x-kom hosting

Recovery Windows 7

Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

Na temat hibernacji mam takie zdanie - lepiej wyłaczyć normalnie system jak sie nie korzysta z lapka. Wieksza oszczędność prądu :nieplacz:

 

A potem kłopotów mniej z lapkiem.

A więc odpowiadam-dziś też tak jest:

Windows 7

Easeus Todo Backup Linux.

 

Co do wyłączania-

A kiedy,powiedzmy 5-7 razy dziennie (czasem mniej,czasem wiecej) siadam do kompa to też radzisz go zamykać

za każdym razem?

 

Kurde,wprowadź się do mnie na tydzień.:))))

Sorki za żart,ale Twoja wiedza i obycie z kompem-ho,ho.

Zayfi
komentarz
komentarz

Zawsze zamykam system. Często zostawiamy pewne aplikacje uruchomione i wtedy są problemy.

 

 

Wracając do pocji Easeus Todo Bacup

 

Jakbys chciała kiedyś przywrócić system, dotyczy to tylko partycji systemowej Musisz wybrać opcję druga uruchamiania systemu czyli Eaesus. Załaduje się wtedy do pamięci system Recovery i będzie usilnie prosił o wskazanie odpowiedniej kopii. Gdyby stało sie tak że dysk padł i opcja Eaesus nie działa jest kolejne koło ratunkowe. Bótowalny pendrive lub płyta CD z Eaesus. Zeby ja przygotować należy wejśc w menu Tools > Create Emergency disk

 

jak podepniesz wczesniej pendraka masz do wyboru albo bootowalną płytę, albo USB. Przywrócenie partycji systemowej jest możliwe tylko z zewnatrz. Pozostałe możesz przywracać jeśli system działa.

Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

Zawsze zamykam system. Często zostawiamy pewne aplikacje uruchomione i wtedy są problemy.

 

 

Wracając do pocji Easeus Todo Bacup

 

Jakbys chciała kiedyś przywrócić system, dotyczy to tylko partycji systemowej Musisz wybrać opcję druga uruchamiania systemu czyli Eaesus. Załaduje się wtedy do pamięci system Recovery i będzie usilnie prosił o wskazanie odpowiedniej kopii. Gdyby stało sie tak że dysk padł i opcja Eaesus nie działa jest kolejne koło ratunkowe. Bótowalny pendrive lub płyta CD z Eaesus. Zeby ja przygotować należy wejśc w menu Tools > Create Emergency disk

 

jak podepniesz wczesniej pendraka masz do wyboru albo bootowalną płytę, albo USB. Przywrócenie partycji systemowej jest możliwe tylko z zewnatrz. Pozostałe możesz przywracać jeśli system działa.

A możesz mi jaśniej.

Mam kopię Recovery i tą dzisiejszą.

Powiedz proszę którą,w jakim przypadku i w jakim momencie mam zastosować?

Miesza mi się to wszystko.

 

"Przywrócenie partycji systemowej jest możliwe tylko z zewnatrz. Pozostałe możesz przywracać jeśli system działa."

Czyli tej dzisiejszej.

 

Dobra,może to sobie najpierw wszystko w głowie poukładam co jest co,bo narazie w mojej głowie jak w betoniarce.

 

A w kwestii zamykania kompa jesteś zdania,że nawet na godzinę kiedy z niego nie korzystam lepiej zamknąć system?

Zayfi
komentarz
komentarz

Kopie recovery zostaw w spokoju. Ona jest nie do ruszenia.

 

Za miesiąc, za tydzień zmieni sie sytuacja na partycjach systemowych. Zrobisz kolejne kopie i tych dotyczy przywracanie.

 

A w kwestii zamykania kompa jesteś zdania,że nawet na godzinę kiedy z niego nie korzystam lepiej zamknąć system?

 

Oczywiście. Po co ma siedzieć w uspieniu przez godzine? Ile trwa dłużej odpalenie systemu normalnie?

 

 

"Przywrócenie partycji systemowej jest możliwe tylko z zewnatrz. Pozostałe możesz przywracać jeśli system działa."

Czyli tej dzisiejszej.

 

Nie. To jest własnie kopia systemu i partycji rozruchowej.

 

Odpal sobie w menu wyboru systemu Easus i zobaczysz co sie dzieje. Masz drugi komp wiec korespondencja jest mozliwa.

Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

Kopie recovery zostaw w spokoju. Ona jest nie do ruszenia.

 

Za miesiąc, za tydzień zmieni sie sytuacja na partycjach systemowych. Zrobisz kolejne kopie i tych dotyczy przywracanie.

Czyli za jakiś czas powinnam zrobić taką kopię jak dziś a po zrobieniu kolejnej poprzednią wywalam?

 

 

Oczywiście. Po co ma siedzieć w uspieniu przez godzine? Ile trwa dłużej odpalenie systemu normalnie?

W tym nowym na razie szybko,w starym trochę dłużej.

Poza tym sądziłam,że hibernacja jest ok.

 

 

Nie. To jest własnie kopia systemu i partycji rozruchowej.

Ta dzisiejsza to kopia systemu i partycji rozruchowej a gdzie jest systemowa?

To ta wczorajsza,ale uruchamia się ją przez Easeusa (podczas rozruchu kompa kiedy do wyboru

Windows 7 lub Easeus Todo Backup Linux)? Albo z bootowalnego pendraka?

Tworzę go wchodząc w menu Tools > Create Emergency disk.

I ta co leży na dysku zewnętrznym (wczorajsza) Recovery sprawiła,że jest dodana opcja wyboru w uruchamianiu kompa?

A ta dzisiejsza może by uruchomiona kiedy system działa?

 

 

Odpal sobie w menu wyboru systemu Easus i zobaczysz co sie dzieje. Masz drugi komp wiec korespondencja jest mozliwa.

Czy dobrze rozumiem,że uruchomi sie normalnie,czyli tak samo jak godzinę temu tylko z dysku zewnętrznego?

Zayfi
komentarz
komentarz

Nie wiem co ma znaczyć Twój post?

Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem co ma znaczyć Twój post?

Oj,chyba Cię już zamęczam.

 

Czarny druk to Twoje słowa,pomarańczowy moja wiedza oczywiście ze znakami zapytania,

gdyż nadal nie jestem pewna czy dobrze Cię zrozumiałam.

 

Dobra spadam.

Wielkie dzięki za pomoc i poświęcony czas.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.