x-kom hosting

BSOD

wormsik
utworzono
utworzono

Witam.

Wczoraj zakupiłem laptopa marki Lenovo:

Intel Core i7-4700MQ

chipset: Intel HM86

Ram: 12GB DDR3

Dysk 1000GB SATA

Grafika: NVIDIA GeForce GT 755M
+ Intel HD Graphics 4600

Po wgraniu systemu Windows 8.1, sterowników dołączonych przez producenta i kilku programów zaczął pojawiać się w dość regularnych odstępach czasu taki oto BSOD: CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION.

Link do plików minidump:

http://www62.zippyshare.com/v/43206332/file.html

Nowy sprzęt a ciągle sie resetuje.

Prosze o pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

kilku programów

Jakie to były programy ?

W trybie awaryjnym także problem występuje ?

wormsik
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o programy, to był skype, totalcomander, firefox, i avast. nic wiecej na razie nie instalowałem.

z Win 8.1 i z laptopa korzystam pierwszy raz w życiu więc nawet nie wiem jak przejść w ten tryb awaryjny.

wormsik
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak więc korzystałem z komputera w trybie awaryjnym godzinę i 45 minut i żaden BSOD nie wyskoczył. A ten błąd w normalnym trybie pracy zdarza się częściej niż co godzinę. Znów ten BSOD wyskoczył, minęło może 10 minut od tego jak wyszedłem z trybu awaryjnego.

Edytowane przez wormsik
Youki
komentarz
komentarz

Jaką wersje systemu zainstalowałeś? Oryginalna ? 

Odinstaluj Avasta, sterowniki ze stronki Lenovo, czy z płytki instalowałeś? 

wormsik
komentarz
komentarz

Mam zainstalowanego Windowsa 8.1 Enterprise x64, piracki. Co mam zainstalować zamiast Avasta? Sterowniki z płytki instalowałem ale ta płytka jest oryginalna Lenovo.

Youki
komentarz
komentarz

Enterprise

To może być przyczyna, nie masz możliwości innej wersji zainstalować ? 

 

Ewentualnie zainstaluj raz jeszcze, ale nie instaluj sterowniki i daj znać czy błąd będzie wyskakiwać.

wormsik
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam możliwość zainstalowania albo Win 7 każdą wersję albo inną wersję Win 8.1 od podstaw lub też mam możliwość przeprowadzenia konwersji z enterprise na pro.

Edytowane przez wormsik
Youki
komentarz
komentarz

To zainstaluj Win 8.1 Pro, ale na początku jeszcze nie instaluj sterowników od Lenovo, tylko chwile poużywaj laptopa, jak nic się nie będzie działo to je zainstaluj.

wormsik
komentarz
komentarz

Zainstalowałem Win 8.1 Pro przez dwie godziny nic się nie działo więc przystapiłem do wgrania sterowników, podczas wgrywania nic niepokojącego się nie działo.

Youki
komentarz
komentarz

Okej, to teraz zainstaluj sobie resztę programów, zamiast avasta przykładowo AVG. 

wormsik
komentarz
komentarz

Korzystam z kompa od 10:00 rano cały czas i nic się nie dzieje. Dzięki wielkie Youki za pomoc!!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.