x-kom hosting

Wirtualny Windows XP z możliwością grania w gry

Ella
utworzono
utworzono

Witam!

 

 

Obecnie mam dwa systemy na jednym komputerze, ale to się musi zmienić, bo kupuję nowego blaszaka i nie będzie do niego sterów pod W XP. Trybu XP mieć nie mogę, bo mam Windowa 7 x64 HP, a HP nie obsługuje jeszcze tego trybu. Pobrałam niby pliki, ale Windows nie chce zainstalować ręcznie msu.

 

Stąd moje zainteresowanie Wirtualną maszyną. Próbuję na starym kompie, bo system będzie przecież ten sam na nowym, a obecny system dostanie formata, więc nawet jak zepsuję obecną instalację Windowsa, to mi to rybka...  :P

 

Testowałam VirtualBoxa... Nie chce się nawet uruchomić. Kiedyś chciał, ale czegoś tam nie mogłam zrobić, więc go odinstalowałam, a teraz nawet włączyć się nie chce po ponownej instalacji, więc ten program odpada.

 

Teraz bawię się VMware. program wygląda ambitnie, instalacja WinXP przebiegła wręcz różowo. Przydzieliłam mu 3,5 GB RAMu i 2 rdzeniowego procka, resztę zostawiłam na automacie. Pomimo rzekomego dostępu do napędu optycznego, nie widzi płyty w napędzie, więc żeby zainstalować grę, musiałam mu zainstalować Daemon Tools i użyć obrazu płyty. Gra się zainstalowała, ale jak chcę ją odpalić to wirtualny ma blue screena... Dodałam mu jeden rdzeń do procka i bawiłam się opcjami programu, ale nic to nie dało.

 

Zatem mam prośbę, abyście albo polecili mi dobrą, darmową wirtualną maszynę, na której instalacja i granie w gry to pestka i działa wszystko na W7x64HP, albo może macie namiary na obraz wirtualnego Windowsa XP do odtworzenia go na VMware? Nie chce mi się biegać na inny komputer tylko po kilka staroci...

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Przydzieliłeś maszynie wirtualnej więcej pamięci wideo ?

Ella
komentarz
komentarz

Nie mam takiej opcji. Mogę tylko wybrać ilość monitorów i rozdzielczość. Na liście sprzętu w Windowsie\gościu grafika jest jako nierozpoznane urządzenie zgodne z VGA. Nie da się póki co uruchomić żadnej gry poza może pasjansem... Akceleracja 3D jest włączona.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

To spróbuj jeszcze raz na wirtualboxie, ale nie zapomnij przydzielić odpowiedniej liczby zasobów. W virtualboxie możesz pokombinować w ustawieniach w zakładce "System".

Ella
komentarz
komentarz (edytowane)

WirtualBox nie chce się nawet włączyć. Nie mam szans ustawić w nim czegokolwiek niestety...

 

 

EDIT:

 

 

VirtualBox nadal nie chce działać, a VMware nadal odmawia uruchomienia jakiejkolwiek gry. Myślę, że powodem takiego zachowania tego drugiego programu, jest brak sterowników do wirtualnej karty grafiki. Bez sterów do grafiki nie zmuszę jej do pracy, stąd taki efekt. Może winien jest comodo, ale nawet jak był wyłączony, to nic to nie dawało. Może muszę po prostu spróbować jeszcze raz na nowym kompie, może będą bardziej kompatybilne te graty, czy ja wiem... Jest jeszcze jakiś trzeci program tego typu?

arkadiusz97
komentarz
komentarz

W windowsie XP na maszynie wirtualnej powinieneś zainstalować wszystkie aktualizacje, tam powinny być też potrzebne sterowniki oraz pewnie directx 9.

Ella
komentarz
komentarz

Na razie sobie odpuściłam (jak coś to jestem kobietą  :P  ). Prawdopodobnie jutro będzie nowy komp i już widzę, jak będzie mi się chciało walczyć ze starymi grami. Wezmę się za instalację Win 7 i walkę o to, by licencja działała. I tak jutro nie zdziałam dużo, bo komp do odbioru ok 17. Ja zawsze system dopieszczam już pierwszego dnia, żeby zrobić obraz Acronisem i mieć potem potencjalną awarię Windowsa w tyle. Sterowniki przecież można zaktualizować zawsze, więc to nie problem, że korzystam ze starego obrazu z systemem. Nie wiem tylko czy da się podzielić dysk na partycje płytą od Win 7, bo zawsze to robię płytą od XP.

 

Kilkakrotnie instalowałam nowy system na tym programie VMWare i w końcu udało się tak zainstalować XP, żeby przy karcie grafiki nie było konfliktu. Do tego skorzystałam z tego filmika na yt:

 

http://www.youtube.com/watch?v=AzkLMNjOjOs

 

Wpisałam w rejestrze tą samą kartę grafiki co na filmiku: ati 5400 series. Udało się urchomić jedną grę, na której średnio mi zależało. Nie wiem, może oprócz nazwy sterownika trzeba też było zmienić nazwę karty grafiki... Zostawiłam sobie obraz tego windowsa i spróbuję z nim powalczyć na nowym kompie. Może dam lepszą nazwę grafiki i wpiszę ją też w nazwie sprzętu, nie tylko w nazwie sterownika.

 

Gry które staram się uruchomić działają tylko na XP i Viście, dlatego nie chcą działać pod Windowsem 7 i dlatego próbuję powalczyć z wirtualnym XP. Do niektórych gier powstały łatki lub aplikacje pomagające w zainstalowaniu i uruchomieniu ich na nowszych Windowsach, ale do tych akurat ich nie ma. Co ja na to mogę, że lubię konie, a jedyne ambitnie wykonane gry to akurat te, które nie działają pod win 7... Większość to gry z okropną grafiką lub czymś innym okropnym, te dwie są OK.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Nie wiem tylko czy da się podzielić dysk na partycje płytą od Win 7, bo zawsze to robię płytą od XP.

Da się podzielić.

(jak coś to jestem kobietą :P )

Nie wiedziałem :p

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.