x-kom hosting

Bluescreen

Konyy
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
dziś doświadczałem sekundowych ścinek na komputerze przez cały dzień (pisząc ten temat też je doświadczam) i oglądając mecz jakieś 15 minut temu wyskoczył bluescreen po zresetowaniu system wyświetlił komunikat "Windows odzyskał sprawność" kod błędu:
Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 1000007e
BCP1: FFFFFFFFC0000005
BCP2: FFFFF8800F176DBB
BCP3: FFFFF880067DB228
BCP4: FFFFF880067DAA80
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1
Czy te ścinki i bluescreen oznacza początek końca mojego dysku? Początkowo stawiałem na grafikę (ścinki) myślałem, że użycie GPU skacze, potem, że procesor do czasu bluescreena. Dysk Twardy: 466GB Western Digital WDC WD5000AAKX-001CA0. Dodam, że nigdy takiego czegoś nie miałem. Bardzo proszę o pomoc! 

PC:

CPU; Intel Core i5 3450 3,1ghz

GPU: R7 260X OC 2 GB

Mobo; Asus P8B75M

Ram; 2x4 gb kinkgston HyperX

PSU; OCZ CoreXStream 500W

System Windows 7 64 bit

Edytowane przez Konyy

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

Pokaż temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw screena.

 

Pokaż screena z zakładki Health z programu HD Tune.

Konyy
komentarz
komentarz

http://www.sendspace.pl/file/792d302e9b509f1978467a9/062014-17175-01 miałem tam jeden folder w minidump

tutaj screen z crystaldyskinfo: http://www.iv.pl/images/47238892592256419781.jpg  nie wiem czy jest duża różnica między HD Tune ale jeśli to nie wystarczy to pobiorę HD Tune i wkleje

screen z HWmonitor: http://iv.pl/images/40686862378179572282.jpg

Dodam, że przetesotwałem ram memtestem i 0 błędów wykazało, potem wyjąłem jedną kość ram bo się troszkę od siebie różnią, zmieniłem pastę na CPU i przeczyściłem z kurzu ścinki nadal występują chodź w mniejszej ilości. Nie wiem już co robić :(

Youki
komentarz
komentarz

Dokonaj aktualizacji BIOS'u oraz przeinstaluj sterowniki do karty graficznej.

Konyy
komentarz
komentarz

A mógłbyś mnie pokierować jak poprawnie zaktualizować BIOS. Graficzne już reinstalowałem/zmieniałem na starsze/nowsze. Zero zmian.


https://www.youtube.com/watch?v=uOVBxhCuoKA&feature=youtu.be nagrywałem telefonem by jeszcze bardziej nie obciążać PC tutaj wyraźnie widać te ścinki i to samo dzieje się na pulpice. Tzn. pauzuje komputer nie mogę nić robić i potem wraca na pare sekund wszystko do normy po czym znów powtórka z rozrywki... Ostatnią deską ratunku jest ten BIOS, ale nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać.

Youki
komentarz
komentarz

Asus ma bodajże odpowiedni program na swoje stronce o ile pamiętam do aktualizacji BIOS'u.

Konyy
komentarz
komentarz

Okej poszperam. Teraz jeszcze defragmentuję sobie dysk wcześniej przeczyściłem rejestr i usunąłem błędy wykryte przez malwarebytes/ zaktualizuje sobie windowsa a na samiutkim końcu zabiorę się za BIOS jeżeli te moje działania nie pomogą :) jak na razie to dzięki :)

Youki
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze użyć CCleanera.

Konyy
komentarz
komentarz

Używałem, wczoraj podczas oglądania filmu na youtube obraz zrobił się czarny a po 2 sekundach buczenie z głośnika, czyżby całym wynowajcą był zasilacz?, co do aktualizacji biosu nie zrobię chyba tego bo w raz z wyjściem Win 8 rozszerzenie zmieniło się na *cap a ja potrzebuję *rom a nie umiem zmienić rozszerzenia jest to dosyć skomplikowane 

Youki
komentarz
komentarz

Przetestuj jeszcze pamięć RAM za pomocą programu memtest86+

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.