x-kom hosting

Potrzebna pomoc

pablo23
utworzono
utworzono

Witam

Przypadkowo zmieniłem coś w BIOSIE (chyba częstotliwość) i nawet monitor mi nie odpala!!! Jak powrócić do poprzednich ustawień?? Ratunku!!

ugresia
komentarz
komentarz

Zmień temat na konkretny, BIOS nic nie ma do ustawień rozdzielczości spróbuj odpalić kompa wciskając F8 przy odpalaniu Windowsa i zaznacz w nim że ma być rozdzielczość VGA, a jeżeli monitor po starcie PC się nie odpala to możliwe że uszkodzona jest karta lub monitor lub kabel. Wyresteuj bios wyjmując baterię z płyty głównej i odłącz kabel zasilania poczekaj tak z 5 minut i ponownie podłącz PC, może coś przestawiłeś w Biosie i dlatego

pablo23
komentarz
komentarz

Dokładnie o to chodzi że coś przestawiłem w BIOSIE i teraz przy odpalaniu nie dzieje się nic, nawet żadnego piknięcia. Gdybym mógł wejść do Bios to bym wiedział co przestawiłem, a tak to nic. :( Baterię już wyciągałem.

PS. Sorki jak źle umieściłem temat.

Sonido
komentarz
komentarz

Wyjmij zworkę z płyty głównej i na nowo BIOS skonfiguruj.

pablo23
komentarz
komentarz

Wyciągnąłem baterie, teraz zworkę i włożyłem z powrotem i nadal nic, czarny ekran. Jednostka chodzi ale nic poza tym, nawet żadnego dżwięku przy odpalaniu, tylko mignie kontrolka od HDD. Już nie wiem co zrobić, aż tak bardzo to się natym nie znam, ale wydaje mi się że wyciągnięcie baterii powinno pomóc, a on nic nie pokazuje nawet tego początku, ile ram itd. wiecie o co mi chodzi. W sumie komp już prawie antyk, ale zawsze, najlepsze jest to że przez przez przypadek w tym Biosie zaznaczyłem YES :angry:

Może jeszcze jakieś propozycje.

Sonido
komentarz
komentarz

Jeszcze raz podociskaj wszystkie kable w budzie i w środku obudowy. Możliwe, że któryś sie odczepił. Bo jeśli BIOS nie startuje to musi być coś z ekranem. Grafę sprawdź czy dobrze siedzi.

pablo23
komentarz
komentarz

Udało mi się jakoś:) Dzięki SebaSonido. Uprzedziłem Twoją odpowiedź i podociskałem kabelki, wyjąłem i włożyłem ram i podziałało. Jak najbardziej plusik:)

Sonido
komentarz
komentarz

No widzisz - LuX ;)

NMZC polecam się na przyszłość :mruga:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.