x-kom hosting

Sentymentalnie i Subiektywnie o komputerach i o życiu :)

Piksel
komentarz
komentarz

Ta mój nowy awatar :P Dzięki tej firmie mam za co żyć :D

  • Dobra wypowiedź 1

539
komentarz
komentarz

Ta mój nowy awatar Dzięki tej firmie mam za co żyć

Piksel :) miej dla mnie litość ;)
Piksel
komentarz
komentarz

Piksel :) miej dla mnie litość ;)

 

Nie rozumiem :P

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Niech to, trochę mnie ominęło... :/  Niestety czas wakacyjny, to jak się wyjeżdża w dalekie wschodnie rejony to i internetu braknie.

Jeżeli chodzi o mój stary komp. To miałem maszynkę jeszcze opartą na Pentiumie (właściwie mam dwie), może potem wystawię na sprzedaż jedną, bo nawet znalazłem do płyty głównej sterowniki i instrukcję :E

 

Od razu chciałbym podziękować @539 za zaproszenie :cfaniak:

 

Jeżeli chodzi o obudowy to czekam na jedną ciekawą propozycję.

Mianowicie bardzo mnie interesuje propozycja od Be Quiet!, ponieważ śledzę ich na bieżąco. Niedługo wyjdzie ich pierwsza obudowa.

Jeżeli okaże się nieco lepsza od Fractala, to chętnie ją wtedy zamienię, na razie czekam na testy. Chociaż sam design bardzo mi przypadł do gustu.

Jak ktoś również na to czeka to obudowa nazywa się Be Quiet! Silent Base 800

10479737_755435294512814_358956247461029

Oczywiście jak przystało na każdy rodzaj obudów. Są różne warianty kolorystyczne. Z tego co widziałem to jest w/w pomarańczowy, srebrno/biały i czarny .

 

Pozdrawiam

Wolfensztein

  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Obudowa bardzo ładna ale jednak 120€ to trochę sporo, przy tej cenie musi być lepsza od Fractala.

Gdyby była za 350 zł wyczekiwałbym jej premiery z utęsknieniem a tak wolę popatrzeć tylko na screeny  :E

Miejmy nadzieję, że debiut BQ! będzie udany i pokaże się więcej modeli.

  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dla mnie obudowa za kilkaset złotych to taki "fetysz" w IT. ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Wolfensztein
komentarz
komentarz

Podobno ta cena zaporowa ma być taka sama w każdej większej światowej walucie... czyli 120 $/Eur.

Jeżeli to będzie prawda to cena +/- 500 pln to wcale nie jest taka zaporowa suma.

 

@MasterYoughurt

Jeżeli chcesz przede wszystkim jakości, ale także ciszy i designu to trzeba trochę dołożyć ;P

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)
Dla mnie obudowa za kilkaset złotych to taki "fetysz" w IT.

No co Ty...?

 

Phanteks Ethno Primo ... eh cóż za wspaniały produkt.

Dla mnie produkt absolutnie wspaniały.

 

Wolfensztein rozważa, a w zasadzie już wybrał dla siebie obudowę. Fajne jest to jakim zaufaniem rożni userzy obdarzają rożne marki.

Ja przy wyborze mobo idę niemal w ciemno w nowego asusa. Jak bym wpadł w euforyczny nastrój i posiadał nadmiar gotówki z pewnością zakupiłbym topową mobo tej firmy wraz z kartą grafiki i monitorem dla naszego sympatycznego kolegi z forum , którego nie ukrywam bardzo lubię. W tym miejscu pozdrawiam :)

Tuż po tym jak zaczną spadać liście z drzew , a ja dumnym krokiem powrócę do obowiązków po mam nadzieje udanym wypoczynku wędruje po nowy procesor.

Pewnym krokiem ruszam po I7 K Devils Canyon.

Jak już zaprószy śniegiem, a producent miejmy nadzieje wypuści na rynek karty Maxwell z nowej serii będę poważnie rozważał zakup akceleratora Inno3d.

Lecz najpierw muszą się pojawić :)

W związku z tym będę  chciał sprzedać swoją obecną kartę tj r9280x sapphire toxic.

Edytowane przez 539
Wolfensztein
komentarz
komentarz

No to prawie identycznie się zgrywamy ;P

Procka (również K, ale braciszka i7, czyli i5 4690k ) planuję kupić na pierwsze przymrozki, zasilacz jak juz opadną liście, a na deser karta graficzna po udanej sprzedaży lapka.

 

Czy te obudowy to fetysz... moim zdaniem bardziej skłaniałbym to stwierdzenie do modderów, bo czasem jak widzę co robią z obudowami to myślę, czy mam ją używać czy wsadzić do witryny żeby oglądać.

 

1.Co sądzicie o kartach XFX'a?

Bo na razie rozważam wybór między r9 290, a GTX'em (może nawet 780) tylko nwm za bardzo jakie konstrukcje przeglądać.

Zastanawiam się pomiędzy Saphire, XFX, Asus (wersja StriX), Palit, Gainward, MSI.

