x-kom hosting

DVD nie widzi płyt DVD sprawne instalowało win 7

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: DarKPL ,
DarKPL
utworzono
utworzono

problem polega na tym że posiadam sterowniki na płytach 2 płytki od grafiki i mobo teraz moje pytanie dlaczego dvd ich nie widzi 

dodam że dvd jest sprawne ponieważ mogłem zainstalować windows z płytki dodam że dvd rozpoznaje puste płyty 

539
komentarz
komentarz

to sprawdź płyty , których nie widzi na innym napędzie.

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

widzi płyty dodam że dvd jej z starego kompa ;D ale nadal sata 

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

No to min prawdopodobne są opcje:

Napęd szwankuje należy go wymienić.
Szwankuje połączenie napędu z płytą (kabel)
Szwankuje kontroler na płycie głownej

Możliwe są tez inne scenariusze, które teraz trudno przewidzieć.

Żeby uprosić diagnostykę zainstaluj inny napęd DVD w swoim komputerze (pewny)
Jeżeli ten będzie działał prawidłowo to z dużym prawdopodobieństwem winowajcą jest posiadany pierwotnie napęd.
Jeżeli nie będzie działał prawidłowo należy poszerzyć diagnostykę.

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

stawiał bym bardziej na coś z windowsem bo napęd działał ok jak był czysty dysk 

co do kabla i podłączenia sprawdzałem 

539
komentarz
komentarz

Może ktoś będzie w stanie udzielić Ci jakiejś przydatnej informacji.
Być może warto sprawę skonsultować z dobrym serwisem.

DarKPL
komentarz
komentarz

zobaczę teraz przesiadam się na 8.1 może coś się zmieni 

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Z napędem to nie wiem :)

Ale moim zdaniem to lepszy system niż Windows 7.

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

http://screenshooter.net/100093537/iafatxg

 

tutaj też czegoś brakuje pobierałem sterowniki do mobo z strony producenta ale bios jest stary 


Bios zaktualizowany i wszystkie inne sterowniki nadal nie widzi tych dwuch płyt od grafiki i od mobo ale z Pcformatu już widzi sam już tego nie ogarniam czas zadzwonić do wrużbity Macieja
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

No i co tam... u wróżbity? dzwoniłeś już ?

  • Dobra wypowiedź 1
hixmen
komentarz
komentarz

Bios zaktualizowany i wszystkie inne sterowniki nadal nie widzi tych dwuch płyt od grafiki i od mobo ale z Pcformatu już widzi sam już tego nie ogarniam czas zadzwonić do wrużbity Macieja
Czy płytka z PCFormat to cd czy dvd. I analogicznie płytki ze sterownikami jakiego rodzaju. Zobacz z pod systemu czy po włożeniu płyty instalacyjnej Windows7 jest chyba dvd czy będzie widzieć. Zobacz inne nagrane dvd i cd  co się będzie działo.
  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

widzi cd nie widzi dvd 


dodam że puste dvd+r widzi 

hixmen
komentarz
komentarz

Można zobaczyć działanie nagrywarki na innym komputerze. Z tym że wychodzi że są dwie opcje co do samej nagrywarki.  Przeczyścić laser jakie da efekty czy zacznie czytać pełne dvd albo wymiana.

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

oj to chyba bawimy się w czyszczenie lasera 


zajmę sie tym jakoś pod wieczór teraz nie mam jakoś chcicę ani siły rozkręcać kompa i wyjmować go z pod regału 

DarKPL
komentarz
komentarz

Wracam do tematu nawet po tym zabiegu DVD widzi jedynie przy starcie potem nic nie ma ;(

hixmen
komentarz
komentarz

Samo przeczyszczenie soczewki nie dawało gwarancji że po zabiegu będzie dobrze. Jak nagrywarka nie jest na gwarancji to dalsze koszty naprawy;, regulacja kalibracja lasera itp. przewyższy koszt zakupu nowej. Chyba ze masz znajomego z serwisu który by sprawdził dogłębniej za friko.

