x-kom hosting

Recovery Windows 7

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

@hixmen ja pobrałem plik Iso z linka który podałem i zastosowałem USB Installer. Wszystko bangla.

 

 

Krótka obrazkowa instrukcja jak zrobic bootowalny pen z gparted

 

Pobierasz z linka który dałem USB Universal Installer. Plik Iso gparted juz masz. Ustawiasz wszytko jak na obrazku i klikasz Create. Czekasz kilka minut.

 

[attachment=33032:gpart.jpg]

 

 

  • Dobra wypowiedź 1

Balea
komentarz
komentarz

Nie kumam o co chodzi i o czym Wy mówicie.

Zayfi
komentarz
komentarz

post nr 43. Co tu jest do kumania. Zrób metodą którą podałem tylko to ma być obraz ISO a Nie ZIP

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Potwierdzam z universal usb installer ostatnia wersja też mi bangla. Z Unebootin najnowsza wersja natomiast jest problem i po zrobieniu tym programem zatrzymuje się ładowanie gparteg. Z Usb installer poszło gładko i ustawienia z obrazka są prawidłowe a z format 32 to już napewno dla pewności. Czyli dokładnie jak na obrzaku zaznaczone.

Tylko co nie rozumiesz ściągasz program Zayfi i uruchamiasz programik. Z rozwijanej listy wybierasz gparted i wskazujesz obraz iso gparted z drugiej rozwijanej listy wybierasz literę pena i klikasz create i powinno pójść.

Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy o to chodziło?

http://speedy.sh/e8rQY/25072014834.jpg

 

Wiem,dostałam filmik jak postępować,ale będę wdzięczna za konkretne wskazówki.

Głównie chodzi mi o to na jakie wielkości to podzielić żeby miało sens.

Myślę,że chciałabym dwie partcje-na firmowe dokumenty i prywatne pierdoły.

Czy dobrze kombinuję,nie wiem,proszę o opinię.

 

 

Bardzo Wam dziękuje za dotychczasowa pomoc.

Macie świętą cierpliwość.  :)

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Zanim coś zrobimy, napisz gdzie jest kopia systemu, którą robiłaś Easeusem? Na C?

 

@hixmen - ja musze spadać na pół godziny. Poprowadzisz ją?

 

Mnie chodzi o to aby kopie systemu przenieść wcześniej na iinny nośnik, bo jak sie posypie system... szkoda gadać.  Ma tam Recovery.  lepiej byłoby zajrzeć co jest na tej ukrytej partycji zanim zaczniemy zabawę.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Osobiście przed operacjami na partycjach zrobiłbym kopię całego dysku. Bo prawie taki zrobiłaś ale to nie samo co kopia całego. Wtedy pozwoli Ci za jednym kliknięciem przywrócić stan przed zabawą w razie niepowodzenia odpukać i lepiej mieć kopię.

 

Nie wiem jaki masz duży dysk zewnętrzny. Bo z postów wynika że na takim zapisałaś kopię. To jak nie zmieszczą się dwie kopie usunąć aktualną i zrobić kopię całego dysku z opcją sector  sector. Jak zmieściłaś prawie cały dysk to chyba troszkę więcej się zmieści i wtedy by było pewniej w razie czego. Po zrobieniu udanej kopi całego dysku można myśleć o manewrach na partycjach. 

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz

Zanim coś zrobimy, napisz gdzie jest kopia systemu, którą robiłaś Easeusem? Na C?

 

@hixmen - ja musze spadać na pół godziny. Poprowadzisz ją?

 

Mnie chodzi o to aby kopie systemu przenieść wcześniej na iinny nośnik, bo jak sie posypie system... szkoda gadać.  Ma tam Recovery.  lepiej byłoby zajrzeć co jest na tej ukrytej partycji zanim zaczniemy zabawę.

Kopię robiłam na zewnętrzny WD.

Mam nadzieję,że dobrze.

Ma 28,8 GB.

hixmen
komentarz
komentarz

Ale z opcją sector sector z robione. Jednak pewniejsza będzie kopia całego dysku też z opcją sector sector niewiele więcej ale pozwoli za jednym kliknięciem przywrócić stan przed zabawą.

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz

Ale z opcją sector sector z robione. Jednak pewniejsza będzie kopia całego dysku też z opcją sector sector niewiele więcej ale pozwoli za jednym kliknięciem przywrócić stan przed zabawą.

Poproszę jaśniej.:)

 

Czyli-mam wywalić pendraka z kompa i Easeusem zrobić nową kopię.

Proszę mi tylko powiedzieć jak,tzn.jakie ustawienia.