 

Niestety Gigabyte ma piszczące cewki, więc odpada. Asus jakoś mnie nie pociąga z uwagi na liczne problemy z ich kartami, chociaż wersja StriX mnie urzeka...

 

2. Co cenicie sobie w komputerze?

 

Ja na przykład lubię dość modernistyczny, prosty wygląd i matowe kolory. (zwłaszcza czerń)

Nie przemawiają do mnie obudowy z ostrymi akcentami.

Design jest ważny i staram się do niego podporządkować podzespoły, mając na uwadze efektywność.

 

Taki był wybór na mojego aktualnego Samsunga. Ładny styl połączony z świetną funkcjonalnością i osiągami.

 

Pozdrawiam i czekam na wyczerpującą dyskusję ;)

Wolfensztein

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Inno3d :)

http://www.inno3d.com/product/ichillgtx780_dhs.html

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/inno3d-ichill-gtx-780-herkulez-x3-ultra-karta-cena-specyfikacja.html

 

Karta  od inno3d jest jak najsłodsza malina w leśnym chruśniaku, jak zapach poziomki w przaśnym młodniku okraszonym porannym dżdżem, jak najdorodniejsza z jagód w bajecznym zagajniku, jak ostatnia słodka malina owiana środkiem lata.....   :) 

 

seasonic platinium :)

 

http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series_XP2.htm

http://uk.hardware.info/reviews/5011/seasonic-platinum-series-v2-660w760w860w-review-extremely-efficient

 

Oj.. wspaniały zasilacz. Mam ,używam, i nie zamienię na żaden inny :)


 

 

sus jakoś mnie nie pociąga z uwagi na liczne problemy z ich kartami, chociaż wersja StriX mnie urzeka...

Mnie też Strix korci... oj korci, zobaczymy Maxwella od inno3d. Czekam z utęsknieniem spoglądając na spadające z kalendarza kartki :)


 

 

Bo na razie rozważam wybór między r9 290

Cenie sobie na równi produkty amd jak nvidia. Tylko ,ze po tylu latach używania amd postanowiłem pójść w stronę zielonych i ruszam ku Inno3d ( kurde ten Strix tez korci....)

 

http://www.asus.com/pl/Graphics_Cards/STRIXGTX780OC6GD5/

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_gtx_780_strix_6gb_z_polpasywnym_systemem_chlodzenia


 

 

2. Co cenicie sobie w komputerze?

Jakość, niezawodność, funkcjonalność i zawsze pomiędzy tym wszystkim wydajność. Wydajność nigdy nie jest jedynym kryterium mojego wyboru.

Cena komponentów jest oczywiście bardzo istotnym elementem wyboru, lecz dla mnie najważniejszy jest całokształt. Dla mnie przyjemnie  jest wydać nieco więcej, aby mieć produkt , który w użytkowaniu powoduje stan permanentnie rozdziawionej uśmiechem facjaty :)

Niektóre marki mnie osobiście zafascynowały: 

 

Dla przykładu: Kiedyś padł mi moduł ram znanego producenta. Dla odmiany sięgnąłem po ofertę g. skill. Dopóty ten producent będzie miał wyroby na takim poziomie jak dotychczas nie sięgnę po inne kości. Uwielbiam moduły Trident x.  Musiałem zdemontować czerwone grzebienie w celu zapewnienia kompatybilności ram z coolerem,  uważam te pamięci za wybitne. 

http://www.gskill.com/en/finder?cat=31&series=614


 

 

Pozdrawiam i czekam na wyczerpującą dyskusję

Również pozdrawiam, zapewne tematu nie wyczerpaliśmy, ale mam nadzieje ,że spełniłem pokładane nadzieje jak dyskutant ;)

 

HOOOP HOOOOP aaaa HOOOOJ, szynszyl, Piksel, Master J, Pozostali...gdzie jesteście :) nie nygusić się tylko ładnie dyskutować proszę :)

Edytowane przez 539
DarKPL
komentarz
komentarz

539 masz rację z tym zostawieniem przy starszej technologi dlaczego dam wam przykład mój 3GS
Po prostu sobie spęczniał z nocy na noc płyta odgięta wyświetlacz połamany i wszystkie zawiasy ppwyłamywane telefon nie miźliwy do otwarcja w normalny sposób skończyło się rozcięciem tylniej klapy i ratowaniem tego co zostało ;) uratowana płytka i 100 zł ;) jedyna zaleta ios to to że sklep jest lepiej zabezpieczony i nie ma tylu wirów i się nie zacina no dobra czasami , teraz posiadam 5 i jestem zadowolony
Ale placem za to prywatnością ;) wtajemniczeni wiedzą tak po za tym odrazu z salonu dostałem egzęplarz czymś ubrudzony w dolnym rogu nie do wyczyszczenia ;(

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Po prostu sobie spęczniał z nocy na noc

Jak to spęczniał ?


dostałem egzęplarz czymś ubrudzony w dolnym rogu nie do wyczyszczenia ;(

uh... Ty masz przygody....