Sprawdzałeś ewentualnie jeszcze na innym komputerze albo z innego komputera sprawną na twoim kompie. Żeby ewentualnie sprawdzić pod kątem błędu systemowego.

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

Wygram nowego win 8.1 i zobaczę co dalej jeśli nic się nie zmieni to zostaje zakup nowej ;)

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

[quote name='hixmen' timestamp='1407095224' post='2065150'] Chyba ze masz znajomego z serwisu który by sprawdził dogłębniej za friko. [/quote

 

Nie wiem. Godzina pracy fachowca serwisanta w cywilizowanych okolicznościach może przewyższyć koszt nowego napędu. Nawet jeśli byłby to znajomy serwisant to i tak może to być marnotrawstwo czasu niewspółmierne do osiągniętych korzyści.  

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

tak a z windowsem miałem jeszcze większy problem :P ale dałem radę :D zbotowałem pendriva na lapku i jakoś poszło tylko niestety pociąg mi uciekł przec to usb 2.0 ;p godzinę konwerty 

wreszcie moja wymarzona specyfikacja pc :D tylko w co grać nie ma i przeszkadzają mi wizualnie 2 pomarańczowe kable sata ale tak jest ok jednak win 8 nie jest taki zły D: 

DarKPL
komentarz
komentarz

nagrywarkę wymienię a tą komuś dam :D działa do cd ;D ps po prostu lubię się zajmować techniką dlatego wybrałem  taką operację :D

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Nie można z góry zakładać że sprawdzenie to marnotrawstwo czasu. Nie upewniwszy się co jest przyczyną problemu.
Jasne :) A w opcji Przysługa za przysługę :) Też bym w to nie wszedł ,bo potem znajomy serwisant może stwierdzić ,że skoro poświęcił nam czas na sprawdzenie napędu to my w ramach rewanżu wyrwiemy mu pień po 100 letnim drzewie na jego posesji. Szpadel i kopiemy:) To oczywiście żart, lecz hipotetycznie możemy przyjąć za możliwy taki scenariusz. Można skorzystać z uprzejmości o ile uwarunkowania są ku temu sprzyjające. Jeżeli zaś mamy narzucać sobie wzajemne układy uprzejmych zależności to szkoda czasu. Nie jest to jednak meritum sprawy więc nie będę dalej rozwijał tematu. 

Ja bym napęd wymieniał, miałbym problem z głowy i więcej czasu na pożyteczne w życiu rzeczy. Choćby na studium dzieł filozoficznych F. Nietzschego .

  • Dobra wypowiedź 1
hixmen
komentarz
komentarz

No chyba każdy kto ma znajomych orientuje się jacy oni są i po kim co można się spodziewać . I za daną przysługę np. chciałby nie wiadomo co. Czy kręcił nosem że np. nie ma czasu albo od razu powiedział że się nie opłaca. To chyba staje się oczywiste że zabieg nie warty zachodu czy otwarcie zostaje odrzucony przez tego znajomego. Ja czy Pan 539 nie wiemy jakich ma znajomych autor w realu. Nie odpowiedział czy takiego posiada który by mógłby się zająć. I nie można z góry zakładać że się nie opłaca. I np. nie mając takiego znajomego. To zostaje wymiana o ile potwierdzi się że napęd rzeczywiście uszkodzony.

Jeśli jest decyzja autora o wymianie to chyba temat został wyczerpany.

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

Temat prawie wyczerpany teraz jeszcze szukam 2 umyślnchy do wyrwania tego pnia ;) zapłata w postaci pnia do podziału pomiędzy nw jak go podzielą ale to już do ustalenia
Napęd żeczywiście uszkodzony sprawdzałem na innych sata (kablach i portach ) na których działają normalnie dyski

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Temat prawie wyczerpany teraz jeszcze szukam 2 umyślnchy do wyrwania tego pnia

szukaj kochanieńki... :) szukaj :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.