x-kom hosting

BSOD STOP 0x000000D1 atapi.sys

Wilku96
utworzono
utworzono

Witam!

Posiadam system Windows 7 32-bit'owy i od kilku miesięcy męczę się z problemem nagłych BSOD'ów o treści takiej jak w temacie, próbowałem już:
-zerowania i remapowania dysku
-zmiany kabelka sygnałowego SATA przy dysku

-Usuwania DAEMON Toolsa i związanego z nim SPTD (za pomocą programu [url=http://www.duplexsecure.com/en/downloads]SPTDinst[/url])

-Aktualizacji systemu
-Aktualizacji sterowników

-Formatowanie systemu przy użyciu oryginalnej i pirackiej płyty (na obu identyczny problem)

 

Dodatkowo jako przyczynę tych błędów podejrzewam kartę graficzną ATI Radeon HD 4850 która niestety zaczyna sypać artefaktami przy temperaturze powyżej 62 stopni.

W programie BlueScreenView są logi ze wszystkich blue screenów oprócz tych dotyczących atapi.sys. sad.png

 

Specyfikacja komputera:

-Zasilacz: Chieftec 400W GPS-400A

-Płyta Główna: Gigabyte GA-870A-USB3L

-Procesor: AMD Athlon II X2 B22 (2,8ghz podkręcony do 3,5ghz)

-Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4850

-RAM: 3GB(2+1) DDR3 1666mhz GOODRAM

-Dysk: 600GB Seagate

-System: Windows 7 32-bit Home Premium Edition Service Pack 1

 

 
Logi z OTL i GMER w załączniku

Gość
komentarz
komentarz

odatkowo jako przyczynę tych błędów podejrzewam kartę graficzną ATI Radeon HD 4850 która niestety zaczyna sypać artefaktami przy temperaturze powyżej 62 stopni.

A to mało pawdopodobne . rOZBIERAŁES JĄ ? Co to za hd4850?


-Procesor: AMD Athlon II X2 B22 (2,8ghz podkręcony do 3,5ghz)

Zresetuj bios


atapi.sys.

atapi hmm to cos z dvd czy co :P

  • Dobra wypowiedź 1
Wilku96
komentarz
komentarz

1. ATI Radeon HD 4850 512mb ([url=http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+4850/-/512]taka[/url])

2. Czyli możliwe, że to przez podkręcanie? Ale na tym podkręceniu lata od roku, a problemy z BSOD są od ok 3 miesięcy.

3. Może przyda się fakt, że dvd rom nie czyta mi żadnych płyt, możliwe że zepsuty ale nie mam jak sprawdzić bo nie mam drugiego kompa ani nawet drugiego roma żeby sprawdzić.

Gość
komentarz
komentarz

Czyli możliwe, że to przez podkręcanie?

Możliwe


Jaka VTX?


le nie mam jak sprawdzić bo nie mam drugiego kompa ani nawet drugiego roma żeby sprawdzić.

to go odłącz

  • Dobra wypowiedź 1
Wilku96
komentarz
komentarz

Nie za bardzo wiem co to VTX :P

 

Już odłączyłem, czekamy ^^

Youki
komentarz
komentarz

Vertex, Twoja karta ma czerwone chłodzenie ? 

 

W trybie awaryjnym także problem występuję ? 

Wilku96
komentarz
komentarz

Czerwone? yyy
Ma aktywne, taki wiatraczek i radiator ale kolor to ma złoty :D, mogę potem zdjęcie zrobić bo mi się nie chce za bardzo go otwierać teraz.

W trybie awaryjnym nie próbowałem.

Narazie po odłączeniu dvd romu BSOD nie wystąpił (jeszcze), czekamy jak wyskoczy to się odezwę, a na razie dziękuję za poświęcenie mi czasu, głównie [b]AGENTOWI X[/b] ;)

Wilku96
komentarz
komentarz (edytowane)

Muszę przyznać, że naprawdę uwierzyłem że już po problemie ale jednak :(
[url=http://oi59.tinypic.com/34rjaf8.jpg]foto - kliknij[/url]


REFRESH

Youki
komentarz
komentarz

W trybie awaryjnym nie próbowałem.

Spróbuj. 

Wilku96
komentarz
komentarz

Grając sobie w Diablo II odpaliłem grę 5 razy po to aby zwiększyć liczbę graczy na serwerze co za tym idzie zwiększając szansę na znalezienie unikalnych przedmiotów oraz podniesienie ilość zdobywanego doświadczenia, po czym wyskączył mi BSOD i tak 3 razy. Zatem podejrzewam, że przyczyną tych błędów jest uszkodzona karta graficzna, niestety nie mam żadnej na podmianę żeby sprawdzić więc dopóki nie wpadnie trochę kasy temat można uznać za zamknięty. :) Jeśli po wymianie karty problem nie ustąpi zgłoszę się do was ponownie. Dziękuje dobranoc :D

Gość
komentarz
komentarz

Zatem podejrzewam, że przyczyną tych błędów jest uszkodzona karta graficzna,

1 właściciel? Rozbierałes ją?

Wilku96
komentarz
komentarz

Tak jestem pierwszym właścicielem, tą kartę mam już prawie 4 lata, rozbierałem raz żeby wymienić pastę bo się grzała (ale to już jak były te artefakty). Tak jak wspomniałem gdy dochodzi do 62 stopni zaczynają na ekranie pojawiać się zielone pixelki lub czarne kreski. A ponieważ teraz lato więc temperatura trochę wzrosła i w pokoju też jest cieplej i temperatury są wyższe i czasami od razu po włączeniu komputera już pojawiały się artefakty, więc wymieniłem tą pastę i teraz temperatura jest o wiele niższa co za tym idzie nie mam problemu z artefaktami jeśli nie gram w jakąś bardziej wymagającą grę.

Moja karta wygląda identycznie jak [url=http://www.clickbd.com/global/classified/item_img/345544_0_original.jpg]ta[/url].

Youki
komentarz
komentarz

A podczas grania w wymagającą grę problem jest ?

Gość
komentarz
komentarz

Pixelki to sie pojawiały zanim rozkrecałeś?

Wilku96
komentarz
komentarz

Tak, dopóki nie zaczęły się artefakty, nic nie ruszałem z grafika. Podczas grania nw jak z innymi grami, bo gram tylko w diablo ale czasami też jak moj tata gra w gry na internecie to mu wyrzuca bluescreena.

Wilku96
komentarz
komentarz

Zmniejszyłem podkręcenie tego procesora z 3,5ghz do 3,1ghz i włączyłem 6x Diablo + FB + muzyke na yt i nie było bluescreena od tamtego czasu. Możliwe, że właśnie te podkręcenie było problemem. Narazie czekam jak coś to się odezwę. Dzięki za pomoc :>

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.