x-kom hosting

[1000] Tablet do pracy

Kevio
utworzono
utworzono

Witam.

 

Potrzebuję tabletu do pracy. To co musi koniecznie mieć to:
1) GPS.

2) Możliwość podpięcia pendriveów formatowanych też w NTFS i najlepiej dysków przenośnych bez zasilania zewnętrznego.

3) Jak największy ekran (musi być z niego widać nuty).

 

Dobrze byłoby aby można było na nim zainstalować np. metronom (na Androida chyba są takie aplikację).

Istotna jest też mocna bateria lub możliwość ładowania jej w autokarze (gniazda zapalniczki).

Noi mile widziana jakaś łączność z internetem zarówno poprzez Wi-Fi jak i w "polu".

 

Czy jest w ogóle taki nowy tablet za mniej niż 1000zł?

Nie mam uprzedzeń odnośnie marek czy koloru poza różowym.

Youki
komentarz
komentarz

Czy jest w ogóle taki nowy tablet za mniej niż 1000zł?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to taka opcja.  Kupujesz tą Toschibe 

 

 Posiada ona A-GPS i GLONASS. Obsługuję OTG więc poprzez przejściówkę microUSB>USB podłączysz PenDrive przykładowo. 8 cali to niezbyt dużo, ale w tej cenie nie ma co narzekać. Zainstalowana jest pełna wersja Win 8.1 więc możesz instalować wszystko to samo co na zwykłym PC. Bateria jest w miarę dobra. Powinieneś być zadowolony. 

Nie posiada on wbudowanego 3G, ale nie ma żadnego problemu z obsługą zewnętrznego modemu na USB. 

  • Dobra wypowiedź 1
Kevio
komentarz
komentarz

Mam modem z Play z kartą Aero2 jak coś.

No powiem, że daje do myślenia opcja z instalacją softu z PC.

Poczytam sobie o tym tablecie, bo szczerze to brałem pod uwagę tylko Androida.

Youki
komentarz
komentarz

Z tego co czytałem z działaniem Aero nie było problemu, tylko modem musisz sobie dokupić. 

 

Dla mnie Android to tylko w low endach do zabawy, jeśli chodzi o system instalowany na tabletach. 

Kevio
komentarz
komentarz (edytowane)

Poważnie? Do tej pory myślałem, że Win8 na tabletach to taka okrojona wersja tego z deskopów, za to Android ma mniejsze wymagania sprzętowe i jest więcej do niego programów. Ale jeśli faktycznie jest to normalny Win8... 

 

W sumie to ten tablet jest dla ojca i ma służyć do szeroko pojętej pracy - żadnych gier a internet to w celu sprawdzenia informacji np o hotelu czy wysłać kilka maili. Dlatego też ten pakiet office to argument nie do przebicia.

Oczywiście jeśli będzie coś zauważalnie lepszego za więcej jak 1000zł to trudno - dołoży się, chodzi mniej więcej o pułap.

 

Modem mam jak coś.

 

Znalazłem coś takiego jeszcze http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/asus-vivotab-smart-me400c1b07.bhtml?from=skapiec#opis jak wypada w porównaniu do tej Toshiby?

Edytowane przez Kevio
Youki
komentarz
komentarz

Jeśli to nie wersja RT to masz taką samą jak na PC i tam taka jest, normalny Win 8 z paroma "ficzerami", żeby łatwiej paluchem obsługiwać.  

 

W sumie to tablet jest dla ojca i chce on zrobić z niego coś jak bardziej poręczny laptop (ma 17') aby mógł go wszędzie ze sobą zabierać.
,

Można jakieś dedykowane etui z klawiaturą poszukać, powinno być 

 

Jeśli się na niego zdecydujesz to z góry polecam pousuwać wszystkie zbędne aplikacje kafelkowe takie jak budzik, fifanse. Oczywiście, jeśli któraś będzie przydatna jak przykładowo pogoda to można zostawić. Zmierzam do tego, że one trochę miejsca zajmują, a sam tablet ma tylko 32 GB i z tego trzeba odliczyć jeszcze system operacyjny. 

Kevio
komentarz
komentarz

Sorry, nieco zmodyfikowałem wpis i nie zauważyłem, że już zdążyłeś odpowiedzieć. :)

Youki
komentarz
komentarz

Procesor wydajnościowo generacja wstecz i różnica jest kolosalna prawdę mówiąc.  W tej cenie to Dell Venue 8 Pro :) 

Kevio
komentarz
komentarz

A ten Dell będzie lepszy czy podobny?

Youki
komentarz
komentarz

Kurde, zapomniałem, że potrzebujesz GPS, a on nie ma. Od Asusa na pewno, od Toschiby też, ale to już nie wydajnościowo, tylko większa pojemność dysku, lepsza jakość wykonania czy też pewniejszy chwyt w dłoni

Kevio
komentarz
komentarz

Co do jakości wykonania to nie jest ona jakoś szalenie ważna. Tata jest z tych co tak szanują sprzęt, że po 5 latach wygląda jak nowy.

 

OK. Widzę, że ta Toshiba będzie chyba najlepszą opcją. I pod względem możliwości i ceny. Wydaje się być naprawdę spoko.

Nie pozostaje nic innego jak kupić i ewentualnie dobrać jakieś etui z klawiaturą.

 

Wielkie dzięki za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Spoko, jakby coś nie pykło to pamiętaj, że w ciągu 10 dni możesz jeszcze sprzęt zwrócić. :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.