x-kom hosting

Problem

Maricha
utworzono
utworzono

Witam!

Otóż towrzę sobie plik w wordzie z grafikami, lecz gdy próbuje go gdziekolwiek otworzyć, to wszystkie obrazki się rozsypują po całym pliku tworząc dużo stron dodatkowych. Osoby w drukarni mówią, że nie mają czasu bawić się z plikami. Toteż moje pytanie, czy da się zapisać plik, tak aby wszystko było na swoim miejscu.
Próbowałem zapisać w pdf oraz jako png, lecz jest problem z wielkością rzeczywistą obrazków(różnica nadana w pliku, a na kartce po wydruku) i jakością.


Z góry dziękuje za pomoc.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Zawszę zapisuj taki plik do pdf, dzięki temu unikniesz właśnie rozjeżdżania się już sformatowanego dokumentu. Obrazki warto wstawić 1:1 a przy eksporcie do .pdf w opcjach można odhaczyć kompresje pliku jpg. Co do rozsypywania się obrazków, może pomoże ustawienie marginesów.

Maricha
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko robie bez kompresji itd, a wymiary obrazków zmieniają się i po wrdruku rożnią się te 0,1cm. W tym przypadku liczy się precyzja tych grafik.

 

Za to w magiczym wordzie w plicu doc wszystko ma dobry wymiar, tylko że jest kogiel mogiel i w drukarni się tym nie bawią

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem jak jest w wordzie ale spróbuj edytować grafikę na otwartym dokumencie (edytowanym) i wymusić jej wielkość. Może jakieś polecenie 'kompresuj'.
Spróbuj też ustawić opływanie grafiki na - 'jako tło'/ 'bez opływania'. Zakładam że dzięki temu nie będzie ograniczona marginesami ani żadnym tekstem. Jeszcze jedno co przychodzi mi do głowy to znaczniki drukarskie. Sprawdź czy podczas eksportu do pdf nie dodają się zn. drukarskie. Zobacz też czy wymiar .pdf nie odbiega od oczekiwanego (czasami różni się 0,1-1%).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.