x-kom hosting

Tworzenie obrazu ISO z folderu i plikami systemu LINUX

ferec
utworzono
utworzono

Witam mam problem i sam już nie wiem co źle robię chcę z pobranego folderu w którym są pliki systemu linux nagrać obraz ISO.

Już próbowałem programami jak Folder2iso, BurnAvareFree, i Iso Creator.

W każdym z nich zamiast nagrać się plik ISO na pulpicie nagrywa się spakowany winrarem plik którego rozpakuję i zaś mam ten sam folder co z niego chciałem nagrać plik ISO.

Nie wiem co źle robię ?

mieczyslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

A mi się wydaje, że masz plik ISO, a winrar jest tylko przypisany jako domyślny program do otwierania,

ferec
komentarz
komentarz

To czemu nie widzę pliku ISO tylko folder z plikami tak jak byś otworzył płytę z systemem w cd romie?

mieczyslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale po co otwierasz to winrarem. Skoro robisz ISO to otwierasz/montujesz go programem do obrazów np Daemonem

ferec
komentarz
komentarz

bo mi tak nagrywa niby ten plik ISO spakowany winrarem i jak go odpakuje to jest ten sam folder co chcialem z niego zrobic plik iso

mieczyslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Jakie jest rozszerzenie we właściwościach. Typ pliku?

ferec
komentarz
komentarz

folder i w nim pliki roznego rodzaju z systemem

mieczyslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale co Ty mi piszesz. Prawy myszy i właściwości odczytaj. Masz tam czy ISO czy nie ISO. Masz tam zmianę programu do otwierania. 

 

1748271.jpeg

1748273.jpeg

ferec
komentarz
komentarz

no tak jak na tym pierwszym obrazku pisze iso ale czemu jak to rozpakuje to jest folder z podkatalogami a nie jeden plik iso?

mieczyslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale Ty masz ISO na pulpicie. To nie jest  żaden spakowany winrarem folder, to jest ISO. Ty "rozpakowujesz" otwierasz ISO winrarem, a skoro tak, to po otworzeniu masz zawartość tego co "spakowałeś" do ISO

 

Nie wiem jak Ci tłumaczyć. Winrar ustawił ci się jako program do otwierania ISO. Stąd widzisz jego ikonę, ale to nie jest żaden Rar itp a ISO. 

ferec
komentarz
komentarz

dziwne bo nigdy nie mialem pliku iso taka samo wygladajacego jak plik spakowany winrarem moze faktycznie nagram ten plik jako obraz na plyte i bedzie ok

mieczyslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

To zmień tego winrara żeby ISO nie otwierał. Masz to na pierwszym obrazku - właściwości <> otwierany za pomocą <> zmień. 

 

1748305.jpeg

1748303.jpeg

ferec
komentarz
komentarz

dzieki bardzo na serio nie wiedzialem o co chodzi i co zle robie itd. teraz juz wiadomo o co chodzilo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.