x-kom hosting

Darmowe sms'y do Niemiec --> Z Niemiec do polski.

hCYk
utworzono
utworzono

Witam.

Otóż w przyszłym miesiącu planuje wyjechać za granice na jakiś czas. Jest pewna osoba z która po prostu nie chce stracić kontaktu. Wiem że jest internet i wgl ale nie o to się rozchodzi. Jeżeli jest to zły dział to proszę o przeniesienie go tam gdzie powinien się znajdować.

 

Sprawa ma się tak. 

1. Czy będąc w Niemczech posiadając polski nr i włączony roaming osoba mieszkająca w Polsce posiadająca telefon w tej samej sieci co ja (Plus) będzie płacić coś za sms'y  do mnie ??

2. Czy jest jakaś sieć Niemiecka ( Jeżeli znacie prosiłbym o podanie nazwy ) która oferowałaby darmowe sms'y za granice ( Z Niemiec do Polski ) w ramach jakiegoś pakietu i czy osoba W Polsce zapłaci coś za sms którego otrzyma z Niemieckiej karty. 

3. Czy jest jakiś pakiet z którego mógłbym skorzystać tak abym mógł wysyłać sms  do polski z polskiego numeru nie płacąc przy tym nic lub aby opłata była mniejsza niż w roamingu. 

 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam. 

Lion1994
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Parenaście groszy będzie płacić - sprawdź ofertę LycaMobile.

2. LycaMobile, NJU Mobile - płatna.

3. Jeżeli masz telefon typu smartfon/lub NOKIA C-xx to możesz wykorzystać darmową aplikację WeChat - komunikator, która daje ci darmowe dzwonienie do wszystkich, pisanie wiadomości, pisanie w grupach, itp.

I tu polecam internet mobilny bądź korzystanie w Niemczech z Hotspotów Wifi, jeżeli ich nie ma to zakup router + wifi i korzystaj w ten sposób na apce za darmo. Twojej osobie poleć też zainstalowanie tej aplikacji. 

 

To najtańsze rozwiązanie, zamiast płacić siecią komórkowym.

  • Dobra wypowiedź 1
hCYk
komentarz
komentarz

Dzięki za chęć pomocy z waszej strony. Posiadam obecnie normalny telefon bez Wifi ale myślę o tym aby przed wyjazdem wziąć sobie na umowę jakiegoś smartfona. Powiem Ci szczerze że zaciekawiłeś mnie ta aplikacją Wechat. Tylko czy nie będzie żadnych problemów z "chatowaniem" międzynarodowym. Podstawą jest oczywiście dostęp do internetu tak ? :) 

Lion1994
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za chęć pomocy z waszej strony. Posiadam obecnie normalny telefon bez Wifi ale myślę o tym aby przed wyjazdem wziąć sobie na umowę jakiegoś smartfona. Powiem Ci szczerze że zaciekawiłeś mnie ta aplikacją Wechat. Tylko czy nie będzie żadnych problemów z "chatowaniem" międzynarodowym. Podstawą jest oczywiście dostęp do internetu tak ? :)

 

Korzystam z tej aplikacji i komunikuje się z ludźmi również ze sfery biznesowej, np mam znajomych z Ameryki a więc problemu z chatowaniem i gadaniem VOIP międzynarodowym nie będzie, po ściągnięciu apki wpisujesz swój NR telefonu niemiecki +49, dodajesz kontakty - ważne żeby ta osoba miała tą aplikację zainstalowaną. 

Podstawą jest dostęp do internetu- mobilny/WIFI.

  • Dobra wypowiedź 1
hCYk
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli będę posiadał polski nr w Roamingu to również nie będzie żadnego problemu z zarejestrowaniem aplikacji na telefonie . (?) Pomysł wydaje mi się bardzo dobry dlatego że będąc w domu mam dostęp do WiFi a poza domem swobodnie mógłbym skorzystać z pakietu internetowego. Aplikacja działa niezależnie od tego jaką sieć posiadam?? Plus/Play itp itd....

Filo1
komentarz
komentarz

Niech druga osoba zaopatrzy się w Polską Lycamobile

a Ty w Niemiecką,

między tą siecią są darmowe  smsy, i chyba rozmowy za grosz (już nie pamiętam)

Chwaliłem sobie lyca-e, tanie połączenia

ps. niemieckie karty sim trzeba rejestrować telefonicznie bądż przez internet

  • Dobra wypowiedź 1
Lion1994
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie powinno być problemu z polskim nr w Niemczech, bo aplikacja inaczej działa niż zwykłe połączenia, także za działa,

wtedy wpisujesz nr +48 w apce, rejestrujesz się, potwierdzasz kodem z SMS-a weryfikacje i działasz.

Jednak jeżeli chcesz mieć nr zagraniczny (+49) to musisz się zaopatrzyć w LycaMobile.

Tak aplikacja działa, niezależenie od tego jaką posiadasz sieć.

  • Dobra wypowiedź 1
hCYk
komentarz
komentarz (edytowane)

Przepraszam że zadaję  głupie pytania ale dlaczego  jeżeli chce mieć nr zagraniczny (+49) to muszę się zaopatrzyć w LycaMobile. ? :)  Posiadając numer w innej niemieckiej sieci ta aplikacja nie będzie dostępna? W każdym razie tak czy siak będę posiadał dwa telefony, jeden ze swoim polskim numerem oraz jeden z zagranicznym gdyż nie jadę na miesiąc dwa tylko rok dwa. Teraz tylko zostaje pytanie jaką sieć wybrać. 

 

​Nie będę ukrywał że obcy jest mi temat tych wszystkich aplikacji na smartfony. Czy są wgl one warte zachodu? :) 

Lion1994
komentarz
komentarz

Możesz wybrać każdą sieć zagraniczną, jaką chcesz - obojetnę jest to, każda sieć działa w Niemczech, aplikacje są warte zachodu bo pomagają w wielu momentach, również mi uwierz że jest setki tysięcy aplikacji ale jedna z nich jest najlepsza, w tym przypadku WeChat jest najlepszą apką, jaka może być do komunikacji na smartfonach. Aplikacja jest dostępna w każdej sieci, niezależnie jaką wybierzesz będziesz mógł rozmawiać, dzwonić, rozmawiać przez kamerkę, itp. Typowy VOIP - darmowy.

  • Dobra wypowiedź 1
hCYk
komentarz
komentarz

Z tego co zauważyłem pisząc do siostry która mieszka aż pod Holandią na polski numer nie płace nic. Musiałbym znaleźć jakąś Niemiecką sieć tak żeby mieć sms do polski za darmo. Mam nadzieje że osoba która otrzyma taki sms nic nie będzie za niego płacić . 

Filo1
komentarz
komentarz

Lycamobile,

już mówiłem że w obrębie tej sieci (Polska i Niemiecka Lyca) sms-y są za darmo

ty masz niemiecką a ktoś w polsce kupuje polska lyce 

  • Dobra wypowiedź 1
hCYk
komentarz
komentarz

Dobra dzięki za poświęcony czas. Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania to napiszę. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.