x-kom hosting

Blue Screen - atikmpag.sys - HD7790

zajawkus
utworzono
utworzono

Cześć Wszystkim,

 

Jakiegoś czasu zakupiłem fajną kartę Sapphire HD7790 OC Dual-x. Niestety wraz ze sterownikami Catalyst 14.4 po zrestartowaniu komputera: Blue Screen podczas ładowania systemu - związany z plikiem atikmpag.sys. Szukałem informacji w internecie, ale w zasadzie nie znalazłem. Proszę Was o pomoc! Usunięcie sterownika i instalacja innych sterowników nie pomaga, przeinstalowanie systemu też nie! Używam Windows 7 Ultimate x64...

 

Proszę o pomoc, krok po kroku co zrobić...

Youki
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie rdzenia o 50 MHz przykładowo w CCC w zakładce Overclocking.

zajawkus
komentarz
komentarz

nie da rady, Trixx Utility nie będzie działał bez sterownika!

Youki
komentarz
komentarz

TO nie masz aktualnie zainstalowanych sterowników ? 

zajawkus
komentarz
komentarz

nie mam, to nowy system a po zainstalowaniu sterowników jak pisałem wyżej: blue screen podczas ładowania systemu...

Youki
komentarz
komentarz

Jak instalujesz te z płytki dołączonej do karty także masz błąd ?

 

Kartę kupiłeś nową czy używaną? 

zajawkus
komentarz
komentarz

nową, a sterowniki nie mają znaczenia jakie... Tak jakby sterowniki 14.4 psuły system, albo karte...?

Youki
komentarz
komentarz

Dobra, spakuj mi pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

Jakiego masz antywirusa ?

zajawkus
komentarz
komentarz

Najnowszy Avast Free, Minidump

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić działanie karty w innym PC  ?

zajawkus
komentarz
komentarz

nie,

zajawkus
komentarz
komentarz

Czy to oznacza, że karta jest uszkodzona?

Filo1
komentarz
komentarz

Podaj resztę konfiguracji twojego kompa

jaki masz zasilacz?

u jakiegoś kolegi nie możesz sprawdzić?

zajawkus
komentarz
komentarz

niestety nie mogę, dopiero jak ktoś z rodziny kupi nowy komputer a to kwestia kilku miesięcy nawet.

 

Zasilacz: Cooler Master Silent Pro M 500W, pamięc RAM: 8 GB (4x2) OCZ Nvidia SLI 800 Mhz, muzyczna: Sound Blaster ZX, procesor: Intel Q8400, płyta: Asus: Maximus II Formula

 

sprzęt był upgretowany: wymieniłem właśnie kartę muzyczną, może nie można instalować sterowników grafy po jej włożeniu? Wcześniej miałem taki przypadek, że były migotania ekranu, blueescreen, ale podczas użytkowania komputera jeśli grafika była w pierwszym od góry slocie PCI-Express oraz gdy używałem jeszcze kartę muzyczną Asusa od płyty głównej SupremeFX... Wymiana na Sound Blastera Zx wyeliminowała tą niedogodność. Myślicie to co ja, że powinienem grafę przełożyć w inny slot? :cisza:

Youki
komentarz
komentarz

Spróbować możesz.

  • 5 tygodni później...
zajawkus
komentarz
komentarz

Cześć, tak to był wadliwy górny slot PCIE, po przełożeniu na dolny slot jest okey, dzięki za pomoc...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.