x-kom hosting

Wysyłanie plików na serwer

nowa_informatyczka
utworzono
utworzono

Cześć,

 

mam kilka pytań. Kupiłam sobie hosting na zenbox.pl i umieściłam tam sobie swoją stronę internetową (zainstalowałam WordPressa). Kupiłam szablon aplikacji na Androida (przez phonegap) i założyłam na swoim hostingu bazę danych.

 

Kolejnym krokiem jest umieszczenie plików z szablonu na serwerze. I tu pojawia się problem. W jaki sposób to zrobić?

 

Przesyłanie pliku po pliku nie wchodzi chyba w grę, bo struktura folderów się zniszczy. Więc jak to zrobić? Ale tak od podstaw. Znaczy, że muszę założyć nowe konto FTP i co dalej? Manager plików? Ale tam mam pełno już plików, znaczy po prostu pododawać nowe? A jak to zrobić używając jakiegoś innego programu?

 

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Lion1994
komentarz
komentarz (edytowane)

Zainstaluj sobie WinSCP, skonfiguruj połączenie wpisując IP lub domenę, usera, hasło,

ustaw sobie listowanie się folderów jak np w WINRAR, połącz się i to tyle oraz wrzucaj pliki do folderu np public_html (szablon).

nowa_informatyczka
komentarz
komentarz

Ale jako protokół pliku co mam wybrać? SFTP, SCP czy FTP? Dalej mam

 

2. nazwę hosta,

3. numer portu,

4. nazwę użytkownika,

5. hasło. 

 

ad 2. Jako nazwę hosta musiałabym dać domena.rozrzerzenie?

ad 3. numer portu dla zenbox.pl to 21?

ad 4. nazwa użytkownika to login, którym się loguję do konta na zenboxie?

ad 5. hasło to samo, którym się loguję do konta na zenboxie?

 

Czy w ustawieniach serwera, już na zenboxie, tworzenie osobnego konta FTP było niepotrzebne?

Lion1994
komentarz
komentarz

Mhm, wybierasz jak najbardziej protokół: FTP. Dalejsz podajesz nazwe uzytkownika FTP i haslo FTP stworzone w panelu WWW.

 

ad2. Jeśli domenę masz swoją i ustawiłaś dla niej DNS-y w panelu to np: adserver.pl, a jeżeli nie masz swojej domeny i nie robiłaś ustawień

to podajesz IP otrzymane w mailu (zresztą podane jest w panelu kont WWW)

ad3. numer portu zenbox.pl to: 21

ad4. niekoniecznie, konto FTP tworzysz w panelu zenbox.

ad5. hasło FTP też tworzysz w panelu zenbox 

 

Jeszcze też może być, że wszystkie dane już ci wysłali na maila, posprawdzaj :)

 

Stworzenie osobnego konta FTP, daje ci przedewszytkim uprawnienia dla ciebie + to że np. możesz crony osobno odpalić,

nie zamulasz bazy danych i masz swoje konto.

nowa_informatyczka
komentarz
komentarz

Kochany jesteś, dziękuję!: ) Jutro to w takim razie posprawdzam, ale zrozumiałam, o co chodzi. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.