x-kom hosting

Nagrywarka nie odczytuje dvd

lisu7
utworzono
utworzono

Witam.Mam nagrywarke liteon ihas324-32 i nie odczytuje mi dvd.CD z muzyka normalnie.Czego to moze byc wina?Ja mam xp ang. i chce zmienic na win 7 a mi odczytac nie chce dvd.

Drino
komentarz
komentarz

Aktualizowałeś firmware? bo może akurat tej firmy płytę co masz nie chce odczytać

lisu7
komentarz
komentarz

podaj jakis najnowszy bo sciagalem al1b i weszlo a jak pobralem 4l17 to po wlaczeniu error mi wyskoczyl.

Drino
komentarz
komentarz

podaj jakis najnowszy bo sciagalem al1b i weszlo a jak pobralem 4l17 to po wlaczeniu error mi wyskoczyl.

http://www.liteonodd.com/en/service-support/download/cat_view/44-/54-

ściągnij program smartpack i nim sciągnij najnowszy

maciek14166
komentarz
komentarz

Zainstaluj system z pen drive'a :) A potem win 7 jakos sobie poradzi z tym napedem.

lisu7
komentarz
komentarz

Zainstaluj system z pen drive'a :) A potem win 7 jakos sobie poradzi z tym napedem.

Też tak myślałem ale jest  jedno ale a mianowicie jak zainstaluje z pena to jest wieksze prawdopodobienstwo ze sytem bedzie uszkodzony niz z plyty


http://www.liteonodd.com/en/service-support/download/cat_view/44-/54-

ściągnij program smartpack i nim sciągnij najnowszy

sciagnalem tego ostatniego i nie widze tu zeby mozna bylo jakis sciagnąć

maciek14166
komentarz
komentarz

jak zainstaluje z pena to jest wieksze prawdopodobienstwo ze sytem bedzie uszkodzony niz z plyty

 

Hmm...jak dobrze przerzucisz system, polecam ''win to flash'', instalacja z patyka trwa dluzej.

 

Btw. Gdybysmy instalowali system z mysla, ze go uszkodzimy to nie mialoby to sensu. Badz optymista, instalowalem wiele razy, nidy nie ''udalo'' mi sie uszkodzic systemu, pozdrawiam, powodzenia:)

lisu7
komentarz
komentarz

:D A juz wiem dlaczego mi nie wchodza te najnowsze bo ja mam litere b na koncu nazwy i najnowszy jaki jest pod ta litere to jest wlasnie ten al1b i nowsze nie pojda bo sa pod c wzwyz.


??? Prosze o szybkąodpowiedź bo musze wgrac system jak najszybciej.

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

No jeśli nie ma nowego firmware tzn że musisz z pendrive sobie zainstalować zrób obraz bootowalny programem wintoflash działa idealnie, nigdy nie miałem źle zainstalowanego windowsa na laptopie. Albo nagrać na windowsa na płytce która Twój napęd toleruje np SONY, Platinum, Verbatim.

lisu7
komentarz
komentarz

OK.Ale jak wgram win 7 to jest szansa ze bedzie dzialac normalnie?

Drino
komentarz
komentarz

OK.Ale jak wgram win 7 to jest szansa ze bedzie dzialac normalnie?

nie wiadomo się okaże

lisu7
komentarz
komentarz

DVD z żadnej firmy mi nie czyta.I też mam problem z telewiją na tym systemie wszystko ok podlaczone a nie chce mi dzialac.

maciek14166
komentarz
komentarz

Z jaka znowu telewizja ? Podlaczyles karte telewizyjna ? Wykrywa ja ?

lisu7
komentarz
komentarz

Mianowcie mam kartę telewiyjną avermedia c167 podlaczoną do dekodera a dekoder do livebox 1.1 i sciągnąłem z ich strony program do odtwarzania telewizji i gdy go włączam to jest czarny obraz albo w ogóle go nie ma i na pasku jest pokazany bodajże pilot z krzyżykiem.A sterowników nie mogę znaleźć.

lisu7
komentarz
komentarz

Odkryłewm teraz że odczytuje mi 2 napędy a mam tylko 1 :  ATAPI i Has324 B ro jest moja a ta nieznana to: MFMJGB IB056V4L SCSI CdRom Device i 1 dysk to DVD-Ram a drugi to DVD drive a jak dam właściwosci to pisze cd drive.


I czasem jak dam dvd to brzeknie 3 razy po 3s


Rozkręciłęm naped i gdy jest wlozona plyta cd to laser czy co tam czyta porusza sie do góry a gdy dam dvd to laser drgnie 1mm i tyle a dvd przestaje sie obracac i staje

Drino
komentarz
komentarz

Odkryłewm teraz że odczytuje mi 2 napędy a mam tylko 1 :  ATAPI i Has324 B ro jest moja a ta nieznana to: MFMJGB IB056V4L SCSI CdRom Device i 1 dysk to DVD-Ram a drugi to DVD drive a jak dam właściwosci to pisze cd drive.


I czasem jak dam dvd to brzeknie 3 razy po 3s


Rozkręciłęm naped i gdy jest wlozona plyta cd to laser czy co tam czyta porusza sie do góry a gdy dam dvd to laser drgnie 1mm i tyle a dvd przestaje sie obracac i staje

Albo oddać do serwisu albo kupić nowy. Chyba, że potrafisz sam naprawić :)

lisu7
komentarz
komentarz

Śrubokrętem potrafię sie obsługiwać :E Moze by cos grzebnął ale która to częśćjest wadliwa?Taka rozkmina

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.