x-kom hosting

Sentymentalnie i Subiektywnie o komputerach i o życiu :)

539
komentarz
komentarz

Komputer to inwestycja , która traci na wartości błyskawicznie.

  • Dobra wypowiedź 1

Piksel
komentarz
komentarz

Niestety to nie są czasy PRL gdzie samochód z salonu był mniej warty niż używany :)

 

PS : Laptop do dziś leży nieużywany , niestety ma bardzo slaby stan (pęknięta obudowa , brak prawej strzałki , guziki touchpada powycierane)

Jak kiedyś zobaczyłem że można kupić takiego laptopa za 80euro w stanie idealnym to aż serce pęka.

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

No tak , ale Ten jest właśnie ten jedyny......sentymentalny :)

  • Dobra wypowiedź 1
Piksel
komentarz
komentarz (edytowane)

Aż strach pomyśleć że nasz sprzęt będzie też kiedyś mało warty i będzie uważany za złom.

Edytowane przez Piksel
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja myślę nawet ,że w dniu zakupu to komputer jest już przestarzały :) (technologicznie)

Pamiętacie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Commodore_International



http://www.youtube.com/watch?v=kz2YSCjP4BQ

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Moj pierwszy komputer to był Commodore C64 kupiony w Baltonie, jeszcze bez katridża ;) Trzeba było ładować Turbo ABC aby pograć w lepsze gierki. Zwykle, na każdą nową kasetę z grami trzeba było ustawiać ponownie głowicę w streamerze. Na jednej kasecie ze 20 gier i każda inna.

 

Najlepszą zabawę miałem jednak z Amigą 500. Być może była to też kwestia wieku, ale Amiga na tamte czasy biła na głowę PC-ety pod względem grafiki. A gry jakie wychodziły były bardziej nastawione na grywalność niż efekty.

 

Ze staroci, to do dziś trzymam oryginalny PC na procesorze 486DX4, firmy Digital. Co ciekawe, Windows 95 OSR2 ładuje się tam szybciej niż Windows 8 na najlepszym Intel Core i7.

  • Dobra wypowiedź 1
Robson3521
komentarz
komentarz

Mój pierwszy komputer uhh co to było za cudo ;P jakiś pc z  2004 z 1 gb dyskiem ;D i granie w jakieś smerfy które po drzewie skaczą ( Może ktoś wie jaka to gra ? ).Najlepsze w nim

było to że się nigdy nie zepsuł jeszcze teraz by działał gdybym miał do niego kable itd . miałem go jakoś 3-4 lata .

 

Różniej miałem PC na pokładzie z sempromem 3000+ i miałem go 6 lat ahh pamiętam jak się grało na nim cały czas z kuzynami w wormsy .Wtedy po 2 latach mieliśmy na nim nareszcie internet ;P miało się pierwszy epulsa w klasie ;D( był ten szpan ;d) Miał bym go jeszcze do teraz ale się rozwalił i nie opłacało się go naprawiać bo za 100 zł od znajomego miałem już mój ostatni pc ( pentium d930 , 2 gb ram ,karta grafiki jakaś 256 mb nie pamiętam jaka ).Był to bardzo duży przyrost mocy i  nareszcie  mogłem zagrać w gierki które szybciej nie mogłem zagrać .

 

Teraz mam laptopa lenovo g500s który mi wystarcza w 100 % bo już nie gram tak bardzo w gry od czasu do czasu tylko.Bardzo fajny sprzęt polecam :)

 

A tak to nigdy nie miałem jakiegoś super sprzętu bo nie był mi taki potrzebny i w ogóle nie miałem pieniędzy żeby kupować co chwile jakiś lepszy .

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Moj pierwszy komputer to był Commodore C64 kupiony w Baltonie, jeszcze bez katridża


No to tak jak u mnie :)

Amiga na tamte czasy biła na głowę PC-ety pod względem grafiki.

To prawda.

Potem przyszedł czas na Amiga 1200

Ze staroci, to do dziś trzymam oryginalny PC na procesorze 486DX4, firmy Digital. Co ciekawe, Windows 95 OSR2 ładuje się tam szybciej niż Windows 8 na najlepszym Intel Core i7.

Nie ma jak poranne poczucie humoru :)

granie w jakieś smerfy które po drzewie skaczą

No to Ciekawe... :)

Miał bym go jeszcze do teraz ale się rozwalił i nie opłacało się go naprawiać bo za 100 zł od znajomego miałem już mój ostatni pc ( pentium d930 , 2 gb ram ,karta grafiki jakaś 256 mb nie pamiętam jaka ).Był to bardzo duży przyrost mocy i  nareszcie  mogłem zagrać w gierki które szybciej nie mogłem zagrać .


No to zaszalałeś. :) Jakie to były gry?
Robson3521
komentarz
komentarz

Np cod 4 , minecraft na przyzwoitych ustawieniach , i jakieś takie inne ;P

 

A co do smerfów to było takie coś jak Mario taka platformówka ;d

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

No to pojechałeś.. gdzie Mario a gdzie smerfy :)


