x-kom hosting

Proszę o sprawdzenie odczytów ze S.M.A.R.T.a.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmniejsz dysk na poziomie partycji o 50 GB. Po errorach w MHDD to tak z grubsza jedna 10 dysku od początku. Pokrywa się to co error scan z HDTune pokazał. Chociaż wcześniejszy scan MHDD i errory wskazywały na większe wycięcie. Ale poprzestajmy na zmniejszeniu od lewej 50 GB. MHDD ma możliwość z mniejszania dysku ale od końca podajże. To wtedy MHDD nie jest na Twój przypadek. Nie gwarantuję ile dysk z wyciętym obszarem na poziomie partycji będzie chodził. To jest tylko próba. Dysk ma problemy z kalibracją. Jak nie będą się zwiększać z używanym wyciętym obszarem to może coś z tego będzie. Przez pierwsze dni używania po zabiegach należy kontrolować co się będzie działo. I nie trzymać ważniejszych  danych.

  • Dobra wypowiedź 1

Mbroziak
komentarz
komentarz

Dobra, chciałem użyć mhdd do zmniejszenia dysku, ale skoro mówisz, że on tylko obcina od końca to odpada. A co myślicie, żeby po prostu zrobić tak, iż pod Windowsem w Zarządzaniu Dyskami te pierwsze dajmy na to 50 GB zostawić jako obszar nieprzydzielony, a z reszty zrobić normalną partycję? Wtedy głowica nie będzie się zapuszczała nad ten obszar nieprzydzielony?

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)
A co myślicie, żeby po prostu zrobić tak, iż pod Windowsem w Zarządzaniu Dyskami te pierwsze dajmy na to 50 GB zostawić jako obszar nieprzydzielony, a z reszty zrobić normalną partycję?

O to mi chodziło właśnie. Tylko nie wiem czy systemowe zarządzanie dyskami da możliwość zmniejszenia od lewej. Lepiej i pewniej użyć programu zewnętrznego. Samo zmniejszenie partycji nie wymaga jakiegoś specjalnie wyrafinowanego komercyjnego progamu do partycjonowania. Nie ma też potrzeby tylko na samo zmniejszanie instalować specjalnie zewnętrznego programu. Oczywiście nikt nie może zabronić to tylko moje zdanie. Np. wystarczy gparted uruchomiony z botowania z cd albo z pendriva.

Tylko jakbyś użył gparted to ten program nie operuje jednostkami GB. Nie pamiętam dokładnie ale prawdopodobnie najwyżej ktoś poprawi czy to Gib czy inny podobny. Przy odcięciu np. 50 GB  odpowiednikowi pomnóż 50 razy1024 tylko jeśli by miało być w MB . Czyli coś 51200 by było do odcięcia z tym programem z danymi jednostkami. Z Tym że gparteg do wpisywania operuje MiB i wtedy odpowiednik 50GB to w przybliżeniu

47683.. Czyli jak dasz 50 000 to powinno być. I tak to jest w przybliżeniu. Bo odciecie 50 GB nie jest na styku tylko z pewnym zapasem.

  • Dobra wypowiedź 1
Mbroziak
komentarz
komentarz (edytowane)

Na razie wygląda to u mnie tak (jest nieprzydzielone te prawie 40GB, bo tyle wynosiła moja była partycja systemowa) :)
[attachment=33982:a.png]

hixmen
komentarz
komentarz

To zostaje zmniejszyć o 10 GB z lewej strony partycję E. Przed operacją zrobić dokładną defragmentację tej partycji. I użyć zewnętrznego programu. I życzyć żeby ten dysk jeszcze jakiś czas pociągnął. Ile to nie powiemy tylko trzymać kciuki.

  • Dobra wypowiedź 1
Mbroziak
komentarz
komentarz

Tak zrobię ;)
Dzięki bardzo Panom za pomoc i wskazówki :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.