Tą pierwszą kopię,którą robiłam wywalić czy zostawić na zewnętrznym?

Zayfi
komentarz
komentarz

Zrób kopie partycji Recovery na zewnetrzny nośnik

Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrób kopie partycji Recovery na zewnetrzny nośnik

Zayfi,tylko się nie denerwuj. :)

Trochę mi się mózg zagotował od tych wszystkich wiadomości.

 

Rozumiem,ze mam wejść w Easeus w kartę BACKUP.

A w co potem?

Disk/partition backup czy system backup.

 

Nie denerwuj się.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

uruchamiasz Easeus . wybierasz backup partition zaznaczasz partycje Recovery ma 10gb pojemności. Zaznaczas opcje sector by sector i wskazujesz dysk wymienny gdzie ma byc zapisana kopia

 

zreszta zrób obrazek z easusa to ja go edytuje i pokaże

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz

uruchamiasz Easeus . wybierasz backup partition zaznaczasz partycje Recovery ma 10gb pojemności. Zaznaczas opcje sector by sector i wskazujesz dysk wymienny gdzie ma byc zapisana kopia

 

zreszta zrób obrazek z easusa to ja go edytuje i pokaże

http://speedy.sh/EUJt4/rec.JPG

Zayfi
komentarz
komentarz

Masz zaznaczone na zólto dwie partycje. Pierwsz rozruchowa (malutka) druga C najwieksza proszę odznaczyć ptaszki

ma zostać zaaptaszkowana tylko Recovery. A nastepnym razem dawaj obrazek pełny, tak żeby było widać te partycje.

  • Dobra wypowiedź 1
hixmen
komentarz
komentarz

Oprócz zaleceń do zaznaczenia tylko partycji recovery.  Zaznacz jeszcze przed uruchomieniem backubu na dysku zewnętrznym  opcję sector by sector. Bo z obrazka widać nie zaznaczone.

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

http://speedy.sh/SaZEU/reco.JPG

 

Czy teraz dobrze?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak - jest dobrze. Jak zrobi kopię,  wejdź menu Tools i Kliknij opcję EnablePreOS. Jak ponownie uruchomisz system bedziesz miała do wyboru czy masz odpalić W7 cz EaseusTodoBackup.

 

A potem startuj z gparted.

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak - jest dobrze. Jak zrobi kopię,  wejdź menu Tools i Kliknij opcję EnablePreOS. Jak ponownie uruchomisz system bedziesz miała do wyboru czy masz odpalić W7 cz EaseusTodoBackup.

 

A potem startuj z gparted.

Wreszcie.

Gdybym teraz jeszcze coś pochrzaniła to już nie miałabym odwagi napisać. :)

 

Dobra,wrzucę obrazek jak będę w gparted.


Jestem

http://speedy.sh/sey8R/25072014837.jpg

Zayfi
komentarz
komentarz

teraz najważniejsze czynnośći

 

 

1. Klikasz prawym przyciskiem myszy na partycji 287,03 GB pojawi sie menu i wybierasz opcje move /resize

 

i dajesz obrazek

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz

teraz najważniejsze czynnośći

 

 

1. Klikasz prawym przyciskiem myszy na partycji 287,03 GB pojawi sie menu i wybierasz opcje move /resize

 

i dajesz obrazek

Proszę

http://speedy.sh/mhgjn/25072014838.jpg

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

I teraz najważniejsze. Zanim cokolwiek zrobisz lapek musi być podpięty do zasilacza. Nie może pracować na samej baterii.

 

2. Najeżdzasz myszką na czarną strzałke po prawej stronie okna. Trzymasz cały czas wciśnięty lewy i przesuwasz rozmiar partycji w lewo tak aby zostało około 100gb  

 

robisz obrazek

  • Dobra wypowiedź 1
Balea
komentarz
komentarz

I teraz najważniejsze. Zanim cokolwiek zrobisz lapek musi być podpięty do zasilacza. Nie może pracować na samej baterii.

 

2. Najeżdzasz myszką na czarną strzałke po prawej stronie okna. Trzymasz cały czas wciśnięty lewy i przesuwasz rozmiar partycji w lewo tak aby zostało około 100gb  

 

robisz obrazek

Ok,zawsze lecę na zasilaczu.

Proszę

http://speedy.sh/ZzP4X/25072014839.jpg

Zayfi
komentarz
komentarz

Bardzo ładnie. Teraz klikasz na resize/move i zatwierdzasz zmiany poprzez Aplly. Czekasz cierpliwie bo to może potrwać.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.