539 masz rację z tym zostawieniem przy starszej technologi

Absolutnie nie namawiam do trwania w starej technologi. :) Po prostu bardzo sentymentalnie wspominam minione rzeczy :)

DarKPL
komentarz
komentarz

Baterja wyglądała jak gryczana

No mam przygody kiedyś w zimę widziałem faceta na monocyklu padał śnieg wszędzie zasypane a on jechał

Jakoś nigdy nie miałem farta do telefonów wszystkie jakoś mi się popsóły zaczynając od noki a kończąc na samsungu och miałem kiedyś pierwszego z klapką i 2 wyświetlaczami na tamte czasy taki bajer że jak otwierałeś klapkę wszystkie dziewczyny kisiel ;)

Kiedyś żeczy miały swój charakter np moj komputer odwieszał się jak dostał kijem od szczotki teraz bym chyba tak kompa nie męczył biedne hd ;(

  • Dobra wypowiedź 1
cinomatic
komentarz
komentarz

Kiedyś dawno dawno temu byłem zajarany płytą główną ASUS P5N-E SLI

Kręciłem na niej wtedy E4400 ;]

 

To były czasy :)

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

I jak się kręciło ?

  • Dobra wypowiedź 1
cinomatic
komentarz
komentarz

Dobrze.

Dojechałem do 3.3 GHz ;]

później się sypało :)

 

I leciałem na Arctic Freezer tylko nie pamiętam na jakim modelu :)

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

OC kiedyś , a dziś......

 

Sens OC procesorów nowej generacji jest coraz mniej opłacalny w stosunku do osiąganych korzyści.

Po wakacjach będę miał nowego I7 K i nie mam specjalnego parcia na ekstremalne OC tego procesora.

DarKPL
komentarz
komentarz

Mam nową i7 k 0 oc a win 8 w potrzebie kręci sam do 4.6 GHz i wystarcza po za tym windows korzysta z wszystkich 8 rdzeni logicznych

  • Dobra wypowiedź 1
cinomatic
komentarz
komentarz

Posiadanie i7 z K i nie krecenie procka jest jak kupno Porshe i jazda tylko na 3 pierwszych biegach.

 

DaRk jaką masz i7 ? i jakie OC? czy tylko zwykły TB?

  • Dobra wypowiedź 1
DarKPL
komentarz
komentarz

Lepsze pytanie gdzie tym porshe jeździć
Tu kolego się mylisz i7 4790 ma już wysze taktowanie na starcie od wersji bez k
Co do oc procek ma ustawione taktowanie od
800 mhz do 4.4 win 8 sam sobie dobiera ile mu potrzeba pod obciążeniem bierze 4,6

  • Dobra wypowiedź 1
Wolfensztein
komentarz
komentarz

Widzieliście nową płytę MSI w czarno-białych barwach?

Strasznie mnie boli, że nie wypuścili jej wcześniej.

 

msi_z97_krait_black_white_1.jpg

 

Z uwagi na dwa sloty PCI starszego typu, myślę, że jej cena będzie oscylować gdzieś między 400-480 pln.

DarKPL
komentarz
komentarz

Taka sobie msi zawsze chce więcej

539
komentarz
komentarz

Posiadanie i7 z K i nie krecenie procka jest jak kupno Porshe i jazda tylko na 3 pierwszych biegach.

ee tam. 


Lepsze pytanie gdzie tym porshe jeździć

Od świateł do świateł skacząc na muldach...:)


Co do oc procek ma ustawione taktowanie od 800 mhz do 4.4 win 8 sam sobie dobiera ile mu potrzeba pod obciążeniem bierze 4,6

Jasne. I działa to wyśmienicie !

DarKPL
komentarz
komentarz

Mocarstwo imponującej grafiki
Teraz dostępne dzięki technologii AGP 8X
NVIDIA przedstawia GeForce źródło najwspanialszej grafiki, jaką kiedykolwiek osiągnięto na komputerach typu desktop.

Zastosowanie wielu innowacyjnych technologii, takich jak zaawansowany silnik nfiniteFX™ II, doskonałe techniki antyaliasingu Accuview Antialiasing™ oraz elastycznego wyświetlania na wielu ekranach (multi-display), umożliwia uzyskanie fenomenalnej wydajności i niewyobrażalnej mocy obliczeniowej. Witaj w mocarstwie imponującej grafiki!

Kto zgadnie jakiej grafiki to opis ( nie wklejać w Google )

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)
Widzieliście nową płytę MSI w czarno-białych barwach?

Nie widziałem. Za to widziałem :)

I ciekaw jestem bardzo tego produktu w praktyce.

 

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=152-HR-E979-KR


 

 

Kto zgadnie jakiej grafiki to opis ( nie wklejać w Google )

 

Świetna sprawa :)

 

 

Tu jeszcze test/artykuł :

 

http://pclab.pl/news57576.html

Edytowane przez 539

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.