x-kom hosting

Podkrecanie+Wiedza o kompie[lektury]

Boomerek
utworzono
utworzono

Witam... tak wiec tak jak w temacie ^_^[lektory-tylko nie za duże plx xD]zaczynam sie interesować overclockingiem ... ale nie wiem od czego zacząć co gdzie i jak... jak wykonać swoje pierwsze podkręcenie żeby nie zje***.. kompa xD.. [narazie mam 1 do dyspozycji i to troszkę ważnego ;p] polecacie jakieś lektury ? co przeczytać, artykuły itp itd .. =) tylko tak chciałbym żeby wsio było zawarte jak sie da ;p bo nie chce by było "aj zapomniałem o tym i o tym" ;p -tak wiem wymagający jestem ^_^

+ do tego chciałbym sie wiece o kompie [w środku] dowiedzieć.. jakbym dokładał chłodzenie co i jak ... ogólnie podsumowując chodzi o to bym wiedział wsio o Overclockingu + to co sie z tym wiąże =))

Sonido
komentarz
komentarz

A więc tak:

Jak podkręcić Athlona 64/Semprona http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

Intel LGA 775 - Poradnik OC http://www.dzikie.net/index.php?art=intel_...rue&cpage=1

Turboclocks - Poradnik dla początkujących overclockerów http://www.turboclocks.yoyo.pl/procesor.html

Wszystko o podkręcaniu procesora dla początkujących http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic338618.html

Myślę, że na początek wystarczy, jak ogarniesz tą wiedzę to będziesz miał nieco więcej niż podstawowe pojęcie o podkręcaniu.

Miłej lektury :mruga:

Boomerek
komentarz
komentarz

aha :D wielkie thx , mam jeszcze pytanie podkręcanie rożnych procków,rożnie sie odbywa ? .. tzn. czy każdy inaczej sie podkręca ?? .. czy to zależy tylko od firmy ?.. bądź jakiejś grupy procesorów-jak tak to jakiej ;p ?

[a i oczywiście nie tylko podkręcanie procków]-no ale wpierw w zupełności wystarczy =x

danielmaxer
komentarz
komentarz

z pentiumów zawsze więcej wyciągniesz mhz niż z athlonów..

to jest różnie ja mam taki sam komp jak mój kumpel i mój procek z 2.8 podkręciłem do 3.4ghz a mój kumpel ledwo 3 ghz wyciągnął

:)

Gość
komentarz
komentarz

Napewno inaczej sie podkreca intele, inaczej amd. I jeszcze zalezy na jaki procek traficz, slabo czy dobrze podkrecalny.

edit: Ja tez nic nie wiedzialem o podkrecaniu, ale poczytalem sobie troche artykulow (m.in. takie jak wyzej wymienione), for i cos juz wiem :P też sie nauczycz :P

Boomerek
komentarz
komentarz

heh ... no mam nadzieje =x .. już polowe przeczytałem ,ale żebym coś zrozumiał to muszę to setki razy przeczytać ... no i wsiąść sie za czyny =d.. ale to dopiero gdy kupie new sprzęcik.. bo na tym qumpel sugeruje ze wyschła pasta termoprzewodząca... a bez pasty+podkręcanie kojarzy mi sie z niemilym wyzwaniem ^_^'. ... wiec póki co to czytać czytać i jeszcze raz czytać.. może se jeszcze to wszystko poukładam w wordzie druknę[żeby w razie czego miał wszystko na kartce] i wtedy do roboty "huh... "

Gość
komentarz
komentarz

A poza tym przeczytanie tego dużo ci nie podpowie, ja jak posiedzialem w biosie 2 godzinki to zacząłem coś kapować :P

beamerkun
komentarz
komentarz

Jak dla mnie wysychanie pasty jest mniejszym problemem niż kurz w radiatorze , którego nie pozbędziesz się do końca bez zdjęcia go z procka ;]

Boomerek
komentarz
komentarz

hmm. no przyznam ze przed świętami zdjąłem z ojcem radiator i wiatraczek i porządnie go wyczyściliśmy bo bios sie nie ładował xD.. z początku myśleliśmy ze to bateria[ale to już inna historia] ... well , boje sie trochę bez tej pasty podkręcać .. xD

beamerkun
komentarz
komentarz

Nie kładłeś świeżej pasty? O_o jak zwierzęta... To kolega ma rację że pasta , ale nie dlatego że wyschła , tylko dlatego że dobrze nie przylega ;]

Sonido
komentarz
komentarz

bez pasty nie ma przewodzenia, tempa jest wyższa. Nałóż cokolwiek, aby dobrze przewodziło nawet jakiś silikon, bo proca spalisz :P

Boomerek
komentarz
komentarz

wiem wiem ! .. dlatego nie podkręcam xD... a co do smarowania to nie mam czym :< .. a na stary nie chce mi sie kasy dawać xD

snip91
komentarz
komentarz

Kup pastę w sklepie za kilkanaście zł, nie musi być jakaś topowa. Byle po prostu była. Jak ty sobie wyobrażasz pracę procka bez pasty ? Do 10 zł spokojnie kupisz jakąś pastę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.