x-kom hosting

8800gts temperatura...

kivi127
utworzono
utworzono

Witam

Mam karte geforce 8800gts, i martwi mnie troche jej temperatura, otoz przedstawia sie to nastepujaco: kiedy wlaczam komputer to temperatura wynosi okolo 50 stopni, po kilkuminutowej pracy wzrasta juz do 60, a kiedy komputer pochodzi z godzine-dwie temperatura to juz 80 stopni...

Czy to jest normalne? Mozna jakos temu zaradzic?

falcon1984
komentarz
komentarz

Jaki to jest dokładnie GTS, jaki układ i jaki producent i chłodzenie.

A podczas grania do ilu ci wzrasta ?

Trochę wysoko jak na idle w Windowsie.

kivi127
komentarz
komentarz

Caly czas jest 80 stopni przy graniu...

To jest gts asusa, nic nie bylo ruszane przy niej.

btw. minelo 20 min - juz jest 66 stopni

Saper
komentarz
komentarz

Ale to GTS na starym rdzeniu (G80)?

Najłatwiej to sprawdzić: podaj nam ile pamięci ma twoja karta: 320, 640, czy 512

Jeśli na starym to nic dziwnego, one się mocno grzeją.

kivi127
komentarz
komentarz

640, tzn ze G80 chyba ^^

Nocturn
komentarz
komentarz
Caly czas jest 80 stopni przy graniu...

To jest gts asusa, nic nie bylo ruszane przy niej.

btw. minelo 20 min - juz jest 66 stopni

Te karty mocno się grzeją i są to dla nich bezpieczne temperatury aczkolwiek jeżeli cię to martwi zawsze można coś zrobić. Otwórz budę i monitoruj temperatury, może masz za słaba cyrkulacje powietrza.

Saper
komentarz
komentarz

Przy starym 8800GTS(na G80) to raczej normalne. One strasznie się grzeją.

Możesz zastosować się do rad Nocturna, może temp. spadnie o parę stopni.

kivi127
komentarz
komentarz

No dobra sprobuje otworzyc ta obudowe.

Dzieki :>

falcon1984
komentarz
komentarz

Dla starego GTS-a temp. 80C to nie jest wcale dużo. Moim zdaniem tem. w normie, ale nie zaszkodzi zadbać o cyrkulacje powietrza (wentyl na przód i tył obudowy), uporządkowanie kabli i otwarcie obudowy.

Markus123
komentarz
komentarz

Możesz też zwiększyć prędkość obrotów wentylatora karty, u mnie domyślnie jest to 59%. Po zwiększeniu na 85% hałas jest większy, ale do wytrzymania, za to temperatura kształtuje się wtedy: w spoczynku - około 60 stopni (zamiast 70), a przy obciążeniu - 82 stopnie (zamiast 86).

Sonido
komentarz
komentarz

Też miałem ten problem, ale u mnie do 70'C w idle nie dochodziło, jednak i to mnie zaniepokoiło i zwiększyłem obroty wentyla w Riva Tuner. Domyślnie miałem bodajże 50% czyli się kreciło 1200 RPM, zwiększyłem do 65% (tyle mam na stałe w Idle'u) obroty wynoszą 1800 RPM i tempa 60'C ;) Jak gram w bardziej wymagającą grę to podkręcam do 85% (2400 RPM). Karta zaczyna być głośniejsza dopiero po przekroczeniu 75% także nie jest tak źle, w idle'u lekki szumik ;)

Black_Tiger
komentarz
komentarz
Ale to GTS na starym rdzeniu (G80)?

Jeśli na starym to nic dziwnego, one się mocno grzeją.

Nie do konca jest to prawdziwe.

Z przeprowadzonych dotad testow wynika jednoznacznie,

ze to wlasnie karty G92 nagrzewaja sie znacznie mocniej niz G80.

Zwiazane jest to z nowa nowa architektura procesora oraz zmienionym layout platyny karty.

Ne chodzi o to, ze te temperatury mialyby byc krytyczne (niebezpieczne dla karty), bo nie sa,

ale dla przykladu wlasnie model 8800GT prowadzi samotnie w rankingu najwyzszych temperatur pod pelnym obciazeniem

z wartoscia 98°C, a GTS (G92) zajmuje tez miejsce w pierwszej dziesiatce (od gory).... :D:D

Modele z rdzeniem G80 zajmuja w tym zestawieniu raczej pozycje dolnego srodka, a roznica teperatur (full last)

pomiedzy G80 i G92 to ponad +20°C na (nie)korzysc wlasnie G92.

Dlatego nie podawalbym jednak takich niepelnych informacji.

Dlatego, ze jak nowy model, to na pewno MUSI byc lepszy ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.