x-kom hosting

nv4_disp - blue screen

Ronniep2k
utworzono
utworzono

Witam. Problem zaczął się kilka dni temu, kiedy grałem w jedną z gier. Chciałem sobie przestawić w niej detale na nieco wyższe. Kiedy nacisnąłem 'wysokie' w ustawieniach komputer zaciął się z efektem wiertarki (tututututututututututu). Zresetowałem i wyskoczył blue screen, prawdopodobnie ten sam co teraz. Zrobiłem wtedy format komputera i dwa dni temu był już doprowadzony do stanu używalności. Dużo grałem w gierki na przeglądarce dla zabicia czasu i z tym, przeglądaniem ani niczym innym nie było problemu. Dzisiaj odpaliłem sobie guild wars 2. Po 2-3 minutach gry znowu komputer zawiesza się z efektem wiertarki. Resetuje, blue screen. Teraz udało mi się odpalić w trybie awaryjnym, jednak nie jestem usatysfakcjonowany z jego wydajności :P Kolejnego formatu też nie ma co robić, ponieważ problem się pewnie powtórzy.
Blue screen jest ten sam, co tutaj na zdjęciu : http://assets.overclock.net.s3.amazonaws.com/b/b3/b342804a_vbattach184276.jpeg
Z tą różnicą że tam gdzie pisze STOP wygląda to następująco : 0x000000EA (0x8984EDA0, 0x897F9508, 0xF78D2CBC, 0x00000001)
Dodam do tego, że przy każdym uruchomieniu komputera, od czasu pierwszego blue screena są takie 'kreseczki' na ekranie. Jest ich dość sporo, ale wszystkie te napisy, które są da się normalnie przeczytać. Kiedy wszystko się już załaduje (tzn komputer jest np w takim stanie jak teraz),  tak jak teraz w trybie awaryjnym ich nie ma.
Nie mam zielonego pojęcia co mam zrobić w tej sytuacji. Jeśli ktoś się troche orientuje i wie jak to naprawić o ile w ogóle się da. Bardzo proszę o pomoc :)

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. W szczególności karty graficznej. 

 

Kiedy ostatni raz czyściłeś dokładnie PC wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej ?

 

Obstawiam w ciemno, że bardzo dawno i karta graficzna się po prostu przegrzewa. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.