x-kom hosting

Jak zwiększyć pamięć karty graficznej ?

Piter_99
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z kartą graficzną, a w zasadzie z jej zbyt małą pamięcią. Dedykowana pamięć wideo to 128 mb ... więc sami rozumiecie. Jednak przy całkowitej dostępnej pamięci graficznej jest 1824 mb. Zintegrowana karta graficzna to Intel HD Graphics 4000. Mój sprzęt:

Acer Aspire V5-571 series

Procesor graficzny GeForce 710M

Intel Core i3-3227U CPU 1.90 GHz

4 gb ram

1366x768, 60 Hz

Windows 8.1

 

Czy da się podkręcić jakoś tą kartę ???

 

P.S. To pierwszy mój temat na forum więc jak czegoś nie dopisałem albo źle napisałem to poprawcie i zrozumcie ;P

Piksel
komentarz
komentarz

Jeśli się nie myle to GT710M ma 1GB GDDR3 vram'u.

 

@napisz temat dokładniej bo troszkę cię nie zrozumiałem.

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Chodzi Ci w końcu o podkręcanie karty graficznej (zintegrowanej :o) czy o przydzielenie ramu dla niej?

 

Również nie rozumiem kompletnie :p

Hewit817
komentarz
komentarz

Zintegrowana grafika bierze tyle pamięci ile aktualnie potrzebuje. Pamięci tego geforce nie zwiększysz to nie integra.

Podkręcanie jakiejkolwiek z tej kart mija się z celem, ale jak jesteś chętny to ściągnij np msi afterburner/ evga precision x

Piter_99
komentarz
komentarz

No właśnie o to mi chodziło że moge niezbyt dokładnie opisać problem ;) Po prostu chce by gra Sniper Ghost Warrior 2 chodziła w miare płynnie (wymaga 512 mb pamięci karty graficznej). A ja mam 128 mb i gierka chodzi w 19-25 fps :/ Obecnie grałem na karcie graficznej nvidia, gdy ustawiłem na zintegrowaną (ten intel właśnie) to już wgl ścinało. Więc czy można powiększyć pamięć albo zintegrowanej albo tej z nvidii ???

Youki
komentarz
komentarz

A ja mam 128 mb i gierka chodzi w 19-25 fps :/

Musisz grać na GeForce a jeśli na niej grasz to widocznie więcej nie wyciągniesz, bo ta karta graficzna kompletnie do gier się nie nadaję. 

Hewit817
komentarz
komentarz

No właśnie o to mi chodziło że moge niezbyt dokładnie opisać problem ;) Po prostu chce by gra Sniper Ghost Warrior 2 chodziła w miare płynnie (wymaga 512 mb pamięci karty graficznej). A ja mam 128 mb i gierka chodzi w 19-25 fps :/ Obecnie grałem na karcie graficznej nvidia, gdy ustawiłem na zintegrowaną (ten intel właśnie) to już wgl ścinało. Więc czy można powiększyć pamięć albo zintegrowanej albo tej z nvidii ???

Jeszcze raz: integra bierze tyle ile potrzebuje poza tym jest gorsza, a geforce ma tyle pamięci ile ma i powiększyć się nie da. Korzystaj z geforce i trochę podkręć jak chcesz ale jak pisałem różnica będzie bardzo znikomo ( ok 1-2 fps)

Piter_99
komentarz
komentarz

Ok dzięki za pomoc ludziska :P


Jeszcze coś: sorka że w tym dziale ale jednorazowe pytanko do tej gry jeszcze ;) Lepiej grać na 1360x768 czy na 1366x768 i czy jest jakaś różnica ??

Youki
komentarz
komentarz

Graj na 1366x768

Piter_99
komentarz
komentarz

Ok a czemu nie 1360x768 ?? Tak z ciekawości ;)

Youki
komentarz
komentarz

Natywna rozdzielczość Twojego ekranu to 1366x768.

Hewit817
komentarz
komentarz

Ok a czemu nie 1360x768 ?? Tak z ciekawości ;)

Nie będzie różnicy w wydajności, a to wyższa rozdziałka.

Jeśli chcesz aby gra na prawdę szybciej chodziła graj np na 1024x768 itp

Piter_99
komentarz
komentarz

Ok thx

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.