x-kom hosting

BSOD 0x7a

matiz32
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, po ostatnim odkurzaniu komputera zaczął się dziwnie zacinać (brak reakcji przez 10-15 sekund lub dłużej) do tego dochodzi  wspomniany w temacie  BSOD  do którego załączam zdjęcie. Do tej pory wykonałem memtesta ( 5 przejść) i nic nie znalazł mogę wykluczyć RAM? Mam w planach wyjmować po kolei kostki i sprawdzać czy przestanie się to dziać? Czytałem że owy BSOD może być powodowany przez dysk twardy, polecacie jakiś program aby sprawdzić czy to z jego winy?

 

 

P.S. Nie miałem uprawnień aby wrzucić plik .dmp ani .rar więc zmieniłem jego rozszerzenie na .txt ale tylko w nazwie więc po zamianie na .dmp powinien być ok jak trzeba jakoś innaczej go wrzucić ( co nie wiem jak zrobić) to napiszcie co i jak a zrobię :)

Youki
komentarz
komentarz

Wrzuć go bez pakowania na jakiś upload.

 

POkaż z programu HD Tune screena z zakładki Health

matiz32
komentarz
komentarz (edytowane)

http://postimg.org/image/yj4zor2a1/    screen z hd tune. Czy widząc te błędy to oznacza jednoznacznie dysk ?  Oraz ten ostatni błąd, możliwe, że potrzeba docisnąć kabel do dysku ?

http://speedy.sh/qpKMJ/071914-18782-01.dmp   plik dump z ostatniego bluescreena

 

Youki
komentarz
komentarz

Zmień przewód sygnałowy od dysku. Dysk już raczej długo nie pociągnie. Zrób jeszcze skanowanie z zakładce Error Scan (pełne). 

matiz32
komentarz
komentarz

Czy to możliwe, że stało się to od zwykłego odkurzania czy po prostu zbieg okoliczności ? Do niczego rurą nie dotykałem tylko z odległości kilku cm odkurzałem.

Youki
komentarz
komentarz

Raczej zbieg okoliczności. Na przyszłość szmata i trochę wysiłku, nie łatwizna. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.