x-kom hosting

BSOD hal.dll

Doomer47
utworzono
utworzono

Witam.

 

Od kilku dni męczy mnie jeden bluescreen. Wyskakuje on w sumie głównie jak gram (tylko raz mi wyskoczył jak załadował się Windows to od razu się zaciął). Z tego co czytam w internecie to może być spowodowane tym, że mam zmienione napięcia na płycie oraz podkręceniem procesora (jednak ludzie mają ten sam problem nawet bez OC). Procesor podkręcałem jakiś miesiąc temu i przez ten czas w sumie wszystko było ok. Tak jak napisałem, zaczęło się wszystko kilka dni temu. Nie ma znaczenia czy jest to jakaś wymagająca gra czy nie (Doom 2 raczej wymagający nie jest). Gdy normalnie użytkuje z Windowsa to jest wszystko ok. Sprawdzałem procesor programem Prime95 przez jakąś godzinkę i wszystko było ok. Sprawdzałem też pamięć RAM programem Memtest i wszystko też jest ok. Wczoraj jak grałem to było wszystko w porządku, ale dzisiaj jak już odpaliłem grę to problem powrócił. Jeszcze dodam, że jak siedziałem dzisiaj przez moment w BIOSie, by sprawdzić temperatury i jak z niego wyszedłem to głośniczek mi zaczął pikać co chwile krótkimi sygnałami i komputer się nie zabootował. Po ponownym włączeniu już się włączył normalnie.

 

Podaję specyfikacje mojego komputera:

CPU: Intel i7-920 2,6@3,8GHz

MOBO: Sapphire Pure Black X58

GPU: Gigabyte GTX770 4GB OC (fabryczne)

RAM: Kingston DDR3 HyperX 1866MHz CL9

PSU: Thermaltake Smart M750W

 

Daję także logi 3 bluescreenów w załączniku.

Youki
komentarz
komentarz

pikać co chwile krótkimi sygnałami

Jesteś w stanie podać dokładną sekwencję pipczeń ?

 

To, że w programach CPU jest stabilny, nie oznacza, że  w grach i podczas normalnego użytkowania musi być stabilny.

Wróć do ustawień fabrycznych i daj znać co i jak.

Doomer47
komentarz
komentarz

Jesteś w stanie podać dokładną sekwencję pipczeń ?

 

To, że w programach CPU jest stabilny, nie oznacza, że  w grach i podczas normalnego użytkowania musi być stabilny.

Wróć do ustawień fabrycznych i daj znać co i jak.

 

Nie jestem w stanie powiedzieć ile było tych piknięć, ale wszystkie były krótkie.

 

Wrócę do normalnych ustawień i sprawdzę czy jest wszystko ok.

Youki
komentarz
komentarz

Szkoda.

 

OK, jak coś to pisz. 

Doomer47
komentarz
komentarz

A więc tak...

 

Testowałem bez OC i z małym OC procesora bez zmiany napięcia i w obydwóch przypadkach nadal występuje problem z bsodami. Wczoraj nawet mi to się wydarzyło podczas normalnego siedzenia w Windowsie. Wygląda to następująco: nagle jak coś robię to ekran się zacina i robi się pętla z dźwięku, ekran tak jest przez kilka sekund i się resetuje (dumpy dałem w załączniku z tego) albo po prostu tak stoi cały czas i nie może zrobić dumpa, bo komputer się nie resetuje.

 

Jest to jakiś problem z systemem? Albo może coś się stało z jakimś podzespołem?

Youki
komentarz
komentarz

Z systemem nie.

 

Jak długo testowałeś pamięci ?

Doomer47
komentarz
komentarz

Przez jakieś 2 godziny.

Youki
komentarz
komentarz

Nie masz możliwości sprawdzić stabilności płyty głównej w innym PC ?

Doomer47
komentarz
komentarz

Nie masz możliwości sprawdzić stabilności płyty głównej w innym PC ?

Niestety, nie mam.

Youki
komentarz
komentarz

Generalnie obstawiałbym ją, jako winowajcę problemów. 

Doomer47
komentarz
komentarz

Generalnie teraz przez te 2 dni nie miałem żadnego bluescreena siedząc bez OC, ale czuć mocny spadek w klatkach w grach (dla przykładu w Docie 2 z koło 180 klatek nagle mi spadło do 30-90).

 

Spróbuje też przeinstalować system (dostałem Windowsa 8.1, więc trzeba z niego korzystać), zainstalować na nowo wszystkie sterowniki. Podkręcę po tym jeszcze raz i zobaczę czy mi system bluescreenuje. Jeżeli problem będzie nadal występował no to cóż... czeka mnie przesiadka na i7 czwartej generacji.

Youki
komentarz
komentarz

Jak coś to pisz. :) 

Doomer47
komentarz
komentarz

Zainstalowałem tego Windowsa 8.1 i podkręciłem przy okazji komputer do 3,4GHz (3,6GHz w Turbo). Wyskoczył mi tylko raz hal.dll przy złym podkręceniu, zmieniłem na mniejsze taktowania i jest wszystko w porządku. Przy grach co wcześniej na 7 grałem to nie mam już więcej problemów. Jeżeli będzie jeszcze jakiś problem to napiszę nowy temat, teraz póki co można ten zamknąć. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.