x-kom hosting

Gigabyte R9 280x "Display driver stopped responding and has recovered"

Tomek7
utworzono
utworzono

Witam,

 

Tak jak w temacie, dwa dni temu wymieniłem Saphire 6850 OC, na używaną R9 280x w wersji Gigabyte OC Windforce i zaczęły się problemy. W Windowsie wszystko jest OK, ale po odpaleniu np Chivalry po intrze gdy gra wchodzi do menu, za każdym razem się zacina i w dolnym rogu pojawia się komunikat Display driver stopped responding and has recovered, raz na jakis czas się odwiesi na sekundę i wiesza sie dalej. Próbowałem też grę Napoleon TW, ale po wgraniu bitwy komp się zrestartował. 

 

Przy zmianie karty się zagapiłem bo nie usunąłem wcześniej sterowników, ale później wszedłem w tryb awaryjny i czyściłem co mogłem. Dziwnie trochę ta karta siedzi w mojej obudowie bo żeby dokręcić ją niej musiałem ją lekko przytrzymać tam gdzie się przykręca, ale chyba gdyby to było to to karta w ogóle by nie chodziła? Druga rzecz jaka przychodzi mi do głowy to może mój zasilacz nie daje rady? (screeeny poniżej)

 

 

Co zrobiłem:

 

Aktualizowałem biosa płyty głównej

Wgrałem najnowsze sterowniki graficzne

Czyściłem kompa korzystając z Registry Easy i CC Cleaner,

Blokowałem AERO w Windowsie

Wydłużałem w rejestrze czas na reakcje karty

 

Sam już nie wiem, może kupiłem trefną kartę? Robię co mogę by nie wgrywać od nowa systemu ale może to jedyne wyjście? W przyszłym tygodni zamierzam zabrać karta do kolegi i u niego sprawdzić. Proszę o pomoc!

 

Moja specyfikacja

 

Windows 8.1 Pro (automatyczne aktualizacje)

Obudowa Fractal Design (chyba R3)

Antec TP 550W (chyba new edition, załączyłem screen)

Asus M5A78L/USB3 AMD Socket AM3+ 8 Channel HD Audio ATX Motherboard
AMD Athlon II X3 455 3.3GHz Socket AM3 Retail Boxed Processor
Gigabyte Radeon R9 280X 3GB GV-R928XOC-3GD
G-Skill 8GB (2x4GB) DDR3 1600Mhz RipjawsX Memory Kit CL9 (9-9-9-24) 1.5V
MAXTOR HDD 500GB

Samsung SSD 128GB
monitor: Samsung SyncMaster SA350 (full HD)
 

gando
komentarz
komentarz

Do czyszczenia drv w trybie awaryjnym , najczęściej stosuje się teraz DDU http://www.wagnardmobile.com/ , a ster. jaką masz dokładnie wersje ?

Gość
komentarz
komentarz

a ster. jaką masz dokładnie wersje ?

No przecie widac ze 14.4 :P


na używaną R9 280x w wersji Gigabyte OC Windforce i zaczęły się problemy

kopareczka , kopareczka :P

 

Zajrze do tematu jak wróce z fejsboka :P


Zgaraj bios gpu -z( zielona strzałka) i wrzuć na upload

Tomek7
komentarz
komentarz

Dzięki chłopaki za zainteresowanie!

 

Kartę kupiłem za 130 funtów, ma jeszcze 18 miesięcy gwarancji tym bardziej zastanawiam się czemu koleś sprzedaje ją. Najlepsze jest to że kupił w lutym 6 takich kart i teraz używane sprzedaje na ebayu (Aukcja) Przed chwilą mi odpisał, pytał się czy mam przełącznik na karcie ustawiony bliżej portu video ale to sprawdzę później jak wrócę do domu. Mówił że PSU może być za słabe i pyta się jak podłączyłem, czy na molex czy na 6 i 8 pin, Podłączyłem na kable z napisem PCI-E 6 pin i 6+2 pin.

 

Agent X, poniżej załączam BIOS karty

http://speedy.sh/2sQnC/Tahiti-BIOS.rom
Tomek7
komentarz
komentarz

Wgrałem nowy bios na kartę graficzną programem i plikiem od Ciebie, zrobiłem restart jak mnie poprosiło. Po restarcie odpaliłem grę i wytrzymała trochę dłużej, udało mi się do menu wejść bo normalnie wiesz się po 2 sekundach ale już za drugim razem zacieła od razu. Jedna rzecz mnie zastanawia, w programie GPU-Z dalej wyświetla mi się że mam Bios 8 OCT, 015.041.000, zrobiłem coś nie tak?

