x-kom hosting

Recovery Windows 7

Zayfi
komentarz
komentarz

No jest dobrze. Teraz masz obszar nieprzydzielony. Ale o tym za chwile.

 

Wyjdź z gparted. Chce się upewnić że system sie uruchamia

Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

No jest dobrze. Teraz masz obszar nieprzydzielony. Ale o tym za chwile.

 

Wyjdź z gparted. Chce się upewnić że system sie uruchamia

Włączyłam-info:sprawdzanie systemu plików C:-posprawdzało-działa jak przedtem.

 

Weszłam w komputer i nadal jest

http://speedy.sh/dHJkw/25072014843.jpg

 

Tak miało być?

Zayfi
komentarz
komentarz

To wejdź znowu z gparted. Zaznacz partycję Unalocated 188. Z menu Partition - format i z listy wybierz typ systemu plików NTFS.

 

Zatwierdzasz zmiany i gotowe. Wychodzisz z gparted i masz swoją brakującą partycję.

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz

To wejdź znowu z gparted. Zaznacz partycję Unalocated 188. Z menu Partition - format i z listy wybierz typ systemu plików NTFS.

 

Zatwierdzasz zmiany i gotowe. Wychodzisz z gparted i masz swoją brakującą partycję.

A możemy to jeszcze podzielić czy uważasz,że nie ma sensu.

Tak jak wcześniej pisałam myślałam żeby mieć jedna do dokumentów firmy a drugą na pierdoły.

Bez sensu myślę?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

A możemy to jeszcze podzielić czy uważasz,że nie ma sensu.

Tak jak wcześniej pisałam myślałam żeby mieć jedna do dokumentów firmy a drugą na pierdoły.

 

Możesz podzielić. Już wiesz jak. Potem formatujesz partycje tak jak napisałem wyżej.

 

Jak czegoś nie bedziesz pewna nie rób. To nie jest zabawa. Lepiej przerwać i pstryknąć fotkę.

Balea
komentarz
komentarz

Możesz podzielić. Już wiesz jak. Potem formatujesz partycje tak jak napisałem wyżej.

 

Jak czegoś nie bedziesz pewna nie rób. To nie jest zabawa. Lepiej przerwać i pstryknąć fotkę.

Czyli teraz klikam prawym na tą partycję Unalocated 188 -resize/move i dzielę sobie ją po połowie.

Potem tak jak wcześniej.

Powiedz tylko czy ma to sens z punktu widzenia eksperta czy ja głupio chcę zrobić?


 

 

Jak czegoś nie bedziesz pewna nie rób. To nie jest zabawa. Lepiej przerwać i pstryknąć fotkę.

Wiem,dlatego o każdy ruch pytam Ciebie.

Zayfi
komentarz
komentarz

ma to sens. Masz 188gb. Można podzielić po połowie, albo 80gb i reszta.

 

Potem musisz uzyc opcji format i wybrać z rozwijanej listy ntfs

  • Dobra wypowiedź 1
hixmen
komentarz
komentarz

Tylko jak dysk w MBR to więcej jak 4 partycji primary podstawowych nie utworzysz. A ta z nieprzydzielonej by była 4. Więc jak chcesz jeszcze dwie partycje. To musisz utworzyć rozszerzoną nie pamiętam nazwy extendent i wewnątrz niej dwie logiczne. Chyba że nie będziesz dzielić nieprzydzielonego to tworzysz normalnie 4 partycję primary.

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

ma to sens. Masz 188gb. Można podzielić po połowie, albo 80gb i reszta.

 

Potem musisz uzyc opcji format i wybrać z rozwijanej listy ntfs

Już pytam.

Czy ja przed podzieleniem tej 188 mam zrobić opcję format?

Chciałam ją podzielić nie uczyniwszy tego i nie da rady.

Klikam prawym i jedyne co mogę wybrać to  new.


Tylko jak dysk w MBR to więcej jak 4 partycji primary podstawowych nie utworzysz. A ta z nieprzydzielonej by była 4. Więc jak chcesz jeszcze dwie partycje. To musisz utworzyć rozszerzoną nie pamiętam nazwy extendent i wewnątrz niej dwie logiczne. Chyba że nie będziesz dzielić nieprzydzielonego to tworzysz normalnie 4 partycję primary.

Hmm,czyli to jest powód,że nie mogę wejść w resize/move?

Czyli dać sobie spokój? :)

I zostawić jak jest.

 

Czyli to,że ma być rozszerzona miałam ustawić przy pierwszym dzieleniu.

Chciałam zapytać Zayfi czemu tego nie ustawiamy,bo było to na filmiku,ale mi głupio było,że znów gadam od rzeczy.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie ma przeszkodzy żeby utworzyć jeszcze dwie partycje do użytku. Tylko jak pisałem w poprzednim poście. Teraz byś musiała utworzyć rozszerzoną extenden. Po utworzeniu klikając prawy myszy wewnątrz niej create i tworzysz dwie.


