x-kom hosting

System operacyjny do gier

drive47
utworzono
utworzono

Witam, szukam Systemu operacyjnego do gier, na którym będę mógł robić jeszcze inne czyności bo tak bym sobie zainstalował SteamOS.

 

mój sprzęt:

 

Procek: Intel Core 2 Duo CPU E750
Płyta główna: AsusTek P5KPL-SE
Ram DDR2 2GBx2 clock 800
Karta graficzna GeForce 9400 GT

 

 

Szukam czegoś na styl linuksa czyli jak się włacza nie jak w windowsie jest 90 programów tylko parenaście. [Może to być zmodyfikowany windows albo coś]

 

 

Dziękuje za pomoc.

inches666
komentarz
komentarz

Na Linuksie Mint możesz grać z pomocą WINE-a ale nie jest to komfortowe i nie zawsze działa... Chociaż sam system jest okej

freaky_boost
komentarz
komentarz

Nie przesadzajmy, win7 da się dostosować tak, aby włączał to, co chcesz. Czego oczekujesz od systemu operacyjnego "do gier"?... Czerwonego napisu gejming?

  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Z tą kartą graficzną to raczej nie poszalejesz w grach, to raczej karta do biura. Procek jest także juz leciwy.

 

Gra na Linuks z emulacją WINE dodatkowo odejmie z wydajności i zostanie jeszcze problem samego odpalenia gry na WINE. A z tym mogą być rózne problemy.

 

Być może chciałes się zapytać, czy ten komputer nadaje się do gier ?

Nadaje się do tytułów sprzed 6-7 lat i starszych

drive47
komentarz
komentarz

Nie no Bf 3 po podkreceniu procka jeszcze chodzi, a karta graficzna wiem że scierwo, miałem w ogóle mieć inną 9700 GT no ale takie życie. A

freaky_boost

 

mógłbyś powiedzieć jak to zrobić?

freaky_boost
komentarz
komentarz

Start, uruchom, msconfig i tam możesz sobie nawet ustawić, żeby włączał się tylko sterownik grafy i system. Kombinuj, czytaj, raczej nic trwałe tam nie popsujesz, bo w razie błędu wejdziesz w tryb awaryjny i zresetujesz.

  • 3 tygodnie później...
Axel
komentarz
komentarz (edytowane)
na którym będę mógł robić jeszcze inne czyności

Jak chcesz, to Steam zainstalujesz na chyba każdym nowym Linuksie. Sam Steam OS bazuje bodajże na Debianie, więc może Debian?

Chociaż fakt , cudów się nie ma co spodziewać po tym na moje oko 5-cio letnim sprzęcie...

autor12
komentarz
komentarz

Nie oszukujmy sie czcesz grac jestes zdany na windows najlepiej 7 lub wzglednie dziadek XP

Na linuxie pograsz ale w stare gry lub przez wine

zasadniczo okresl moze jakie gry bedzie łatwiej ci pomóc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.