 

Jak gra dłużej mi wytrzymała to zauważyłem że trochę głośniej zaczęła pracować grafika, przypominało mi to odgłos twardego dysku (pamięci karty?) bardziej niż wiatraka, ale w momencie jak zacięło grę to ten dźwięk też zniknął wiec grafika została odcięta. Czasem zamiast przywieszki komp się restartuje. Dziwny jest ten odgłos pamięci pracujących bo jak odpalam test w GPU-Z to karta nawet przy obciążeniu 94% wydaje inny głos (szybciej wiatraki tylko pracują, pamięci nie słychać)

 

Moja myszka to sharkoon fireglider klawiatura Microsoft Digital Media Keyboard 3000, mam tez zainstalowane sterowniki do Wacoom Tablet 3 i kamerki creative live cam vista IM VF0420.

 

Opisuję wszystko co mogę, czekam na dalsze porady.... 

Gość
komentarz
komentarz

Zgraj jeszcze raz bios

Tomek7
komentarz
komentarz (edytowane)

Próbowałem wgrać raz jeszcze ten BIOS od Ciebie (111.rom) ale wyświetla się komunikat:

 

This version of VBIOS is already installed

 

Więc wygląda na to że się wgrało już wcześniej.

 

Jak odpalam grę w trybie awaryjnym to działa, to samo jak robię test programem GPU-z, komputer zawiesza się jak jest gra włączona w momencie jak słyszę ten odgłos z karty graficznej jakby pamięci pracowały. Przez chwile widzę menu i poruszają się elementy, włącza się ten dźwięk i po chwili dźwięk ustaje razem z zawieszeniem się gry ;/

Edytowane przez Tomek7
Tomek7
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłem dokładnie nazwę mojej karty, widzę że w dziale download do tej karty są sterowniki 13.10 a ja mam nowsze, zrobić downgrade sterowników? Nie wiedziałem którego Biosa ściągnąć bo jest F4 i F13? 

 

GV-R928XOC-3GD (rev. 2.0)

Edytowane przez Tomek7
Gość
komentarz
komentarz

, zrobić downgrade sterowników?

nie


A wiec tak .

Karta wybrana przez ciebie ma zupełnie inny kontroler VRM.


Ryzykujemy?

PW

Tomek7
komentarz
komentarz

No wlasnie nie chcialbym ryzykowac bo karta ma 18 miesiecy gwarancji. Na czym to ryzyko by polegalo?

Gość
komentarz
komentarz

Na czym to ryzyko by polegalo?

Na wielu rzeczach ale ngw raczej nie stracisz .

Pytanko masz 2 komputer lub karte zintegrowaną?

Tomek7
komentarz
komentarz

Mam laptopa jak cos. Nie wiem czy na mojej plycie glownej jest zintegrowana karta. Jezeli nie strace gwarancji to moge pokombinowac.

Czy moj zasilacz jest wystarczajaco dobry? Wszedzie pisza minimum 600W

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Czy moj zasilacz jest wystarczajaco dobry?

Na 90% .Niestety chyba ma 4 linie ale po 20 A

 

Wszedzie pisza minimum 600W

Nic nie znaczy


Zrób botowalnego pendrajwa


https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=bootowalny+pendrive

Edytowane przez AGENT X
Tomek7
komentarz
komentarz (edytowane)

mam program win32 do tworzenia boootwalnych pendrivów, 4GB wystarczy? Jaki obraz umieścić na pendrivie?

Edytowane przez Tomek7
Gość
komentarz
komentarz

Jaki obraz umieścić na pendrivie?

No znajdz sobie instr .4gb starczy

Tomek7
komentarz
komentarz

No znajdz sobie instr .4gb starczy

mam juz pendriva, i program do tworzenia na nim bootowalnych plików. Co robimy dalej?

Tomek7
komentarz
komentarz

Wgralem ten bios programem od ciebie I przy starcie systemy nie odpala sie windows :( w ostatnim momencie podczas ladowania ekran jest zielony I nic sie nie dzieje. Jak to cofnac?

Gość
komentarz
komentarz

Jak to cofnac?

Czyli jednak wybrałes zła karte :P

w ostatnim momencie podczas ladowania ekran jest zielony I nic sie nie dzieje. Jak to cofnac?

screen

Tomek7
komentarz
komentarz

Wlasnie sie zorientiwalem ze wgralem tym ati flash ktory wczoraj mi dales. A dzis dales link do innego atiflash. Mozna to cofnac?

Gość
komentarz
komentarz

wszystko można tylko nie wiem co robisz co masz itp

Tomek7
komentarz
komentarz (edytowane)

wgralem ten plik ktory podales winflashem 2,6,7 zamiast tym ati flashem 4.17 ;/ Spieszylem sie i myslalem ze to ten sam program. Jak odpalam windowsa to widze biosa, ekran startowy moj login przy znaczku windows 8 na tle zielonym i nagle zawiesza sie loader i znikaja napisy zostaje zielone tło i nic sie nie dzieje. Kompe nie reaguje,

 

Po instalacji wskoczyl komunikat ze wszystko i trzeba reset zrobic. 

 

W trybie awaryjnym moze odpalic windowsa?

Edytowane przez Tomek7
Gość
komentarz
komentarz

bios z postu 19?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.