiadaniu w sumie ponad 4 milionów rekordów, to powiem Ci, że jestem pod wrażeniem.

 

Zakładam, że jednak te 4 miliony wpisów to nie sa obliczenia ;) więc pozostaje przesiąść sie na bazę danych. Przy tak sporej bazie pozostaje pytanie wydajności danego silnika bazy danych, sprzętu oraz tego czy dostęp do niej ma mieć tylko jedna osoba, czy wiele osób. Access mógł by mieć problemy z taką ilością rekordów. Na twoim miesjcu zastanowił bym się nad użyciem bazy danych typu MySQL/MSSQL/PostgreSQL. Następnie pozostanie kwestia eksportu/importu danych oraz jakiegoś interfejsu do bazy danych.

 

W przypadku wybrania MySQL warto przy okazji skorzystać z narzędzi typu "MySQL GUI Tools". Jednak wydaje mi się, że możesz tego nie ogarnąć i być może lepiej bło by zlecić to jakiemuś "freelancerowi".

Umieść ogłoszenie, w którym zawżyj swój problem, czego oczekujesz, zobacz ile to będzie kosztować. Skorzystaj choćby z działu "Ogłoszenia" oraz dodatkowo daj ogłoszenie na jakiejś stronce typu freelancer.pl.

 

Aha, na koniec pamiętaj, że rozwiązanie będzie się za pewne znacznie różnić od tego, które dotychczas stosowałeś. Jednak specyfika tego zadania wymaga zastosowania innych narzędzi, które powinieneś poznać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.