x-kom hosting

blue screen na nowym komputerze

Gerrard
utworzono
utworzono

wiatm mam problem z komputerem , komputer ma zaledwie kilka dni a ja juz mam z nim problemy .

Pojawia mi sie blue screen , niebieski ekran smierci , pojawia sie w momencie jak duzo sie dzieje to znaczy otworze np 6-7 zakladek youtube i po chwili bach zacina sie wszystko z glosnikow wydobywa sie przerazajacy dzwiek niebieski ekran po 5 sekundach komputer uruchamia sie na nowo . wszystkie sterowniki mam zainstalowana , pobralem nawet program wyszukujacy sterowniki i wszystkie zainstalowałem.

 

Specyfikacja Komputera

plyta glowna H81M LGA1150 (PCX/DZw/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) mATX ( H81M )

karta graficzna Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit) DVI, HDMI, DP (11230-00-20G)

zasilacz Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

procesor CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460

windows 7 64

 

wiem ze powinienem napisac kod bledu ale nie zdarze go odczytac w te 5 sekund . tak jak mowie komputer ma 4 dni , jak co to oddaje na gwarancje 

Youki
komentarz
komentarz

Dokonaj aktualizacji BIOS"u jeszcze.

Jakie masz pamięci RAM i na jakim napięciu działają ?

 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

Gerrard
komentarz
komentarz

pamiec ram to DDR3 8 GB 1333MHZ GR1333D364L9/8G


w dzienniku zdarzen windows mam cos takiego :

 

Nazwa dziennika:System

Źródło:        Microsoft-Windows-Kernel-Power
Data:          2014-06-24 13:40:00
Identyfikator zdarzenia:41
Kategoria zadania:(63)
Poziom:        Krytyczne
Słowa kluczowe:(2)
Użytkownik:    SYSTEM
Komputer:      piotr-Komputer
Opis:
System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.
Youki
komentarz
komentarz

na jakim napięciu działają

Sprawdz w BIOS"ie.

 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

CZekam. :) 

Gerrard
komentarz
komentarz

doprowadziłem do blue scrrena i po ponownym uruchomieniu systemu dostalem taka informacje: 

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\062414-39421-01.dmp
  C:\Users\piotr\AppData\Local\Temp\WER-69560-0.sysdata.xml
 
Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
 
Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

probujac spakowac te pliki z minidump mam odmowe dostepu przez winrara

Youki
komentarz
komentarz

 To wrzuć bez pakowania.

Youki
komentarz
komentarz

Ten jest OK, tylko akurat z tego zrzutu nic ciekawego nie da się odczytać, nie masz więcej ? 

Gerrard
komentarz
komentarz

obstawiam ze tamte pliki beda takie same skoro ten sam blue screen . teraz chce sie dowiedziec czy cos z tym robic? dzwonic i skladac reklamacje ? czy to moze moja wina , moze to jakis wirus ? a moze nic z tym nie robic , poprostu nie bede otwieral 10 zakladek z filmikami i blue screen nie wywali , a moze warto oddac do najblizszego serwisu komputerowego i opisac problem ? sam nie wiem dalem za komputer 2500zł i oczekuje dobrego produktu .

Youki
komentarz
komentarz

Niekoniecznie, dlatego jakbyś miał więcej to dawaj . 

 

Do komputerowego nawet nie idz. Zapłacisz, nic nie zrobią, a przecież masz gwarancję na PC. 

 

Przetestuj pamięć RAM za pomocą programu memtest86+

Gerrard
komentarz
komentarz

http://www.4shared.com/folder/TiY17OK4/_online.html  prosze to wszystkie pliki jakie mam w minidump .

teraz ide przetestowac pamiec ram i dam znac jak co

Youki
komentarz
komentarz

Przeinstaluj sterowniki do GPU i pobierz najnowszą wersję ze stronki AMD

Gerrard
komentarz
komentarz

mam najnowsza wersje , mam 14.6 wersja beta

Youki
komentarz
komentarz

Przeinstaluj raz jeszcze. Na innej przeglądarce także problem występuje ?

 

Obniż taktowanie rdzenia o 50 MHz. 

Gerrard
komentarz
komentarz

nic nie przeinstalowywalem , zmienilem przegladarke i otworzylem z 15 filmikow na raz i blue screen nie wyskoczyl , wiec moze to przegladarka , ale niby czemu zawsze uzywalem opery  bylo dobrze .


aa i jeszcze jedna sprawa zauwazylem ze jak odpale jakas gre to komputer delikatnie trzeszczy , tak jakby cos o cos ocieralo , sprawdzalem wewnatrz obudowy i nic tam wentylatora nie przeszkadza . chyba ze to normalne . jest tak tylko jak wlacze gre .

Youki
komentarz
komentarz

aa i jeszcze jedna sprawa zauwazylem ze jak odpale jakas gre to komputer delikatnie trzeszczy , tak jakby cos o cos ocieralo , sprawdzalem wewnatrz obudowy i nic tam wentylatora nie przeszkadza . chyba ze to normalne . jest tak tylko jak wlacze gre .

Daj ręcznie wentylatory na 100% i zobacz czy tak samo będzie trzeszczeć.

Gerrard
komentarz
komentarz

mozesz opisac w jaki sposob to zrobic?

Youki
komentarz
komentarz

Przykładowo w CCC w zakładce Podkręcanie/OverClocking masz taką możliwość. ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.