x-kom hosting

Bluescreen 0x16 i nvlddmkm.sys

Lolos
utworzono
utworzono

Witam
Mam problem z komputerem stacjonarnym. Sytuacja dosc nietypowa: zostawilem uruchomiony komputer po czym wyszedlem z pokoju i napotykam dziwna sytuacje; komputer sie resetuje. Okazalo sie, ze wywala bsod 0x.....16 oraz nvlddmkm.sys. Udalo mi sie ustalic,ze jeden z nich odpowiada za grafike lub ram. Odlaczylem bebechy i sprawdzam po kolei kosci. Wszystko wydawalo sie w porzadku lecz komputer nadal wywala bs. Nastepnie odlaczylem grafike i tutaj sytuacja wyglada zupelnie inaczej,nie mam karty zintegrowanej wiec nie widzialem co sie dzieje ale komputer sie nie zresetowal. Skrecilem wsio do kupy i tryb awaryjny. Odinstalowalem sterowniki do grafiki i komputer wstal. Zainstalowalem 4 rozne wersje sterownikow i ciagle wywala bluescreena. Jedyna sytuacja kiedy komputer startuje to bez sterownikow. Co jeszcze moge zrobic ? Wiadomo,ze warto bedzie ja sprawdzic na innym komputerze ale w tej chwili nie mam mozliwosci.
Przepraszam za wszystkie bledy i brak polskich znakow ale pisze z tableta.
Z gory dziekuje za kazda pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

nvlddmkm.sys

Sterownik karty graficznej. Profilaktycznie za pomocą programu HWmonitor pokaż temperatury karty graficznej w spoczynku.

  • Dobra wypowiedź 1
Lolos
komentarz
komentarz

Temperatura w trybie awaryjnym 25 stopni , normalnie nie przekracza 35.

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj mi pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Wiadomo,ze warto bedzie ja sprawdzic na innym komputerze ale w tej chwili nie mam mozliwosci.

Kiedy będziesz miał możliwość ?

Spróbuj jeszcze obniżyć taktowanie rdzenia i pamięci o 50 MHz, przykładowo w programie MSI Afterburner.

  • Dobra wypowiedź 1
Lolos
komentarz
komentarz

Postaram sie zrobić to dzisiaj, jeszcze raz próbowałem bawić się sterownikami(zastosowałem również DriverSweeper) ale bez skutku. Teraz jak wyświetla się bluescreen to nie jest nawet jednolity( wypixelowane kreski,kropki). Dodatkowo zauważyłem,że komputer nie widzi monitora.

Spodziewam się,że karta ma już najlepsze dni za sobą.


Karta wyglada na zdrowa, nic nie jest spuchniete ani przepalone ...
04815533904972947748.jpg
Youki
komentarz
komentarz

Pastę termoprzewodzącą starłeś starą, czy już nic nie było ? 

 

Niekoniecznie uszkodzenie musi być widoczne.

  • Dobra wypowiedź 1
Lolos
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie było ścierane(wiekszosc pasty była na radiatorze) nałożyłem nową warstwę pasty,złożylem wszystko do kupy i niestety

( dopiero teraz ...) zauważyłem,że wiatrak żyje własnym życiem,raz się obróci raz nie. Do jutra będe miał inna karte do sprawdzenia i wszystkie niejasności powinny zostać rozwiane.

Edytowane przez Lolos
Youki
komentarz
komentarz

Skoro żył własnym życiem, to karta mogła się nieraz przegrzewać. 

Lolos
komentarz
komentarz

Dziękuje za pomoc Youki. Karta zakończyła oficjalnie swój żywot i aktualnie komputer czeka na nową koleżankę.

Youki
komentarz
komentarz

Co zakupiłeś ? :)

Lolos
komentarz
komentarz

Gigabyte Radeon R7 250 2048mb GDDR5.

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli nie dałeś więcej niż 300 zł to OK. ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.