x-kom hosting

[Windows Server 2008] Adapter LAN.

Kicuch
utworzono
utworzono

Witam.

Zainstalowałem na komputerze system Windows Server 2008.
System nie wykrywa mi Adapteru LAN:   realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)
Kiedy próbuje zainstalować sterowniki, to podczas instalacji pokazuje mi błąd: FindFile failed.

Odpaliłem Linuxa z Live CD i system widzi kabel ethernet bez problemu.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Windows Server zainstalowałeś na maszynie wirtualnej, czy normalnie na sprzęcie ?

 

Poza tym, to że wykrywa karte sieciową nie oznacza wcale, że jest ona wporządku. Najlepiej jakbyś odpalił Linuksa, połączył kompa z innym, skonfigurował sieć i sprawdził pingiem, czy wszystko jest okej.

Kicuch
komentarz
komentarz

Zainstalowałem Windowsa na dysku twardym.

Linux połączył sie z internetem.
Na Linuxie śmiga wszystko bez problemu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Próbowałeś pobierać z tej strony instalator sterownika:

http://www.realtek.com.tw/Downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

 

Znalazłem podobny problem na tej stronie (anglojęzyczna, jak co użyj google translator):

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-hardware/findfile-failed-the-realtek-network-controller-was/f6529875-6116-4fc7-a317-19c04e8c900b

 

Sugeruje się kilka rozwiązań:

-po pierwsze manualne wskazanie plików sterownika (prawy przycisk na urządzeniu i wskaż mu sterownik z pliku)

-ściągnięcie sterowników bezpośrednio od producenta karty, laptopa albo innego źródła

-przestrzeganie pewnej procedury instalacji sterowników: wpierw instalacja sterowników od chipsetu płyty głównej (np Intel chipset driver). Dotyczy to każdego komputera i każdego systemu.

 

Należy stosować poniższą kolejność instalacji:

1. sterownik chipsetu płyty głównej i restart systemu

2. Pozostałe sterowniki płyty głównej (np SATA), restart

3. reszta sterowników, restart

4. biblioteki, np kodeki, DirectX, framework'i, itd, restart

5. oprogramowanie uzytkowe

Kicuch
komentarz
komentarz

Zainstalowałem sterownik z drugiego linku i wszystko ruszyło. 
Dziękuję za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.