I sprzęt marzenie :)


http://www.youtube.com/watch?v=KB8VOmmOyNI

A co do smerfów to było takie coś jak Mario taka platformówka ;d


Widzisz a ja grałem w :

http://www.youtube.com/watch?v=8teXm6723-g

Zaś na Pc nie mogłem oderwać się od:

http://www.youtube.com/watch?v=XoCnDUsbyQU Edytowane przez 539
DarKPL
komentarz
komentarz

tak za bardzo nie wiem co tam napisać  :D temat fajny ale nie ma się czym chwalić mój pierwszy pc był kupiony w super markecie stał gdzieś przy bułkach a po prawej drukarki . jakiś zestaw z drukarką monitorem i chlebakiem oraz głośnikami nie pamiętam co w nim było ale zawsze jak coś się wczytywało brzmiał jak skrzynia w ikarusie kupiony był tak z 10 lat temu potę wymieniłem w nim hd i coś do tej pory się zastanawiam po co w osiedlowym sklepiku wsadzili do niego hd 320 gb 

nie znałem się na komach wtedy teraz z resztą też nie wiem najwięcej pamiętam z tym kompem wynikła taka śmieszna sytuacja gdy wrócił do nas kiedy się popsuł znowu . postanowiłem go otworzyć mój pierwszy kontakt z kompem od środka taki zdziwiony tyle kieszeni i portów puste więc komp na wózek i do serwisu pytamy się

dlaczego tam nic nie ma i że coś brakuje oni nie wiedzieli co ani my w końcu nam wytłumaczyli ale się trochę pokłóciliśmy i dalej pamiętam że oddałem go znajomemu 

poprawiam się za 3 razem go otworzyłem wymieniali też mobo i grafikę po drodze tak sobie przypomniałem dalej miałem kilka innych ale podobno najważniejszy jest ten pierwszy 

http://www.youtube.com/watch?v=Xtrm6uJ9j4A

 

teraz pytanie kto nie grał jedna z nie licznych gier jakie tak dobrze zapamiętałem że nawet teraz bym pograł  :komp:

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

teraz pytanie kto nie grał jedna z nie licznych gier jakie tak dobrze zapamiętałem że nawet teraz bym pograł



Ja nie grałem :(


podobno najważniejszy jest ten pierwszy

Nie da się ukryć :) Edytowane przez 539
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Pamiętam, że mój pierwszy komputer posiadał podstawkę AM2 i kartę graficzną geforce gs7300 albo gs7600. Tu pojawiła się moja pierwsza styczność z ASUSEM .... kiedy to 2 lata po kupnie zaraz po gwarancji padła płyta na święta Bożego Narodzenia. Dysk Hitachi 160GB działa do dziś i nie posiada bad sektorów, Przed pierwszym komputerem bawiłem się PSX oraz PS2 jednak konsole z tamtego okresu bardzo miło wspominam :D i mam nadzieję, że zawsze gdzieś mi będą towarzyszyć.

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

To miał być sentymentalny temat tymczasem:

Tu pojawiła się moja pierwsza styczność z ASUSEM .... kiedy to 2 lata po kupnie zaraz po gwarancji padła płyta na święta Bożego Narodzenia

Szynszyl. marudzisz, narzekasz i tragizujesz:)
 

Dysk Hitachi 160GB działa do dziś i nie posiada bad sektorów,

Widzisz...pozytywnie trzeba patrzeć :)

Przed pierwszym komputerem bawiłem się PSX oraz PS2 jednak konsole z tamtego okresu bardzo miło wspominam i mam nadzieję, że zawsze gdzieś mi będą towarzyszyć.

Pięknie. Pięknie... nareszcie sentymentalnie. Edytowane przez 539
Robson3521
komentarz
komentarz

Opłaca się jeszcze kupić ps2 ? żeby pograć wspólnie ?Jakby coś to jeszcze nigdy nie miałem konsoli tylko miałem pożyczone raz na tydzień od kolegi xboxa 360.Na jakiej rozdzielczości działa ps2 ?

  • Dobra wypowiedź 1
Piksel
komentarz
komentarz

Kup używane PS3 , nie polecam Xboxa , sam go posiadam i zamieniłbym się za PS3 :P

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Dla mnie konsola to nie jest dobre rozwiązanie. Pomijając kwestie konieczności okupacji telewizora przez użytkownika, konsola posiada kontroler, którym nie potrafię się posługiwać.
Zamiast się cieszyć rozrywką to się w...denerwuje.

Youki
komentarz
komentarz

Do grania w Tekkena to nie trzeba nawet wiedzieć gdzie są jakieś przyciski :E 

  • Dobra wypowiedź 1
adi191pls
komentarz
komentarz

Chodzą pogłoski, że ktoś kiedyś wiedział, jak używać przycisków w Tekkenie :E

Wysłane z Tregry 3 przy użyciu A2109

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Bardzo mi się podoba Wasze poczucie humoru... :)
Pamięta Ktoś tą grę:

Pamiętacie jakieś fajne pinbale?


http://www.youtube.com/watch?v=Z9CS5c6-qHs

Edytowane przez 539
Youki
komentarz
komentarz

Ale to jest akurat prawda, 3/4 osób, które grają w Tekkena jak przyjdą do kogoś w odwiedziny czy coś i nie grają na codzień to tak grają, czyli byle co się klika :D

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupiłem mojej rodzicielce do komputera cooler.
Jestem oczarowany jego kompaktowymi rozmiarami, kompatybilnością ram, kulturą pracy oraz wydajnością.
Moim zdaniem to kolejny top produkt.
Dlaczego.? Już tłumaczę: Wymiary pozwalają zainstalować go w niemal każdej obudowie.
Wentylator jest wydajny i ultra cichy.
Bogate wyposażenie fabryczne: min Low noise adapter, przejściówki , kable itp.
Wydajność jak na swoje rozmiary wręcz oszałamiająca. Tubka dobrej pasty w zestawie.
Polecam i niech Was nie zmylą rozmiary..to kawał dobrego coolera.

http://www.youtube.com/watch?v=Srf70zkOb6c


http://www.youtube.com/watch?v=ScQ2JfX2tcE

Edytowane przez 539
539
komentarz
komentarz

EEEE tam.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Super Frog wyszedł również na Amigę 500. Przeszedłem SuperFroga, chyba kosztem dwóch joysticków. Za to ostatnią epicka grą na Amigę 500 jaka miałem to UFO: Enemy Unknown.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.