x-kom hosting

nowy komputer i bluescreen podczas grania

Gracz001
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, miesiąc temu otrzymałem od morele zestaw komputerowy

http://www.morele.net/inventory/info/bXidbJ/

Zrobiłem OC tego procesora do 4.4 Ghz przy 1.230 cv, test w OCCT 1h przeszedł pomyślnie i drugi test na AVX 30 min tylko i też przeszedł. Przez miesiąc czasu grałem w mało wymagające gry i wszystko było ok, dopiero dzisiaj zainstalowałem trochę wymagającą grę - Battlefield 3 i pograłem na ultra i po godzinie grania (temperatury mam max 63'C) wyskakuje mi BSOD o numerze:

STOP 0x00000124

a plik minidumb pokazuje

"Probably caused by : hardware"

I od czego to może być wina?

Moje przypuszczenia to może źle OC zrobiłem (1 raz się do tego zabierałem)?

albo wadliwa karta graficzna?

albo za słabe pamięci ram ponieważ przełożyłem je z starego komputera gdzie były używane 2 lata

Prosze o pomoc bo nie wiem co mam robić:/

 

mój plik dumb jakby ktoś chciał sprawdzić:

http://www.speedyshare.com/yyk4Z/061614-3385-01.rar

Edytowane przez Gracz001

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć mi na jakiś upload. 

 

Sterowniki jak i BIOS aktualny ?

W między czasie możesz wrócić do ustawień domyślnych CPU i sprawdzić.

Gracz001
komentarz
komentarz (edytowane)

sterowniki karty graficznej mam najnowsze, a sterowniki z płyty głównej instalowałem z płyty CD. BIOS nie aktualizowałem bo mam dość nową płytę główna (MSI z97 gaming 5) i pewnie jest aktualny

 

minidump - http://www.speedyshare.com/yyk4Z/061614-3385-01.rar

 

trochę poczytałem na temat tego błędu i możliwe że mam za słaby core voltage (chociaż dziwne bo testy w OCCT przeszedł pomyślnie) lub coś z RAM (właśnie ramy przełożyłem z starego kompa które używałem 2 lata - 2x 4GB Kingston hyperx blu 1333 mhz cl9) albo przyczyną mogą też być skoki napięcia bo przy OC zmieniłem tylko taktowanie i napięcie a zauważyłem teraz że mi ładnie skacze

Edytowane przez Gracz001
Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz za małe Vcore albo procesor nie daje rady pracować na takim taktowaniu miałem podobny problem w OCCT test 2h pomyślnie w BF4 10 min BSOD. Pamięć w nowych procesorach nie ma nic do rzeczy, gdyż nie podkręca się razem z CPU. Pokombinuj jeszcze z opcjami oszczędności energii zostaw tylko EIST włączony. Możesz też kręcić procesor mnożnikiem turbo.

Edytowane przez Drino
Gracz001
komentarz
komentarz (edytowane)

zwiększyłem napięcie do 1.240 pograłem ponad godzine i wszystko ok, temperatury takie same jak przy 1.230 także chyba nie muszę znowu robić testów, później jeszcze pogram to zobaczę czy wyskoczy BSOD

a jeszcze takie pytanko bo się znowu trochę naczytałem czy może mi tak napięcie skakać od 0.200 do 1.248? bo wyczytałem że przez takie coś też są BSOD'y a ja mam napięcie w IDLE 0.200 i jak uruchomię np przeglądarke to jest skok do 1.2 cv i znowu spada do 0.2-0.3 czy takie skoki są normalne? czy czegoś nie przestawiłem podczas robienia OC aby tak nie skakało?

Edytowane przez Gracz001
Drino
komentarz
komentarz

zwiększyłem napięcie do 1.240 pograłem ponad godzine i wszystko ok, temperatury takie same jak przy 1.230 także chyba nie muszę znowu robić testów, później jeszcze pogram to zobaczę czy wyskoczy BSOD

a jeszcze takie pytanko bo się znowu trochę naczytałem czy może mi tak napięcie skakać od 0.200 do 1.248? bo wyczytałem że przez takie coś też są BSOD'y a ja mam napięcie w IDLE 0.200 i jak uruchomię np przeglądarke to jest skok do 1.2 cv i znowu spada do 0.2-0.3 czy takie skoki są normalne? czy czegoś nie przestawiłem podczas robienia OC aby tak nie skakało?

Tak jest to funkcja C1E oszczędności energii bardzo dobrze że tak masz

Youki
komentarz
komentarz

Jak robisz OC to powinieneś powyłączać wszystkie funkcje oszczędzania energii.

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak robisz OC to powinieneś powyłączać wszystkie funkcje oszczędzania energii.

Niekoniecznie niektóre się przydają, a nie mają ogromnego wpływy na stabilność np. EIST i C-state aby procesor ciągle nie chodził na np. 4 GHz jak i podkręcanie przez offset jest przydatne ale nie wiem czy ta płyta od MSI go ma bo starsze chipsety go nie mają.

Edytowane przez Drino

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.