x-kom hosting

Nie umiem powiązać domeny z serwerem

animasola
utworzono
utworzono
Problem - jak założyć bloga.
Wykupiłam dostęp do serwera (Unixstorm)
Wykupiłam domenę (najtanszedomeny.pl)
Myślałam, że reszta będzie intuicyjna, ale jakoś nie. Postępowałam zgodnie z zapisami http://niemarkowe.pl/index.php/niemarkowy-blog/item/17-pierwsze-kroki-na-wordpressie-jak-zalozyc-bloga-za-35-zlotych 
co mam zrobić, żeby to działało? w sensie jak mam powiązać domenę z serwerem? Tak, wiem, mogłam o tym pomyśleć wcześniej, ale Polak mądry po szkodzie. Dziękuję Panom za wszystkie podpowiedzi!

hosting www
komentarz
komentarz

Jeśli jeszcze nie poradziłaś sobie z tematem to ogólnikowo konfiguracja w Twoim przypadku wygląda następująco

1. dodajesz nową domenę do konta hostingowego

Z reguły zostanie automatycznie założony katalog, na którego zawartość będzie wskazywała domena.

 

2. U registrara gdzie kupiłaś domenę delegujesz ją na zewnętrzne serwery.

Mówiąc po ludzku: konfigurujesz domenę w panelu rejestratora, podając serwery DNS hostingodawcy (w twoim wypadku ns1 i ns2.unixstormorg)3.

 

3. Idziesz na pysznego ciechana niefitrowanego, bowiem propagacja domeny może potrwać kilka godzin, zanim po wpisaniu adresu w pasek przeglądarki ujrzysz swojego nówka blogaska ;)

 

btw. jeśli bloga zamierzasz oprzeć na wordpressie, instaluj go dopiero gdy poprawnie skonfigurujesz domenę i zacznie działać.

W przeciwnym wypadku - bazując na domenie wewnętrznej, przydzielonej przez hosting - natkniesz się na problem z URLami do m.in. obrazów, a poprawa wszystkich adresów wymaga rzeźbienia w bazie danych. Dość nieprzyjemna sprawa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.