x-kom hosting

Wybór nośnika ssd czy hdsd

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: DarKPL ,
DarKPL
komentarz
komentarz

ok dzięki wszytki za pomoc kupię ten ssd http://proline.pl/?p=CT256MX100SSD1

oraz taki dysk http://proline.pl/?p=WD+WD10EZEX ale chyba zdecyduję się na wersję 2 tb pozdrawiam jeśli waszym zdaniem temat został wyczerpany do do zamknięcia 

  • Dobra wypowiedź 1

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
ale chyba zdecyduję się na wersję 2 tb

jeśli 2TB to weź takie połączenie:

Crucial MX100 2,5" SSD 256 GB

Toshiba DT01ACA200 2 TB

Razem: 747zł

Pozdrawiam :)

539
komentarz
komentarz

Cóż..nie kupując raptora nie wiesz co tracisz :(

Jaro070
komentarz
komentarz

nie kupując raptora nie wiesz co tracisz

 

Wytłumacz mi co traci, bo ja kompletnie nie wiem o co Ci chodzi. 

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Traci możliwość posiadania jednego z najlepszych dysków talerzowych (pomijając wersje SAS).
Raptor oprócz wydajności zapewnia niesamowitą bezawaryjność swoich produktów.
Oczywiście wszytko może ulec awarii ,lecz w moim przypadku wygląda to tak , odkąd zacząłem używać raptorów przestałem wysyłać przesyłki z uszkodzonymi dyskami do producentów celem reklamacji.

Jaro070
komentarz
komentarz

@539

 

Tylko, ze Raptor i tak jest wolniejszy i mniej trwały od dysków SSD.

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko, ze Raptor i tak jest wolniejszy i mniej trwały od dysków SSD.


To może jeszcze raz przeczytaj. Nigdzie nie pisałem o porównaniu raptora do dysku ssd.

Traci możliwość posiadania jednego z najlepszych dysków talerzowych (pomijając wersje SAS). Raptor oprócz wydajności zapewnia niesamowitą bezawaryjność swoich produktów. Oczywiście wszytko może ulec awarii ,lecz w moim przypadku wygląda to tak , odkąd zacząłem używać raptorów przestałem wysyłać przesyłki z uszkodzonymi dyskami do producentów celem reklamacji.



A ileż to kosztuje ssd o pojemności 1tb ?

A ileż to kosztuje Raptor 1 tb ?

Jeszcze raz podkreślam. Raptor w moim przypadku dał mi niesamowity komfort życia.
Od czasu gdy zacząłem używać tych dysków (od pojemności 74gb) do dziś ŻADEN nigdy się nie zepsuł.
  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

myślę że temat do zamknięcia :D Dzięki za pomoc  :banan:

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

i mniej trwały od dysków SSD.


nie wiem. Tu należałoby mieć wiarygodne dane statystyczne dotyczące awarii do , których nie mam dostępu.
Samo porównanie jednego modelu (raptora) do ogółu dysków ssd, też nie będzie wiarygodne.
Takie porównanie miałoby sens w przypadku dysponowania wiarygodnymi danymi i przeprowadzone by było o porównanie dwóch konkretnych modeli.
Oczywiście można by było również porównać ogół dysków ssd i tradycyjnych tyle ,że takie informacje mogły by okazać sie mało przydatne.
Wiadomo ,ze istnieją serie dysków zarówno ssd jak i tradycyjne bardziej lub mniej podatne na awarie.

myślę że temat do zamknięcia Dzięki za pomoc

Najważniejsze żebyś był zadowolony z dysków jakie wybrałeś.
Serdecznie pozdrawiam i się-3maj :)
  • Dobra wypowiedź 1
Jaro070
komentarz
komentarz

Tu należałoby mieć wiarygodne dane statystyczne dotyczące awarii do , których nie mam dostępu.

 

SSD nie posiadają części mechanicznych, więc powinny działać dłużej.

 

Raptor w moim przypadku dał mi niesamowity komfort życia.

 

SSD dałby Ci jeszcze większy komfort pracy. W odczycie i zapisie 4K Raptor jest tylko dwa razy szybszy od standardowych dysków (Blue, Red itp.). Dyski SSD są od nich co najmniej 10 razy szybsze.

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

SSD nie posiadają części mechanicznych, więc powinny działać dłużej.

Nie czuje się przekonany.
 

SSD dałby Ci jeszcze większy komfort pracy. W odczycie i zapisie 4K Raptor jest tylko dwa razy szybszy od standardowych dysków (Blue, Red itp.). Dyski SSD są od nich co najmniej 10 razy szybsze.


Korzystam z SSD, wykorzystuje jako dyski systemowe, wiem jak działają :)
  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
DarKPL
komentarz
komentarz

Dzisiaj dostałem moj zestaw dysków ;) niestety nie kupiłem kabli i się nie pobawiem ;(
Co do dysku to dostałem go w samej foli ;)
A ssd ma jedną kartkę tak po za tym jestem zadowolony ;)

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Eeee tam, może tylko maciupkie trochę :)

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

Ciężko było wybrać najlepszą opd po prostu zaznaczam ostatnią w ten sposób osoba wchodząca do tematu wie na jakim poziomie jesteśmy i jest w stanie od razu stwierdzić że temat rozwiązany , tak reasumując przekroczyłem budżet ;) ale zmieściłem się w 1k

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz ja jestem ostatni . :)

ale jak by co to się zrzekam zaszczytów :)

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

No jak chcesz ;)

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Lubię Ludzi z poczuciem humoru :)  A jak jeszcze jest w tym źdźbło cynizmu to taka dyskusja zapowiada się na arcyciekawą.

Rozumiem , też smutnych ludzi ,  ale tym to współczuje.  eh....

 

Dbaj o dysk. Pielęgnuj , skanuj , monitoruj ... :)

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
DarKPL
komentarz
komentarz

Będę ;) dyski trzymają 40 stopni pod obciążeniem
I minimalnych obrotach wentylatorów ;)
Tak po za tym w bf trzyma 130 fps na ultra
Zastanawia mnie tylko czemu z 2tb dostępne jest 1,8 tb wiem że zawsze trochę brakuje ale 200gb to trochę dużo dysk nie ma bad sektorów ;)

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Zastanawia mnie tylko czemu z 2tb dostępne jest 1,8 tb wiem że zawsze trochę brakuje ale 200gb to trochę dużo dysk nie ma bad sektorów

Tak jest, bo producenci podają pojemność w przybliżeniu, zawsze jest ona mniejsza w windowsie. Pozdrawiam :)

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

Szkoda tylko że zawsze jest mniej ;(

Jaro070
komentarz
komentarz (edytowane)
Zastanawia mnie tylko czemu z 2tb dostępne jest 1,8 tb wiem że zawsze trochę brakuje ale 200gb to trochę dużo dysk nie ma bad sektorów

 

Producenci podają pojemność dysków w GB, a Windows w GiB.

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

Całe życie się uczymy ;) a jak wygląda to z linuxem

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.