x-kom hosting

Gigabyte R9 280x "Display driver stopped responding and has recovered"

Tomek7
komentarz
komentarz

tak wgralem bios z postu 19 tym programem ATI winflash 2,6,7 bo myslalem ze to ten sam.

Gość
komentarz
komentarz

Troche to dziwne wszystko .atiwinflash ma zabezpiecznia przed wgraniem nieodpowiedniego biosu .Zresztą bez znaczenia

biosswitch_small.jpg

 

przełaczaleś dzynks? :P

  • Dobra wypowiedź 1
Tomek7
komentarz
komentarz

ten przelacznik jest blizej portow, zmienic to jakos? w jakiej pozycji powinien byc?

Gość
komentarz
komentarz

W1 ze stron .

Tomek7
komentarz
komentarz

co to znaczy? w1? w lewo czy prawo?

Gość
komentarz
komentarz

to znaczy w 1 ze stron .Jak jest na prawej to w lewo ,jak w lewej to w prowo .Przełacznik ma 2 poz

  • Dobra wypowiedź 1
Tomek7
komentarz
komentarz

Udalo sie, zmienilem poYcje tego przelacznika na 1 I windows sie odpalil. Sciagnalem ten program ktory mi dales do wgrania nowego biosu ale rozpakowalem go I windows nie chce odczytac tego pliku.

Gość
komentarz
komentarz

Nic wiecej nie rób .Najpiew sprawdz czy z tym biosem ok


Jak ok to go wrzuć na upload chce sie mu przujrzeć .Zresztą jak nie ok to też

Tomek7
komentarz
komentarz (edytowane)

sprawdzalem w GPU-z i wygląda na to że ten bios sie jednak nie wgrał. Mimo wszystko załączam bios poniżej:

http://speedy.sh/F87a2/Tahiti150614.rom

co do programu antiflash_417, sprobowac teraz wgrac ten nowy bios z bootowalnego pendriva? 

Edytowane przez Tomek7
Gość
komentarz
komentarz

co do programu antiflash_417, sprobowac teraz wgrac ten nowy bios z bootowalnego pendriva?

ciezko sie z tobą gada nie wiem  o co tu chodzi .Chce zobaczyć też bios 2 .Przełacz przełacznik i go zgraj .Chce je porównac czy czymś sie różnią

Tomek7
komentarz
komentarz

ciezko sie z tobą gada nie wiem  o co tu chodzi .Chce zobaczyć też bios 2 .Przełacz przełacznik i go zgraj .Chce je porównac czy czymś sie różnią

 

Ciezko na forum sie ogarnia coś takiego, ja też nie jestem jakiś biegły w tych sprawach. Przełączyłem ten pstryczek na nr 2 i windows sie odpalił, gra niestety nadal sie zawiesza. Zgralem Biosa ktorego załączam poniżej wraz z zrzutem ekranu z GPU-z

 

http://speedy.sh/JTmkS/Tahiti666.rom

http://speedy.sh/2sftC/015036.gif

Tomek7
komentarz
komentarz (edytowane)

WOW Agent X - Udało się! Wgrałem ten nowy rom jak poleciłeś, zrestartowałem kompa, włączyłem test GPUz i jak widzisz na obrazu załączonym przy tym samym teście dużo mniejsze było obciążenie karty niż wtedy. Pograłem właśnie dwie godziny w Chivalry i wszystko chodzi sprawnie. Masz u mnie duże piwo.

 

Ten koleś od którego kupiłem kartę napisał mi że wcześniej na przełączniku jeden był bios 1,1 o którym mówił że jest low power, na pozycji drugiej był bios 1.2

 

Ps: zmieniałeś coś w tym biosie czy po prostu to jest dopasowany bios do mojej karty? W czym tkwił problem? Daj znać to może ktoś inny będzie miał z tego korzyść. 

 

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuje! 

Edytowane przez Tomek7
Gość
komentarz
komentarz

Jak jesteś zadowolony to już zostawmy ten temat .

Podziękuj tylko mojej przyjaciółce z fejsbuka Paulince która tu nie ma konta ale czesto przeglada bo bez jej pomocy nigdy bym na to nie wpadł .

Pracuje w dużym serwisie i naprawia dużo bardziej skomplikowane rzeczy ;)

Tomek7
komentarz
komentarz
chetnie osobiscie podziekuje Paulinie na facebooku ale nie wiem jak ja znalezc ;/ 
 
Bez was pewnie musialbym reklamowac ta karte. Zastanwaiam sie czy koles od ktorego kupilem ta karte nie wgral sam tych biosow. 
 
Raz jeszcze dzieki.
  • 3 miesiące później...
Gwiazdoor
komentarz
komentarz

Mam identyczną kartę i identyczny problem.

 

Wgrałem bios 555.rom i niestety uwalił mi kartę.

 

Z kartą niestety są problemy typu - po odpaleniu gry / programu resetuje się komputer.

 

Co może być tego przyczyną ?

 

Da rady jakoś odzyskać ten jeden uszkodzony bios czy raczej nie ma takiej opcji ?

Gość
komentarz
komentarz

Zgraj działający bios tak jak w temacie i wrzuć na upload

Gość
komentarz
komentarz

Załatwiłeś ta karte dokumentnie :P

 

teraz tak . Jaki ty masz zasilacz i reszte komputera?

Gwiazdoor
komentarz
komentarz (edytowane)

Tzn mam inną wersje bios i wgrałem złą ?

 

Karta pracowała na zasilaczu XFX 550W - przy tych restartach itd. zasilacz padł miał całe 4 dni jutro jedzie na gwarancje.

Reszta kompa: http://www.morele.net/inventory/info/fCK5GM/

 

Uruchomiłem ją na zasilaczu Amacrox 450W ( 348W na +12V ) niestety to samo się działo.

 

Dziś kartę mam w innym komputerze z zasilaczem Seasonic 650W niestety mam problem tego typu że nawet sterowników nie mogę zainstalować... 

Edytowane przez Gwiazdoor
Gość
komentarz
komentarz

Uruchomiłem ją na zasilaczu Amacrox 450W ( 348W na +12V ) niestety to samo się działo.

przecie ten zasilacz nie ma 6 i 8 pin


cpu jaki masz?

Gwiazdoor
komentarz
komentarz (edytowane)

przecie ten zasilacz nie ma 6 i 8 pin

 

Ale z zasilaczem XFX 550W dostałem przejściówkę z 2x molex na 8 Pin. i tak sobie poradziłem. Obecny seasonic ss-650Ht też nie ma 8 pin i też zastosowałem tą przejściówkę.

Edytowane przez Gwiazdoor
Gość
komentarz
komentarz

to czemu nie mozesz zainstalowac sterowników ? Cpu?

Gwiazdoor
komentarz
komentarz (edytowane)

Robiłem kilka podejść i dopiero teraz spróbowałem przez Menadżer Urządzeń poprzez aktualizacje to udało się zainstalować i mam.

Wcześniej próbowałem 13.10 / 14.9 / 14.9.1 prze instalator i dochodziło do pewnego momentu i szlo i szło i szlo i nic... teraz mam już 14.9.1

 

CPU na tym komputerze aktualnie Phenom II X4 960T

 

Oczywiście wcześniej wszystko dokladnie kilka razy czyscilem DDU.

 

EDIT:

 

Odpaliłem teraz na tym drugim komputerze FurMark i dochodzi do 97*C temperatura i nie resetuje kompa... Teraz to już naprawdę nie wiem gdzie problem... 

 

Da rady odzyskać ten Bios co uwaliłem przez niewiedze ?

Edytowane przez Gwiazdoor

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.