x-kom hosting

Wybór monitora 22-24 cale

Teppic
utworzono
utworzono

Witam forumowiczów! Planuję w niedalekiej przyszłości zakupić jakis monitor LCD do mojego komputera(c2d, 2gb, karta x1950pro) i mam wielki mętlik w głowie. Bynajmniej nie z powodu ogromu wyboru ale... braku monitora, który spełniałby moje wymagania w 100%. Ale konkrety...

Wypunktuje moje wymagania od najważniejszych do najmniej ważnych:

Najwazniesze:

- musi mieć conajmniej 22 cale

- matryca IPS lub PVA(TN odpada bo ma słabe kąty widzenia, a nie chcę się kręcić w łózku przy oglądaniu filmów;))

- złącze DVI koniecznie!

Mniej ważne:

- najlepiej jakby miał komplet wejść czyli composite itd. aby można było podłączyc do niego w przyszłości konsolę PS3

- monitor najlepiej jakiś markowy

Najmniej wazne:

- najlepiej jakby miał czarny kolor

- możliwość powieszenia na scianie

Przenaczenie monitora to głównie oglądanie filmów a w dalszej kolejności internet a na szarym końcu gry. Pewnie kupiłbym jakis monitor bez pytania, ale mam to cholerne przeświadczenie o wyższości paneli IPS i PVA na TN a jak wiadomo tych ostatnich jest na rynku najwięcej i nie mam zbyt dużego wyboru. Np. ten monitorek:Monitor 24 cale iiyama bym od razu łyknął gdyby nie to, że ma matryce TN. Cóż jestem wymagający i kąty widzenia są najważniejsze.

Jeszcze ten wchodził u mnie w rachubę: Monitor LG 24 cale z matrycą MVA ale fakt, że to LG mnie trochę odpycha.

Uwaga: nie biorę pod uwagę TV LCD gdyż mój ojciec by mi go szybko rozwalił(śpię z nim w jednym pokoju) gdy jestem w robocie. Ma taki talent do psucia wszystkiego a na komputerach się nie zna więc by mi monitora nie ruszył a TV jak najbardziej!

Chciałbym abyście mi doradzili w wyborze. Kwota jaką planuje wydać to ok. 1500-2000zł, w ostateczności nawet i 2500zł.

Lipton
komentarz
komentarz

czy ja wiem ja mam 19 calowy i katy widzenia 160 a wszystko jest ok chyba ze masz monitor bardzo wysoko no to tak

http://www.bitone.pl/product_info.php?products_id=8337

nie mam przekonania do HYUNDIA ale ten jest ok

Teppic
komentarz
komentarz

OK. jak na razie mam na oku następujące modele:

Hyundai 24" LCD W241D - Opis monitora

LG 24" LCD L245WP-BN - Opis monitora

NEC 24" LCD MultiSync LCD2470WNX - Opis monitora

I nie wiem , który wybrać!

Popek
komentarz
komentarz

Mi się zdaje że ten Hyundai, też dobre monitorki ;]

raczo
komentarz
komentarz

A czy ten monitor będzie wisiał gdzieś wysoko na ścianie?

Teppic
komentarz
komentarz

No on raczej nie bedzie wisiał na ścianie ale ta funkcja byłaby mile widziana;)

EDIT: Wróć... własnie sobie pomyslałem, że powieszenie takiego monitorka na scianie to super sprawa i raczej sobie powieszę;). Będzie wisiał gdzieś na wysokosci moich oczu gdy siedzę przy biurku.

raczo
komentarz
komentarz

Nie wiem na co ci takie drogie monitory. Ja mam Samsunga SM 226BW i widać świetnie, a cena dwa razy mniejsza ;) .

Jeśli monitor będzie stał na wysokości oczu to bierz coś takiego jak mam ja i masz 1000zł w kieszeni. A zapewniam cię ze 22 cale to już i tak dużo

;) .

gacekdamian
komentarz
komentarz

22" iiyama ProLite E2202WS black ja posiadam taki monito, jest dobry:), filmy sie na nim oglada zajebiscie:) ale jak bym mial kase to bym bral 24'' , kąt widzenia pion 160 °

kąt widzenia poziom 160 w zupelnosci wystarcza:)

Teppic
komentarz
komentarz

Trochę poszperałem i wpadłem w szok. firma Belinea będzie miała w ofercie(choć może nawet już ma) monitor 26 calowy w cenie... 2200zł. Tylko, że matryca TN i tylko biały kolor dostępny ale... Oto link do monitora: http://www.belinea.com/pl/o_line/product_d...mp;artnr=112601

Opłaca się to brać? Czy lepiej wziąc cos z 24 calówek ale z matrycą MVA/PVA?

raczo
komentarz
komentarz

A co ty sie tak uparłeś na te matryce? Nie szkoda ci kasy na takie monitory? :P .

Sonido
komentarz
komentarz

Nie ma sensu. 26' to jednak spory monit. 22 cale w zupełności wystarczą. Sam mam 226BW od Samsunga i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Gra się extra, filmy ogląda elegancko. Tylko kupować, tymbardziej, że teraz jest w dobrej cenie.

Teppic
komentarz
komentarz
A co ty sie tak uparłeś na te matryce? Nie szkoda ci kasy na takie monitory? :P .

Raz - matryce PVA i MVA mają lepsze odwzorowanie kolorów i szersze kąty widzenia co jest chyba megaważne gdy się ogląda z wiekszej odległości filmy

Dwa - wyświetlają 16 milionów kolorów a nie emulują je tak jak TN

Trzy - wypalone piksele nie są tak widoczne jak na matrycach TN

Cztery - ogolnie obraz jest zdecydowanie lepszy(a monitor kupuje się na kilka lat)

A tak upieram się przy jak największym panelu bo w przyszłosci chcę podłaczyć do niego konsolę Playstation 3 i bynajmniej nie zamierzam grać z nosem przy monitorze;)

Sonido
komentarz
komentarz

No jeżeli do konsoli to rzeczywiście lepiej wziąć większy.

raczo
komentarz
komentarz

No jak wolisz ale mi byłoby jednak szkoda tej kasy. Według mnie jeśli już to kup 24 cale z matryca PVA i MVA ;) .

Teppic
komentarz
komentarz

No wlasnie chcę kupic monitor ale żeby miał matrycę MVA/PVA. Wolałbym nawet i 22 cale ale jakos nie znalazlem jeszcze 22 calaka z inną matrycą niż TN! Jesli taki istnieje to dajcie proszę namiar!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.