 

 

Czyli to,że ma być rozszerzona miałam ustawić przy pierwszym dzieleniu.

Tak a konkretnie tworzysz wtedy partycję rozszerzoną ,, prawy myszy na nieprzydzielone,, create bodajże i wybierasz z listy partycji extendent i tworzysz i apply. Tworzysz następne partycje już logiczne ale klikając wewnątrz rozszerzonej o rozmiarach Ci odpowiadające do wyczerpania wolnego wewnątrz tej rozrz. czyli chcesz dwie 100 i 80 GB.

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz

Nie ma przeszkodzy żeby utworzyć jeszcze dwie partycje do użytku. Tylko jak pisałem w poprzednim poście. Teraz byś musiała utworzyć rozszerzoną extenden. Po utworzeniu klikając prawy myszy wewnątrz niej create i tworzysz dwie.

Po utworzeniu,czyli mam zrobić to co mówił Zayfi

"Zaznacz partycję Unalocated 188. Z menu Partition - format i z listy wybierz typ systemu plików NTFS."

I potem to co napisałeś czyli " Po utworzeniu klikając prawy myszy wewnątrz niej create i tworzysz dwie."?

Zayfi
komentarz
komentarz

Zrób to co mówi hixmen jak sobie nie dasz rady to zostaw. Treba utworzyć partycje rozszerzoną bo W7 nie obsłuzy więcej ni 4 partycje podstawowe.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Zayfi pominął kwestię że pierwsze create i następnie zaponowawał tworzenie partycji. Format można dokonać tylko jak tworzysz jednocześnie partycję albo już jest dana partycja. Formatu nie zrobisz na nieprzydzielonym miejscu.

Zrób jak uważasz masz opisane wyżej w razie czego.

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

Zayfi pominął kwestię że pierwsze create i następnie zaponowawał tworzenie partycji. Format można dokonać tylko jak tworzysz jednocześnie partycję albo już jest dana partycja. Formatu nie zrobisz na nieprzydzielonym miejscu.

Zrób jak uważasz masz opisane wyżej w razie czego.

Jednego tylko nie kumam.

Jak mam zrobić tą rozszerzoną?

Mówisz prawy myszy na nieprzydzielonej,ok,tylko ja nie mam żadnych opcji do wyboru oprócz new na prawym myszy.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
Zayfi pominął kwestię że pierwsze create i następnie zaponowawał tworzenie partycji. Format można dokonać tylko jak tworzysz jednocześnie partycję albo już jest dana partycja. Formatu nie zrobisz na nieprzydzielonym miejscu.

 

Tak jest. Wszystko sie zgadza.

 

 

[attachment=33038:gparted4.png]

 

 

Create new partition i w tym oknie masz po prawej Primary Partition. Jak rozwiniesz liste bedzie Extanded

 

kolejna lista to wybór systemu plików ntfs

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz

Zrób to co mówi hixmen jak sobie nie dasz rady to zostaw. Treba utworzyć partycje rozszerzoną bo W7 nie obsłuzy więcej ni 4 partycje podstawowe.

Chyba nie dam,bo jak pisałam wyżej na prawym myszy nie mam wyboru.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Z menu na górze okienka masz Partition > New i wtedy zobaczysz okno takie jak podałem.

 

 

[attachment=33039:gparted5.png]

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak jest. Wszystko sie zgadza.

 

 

attachicon.gifgparted4.png

 

 

Create new partition i w tym oknie masz po prawej Primary Partition. Jak rozwiniesz liste bedzie Extanded

 

kolejna lista to wybór systemu plików ntfs

Extanded Partition zaznaczyłam,ale  w file system nie ma prawa wyboru.

Pytanie najważniejsze-czy ja mam sywakiem teraz w tym okienku podzielić to na pół czy teraz tylko zaznaczyć

extanded i Add.

Zayfi
komentarz
komentarz
ale  w file system nie ma prawa wyboru.

 

Pokaż obrazek

Zayfi
komentarz
komentarz

Teraz wybierasz opcje resize/move. Ustawiasz sobie partycje. Klikasz na nowe partycje z prawokliku i masz opcje format to - z listy wybierasz ntfs. Nie zatwierdzasz zmian. Dajesz obrazek.

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz

Teraz wybierasz opcje resize/move. Ustawiasz sobie partycje. Klikasz na nowe partycje z prawokliku i masz opcje format to - z listy wybierasz ntfs. Nie zatwierdzasz zmian. Dajesz obrazek.

Ale najpierw zamykam to okno Add?

Zayfi
komentarz
komentarz

Tak

Zayfi
komentarz
komentarz
Resize/move na extended?

 

Tak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.