x-kom hosting

Monitor LCD 19" do 700 zł

khawa16
utworzono
utworzono

Wraz z nowym komputerem chciałbym kupić monitor LCD 19" do 700 zł i niewiem jaki wybrć, bo sie nieznam na tym i dlatego znawców prosze o pomoc w wyborze za tą cenę w miarę najlepszego monitora.

PS: O co chodzi z tymi "ms" bo patrzałem monitory co mają 2ms 5 ms, a nawet widziałem monitor za 6000 zł co ma 30 ms ;o, i czym więcej tych ms to jest lepiej czy gorzej?

Czekam na propozycje.

SleepWell
komentarz
komentarz

ms jest to czas odpowiedzi matrycy odpowiadający za niezmąconą jakość obrazu wideo, im mniej ms tym lepiej bo szybsza reakcja matrycy...

znalazłem w internecie obrazek, dzięki któremu "zobaczysz" o co chodzi

img7as6.jpg

Obrazek przedstawia akurat w jaki sposób działa Technologia Trace Free zastosowana w monitorze ASUS VW222S (979zł 22" wide)

Technologia Trace Free obniża czas odpowiedzi matrycy do zaledwie 2ms (GTG: szary ? szary), zapewniając w ten sposób niezakłócony obraz podczas gier i oglądania filmów.
khawa16
komentarz
komentarz

A czy te 5 ms może bardzo wpłynąć na jakość obrazu? Bo za 700 zł niewiem czy znajde dobry monitor z 2 ms

falcon1984
komentarz
komentarz

5ms to ludzie oko nie rozróżni od 2ms, nie będziesz miał na tym LG blura bo ja go już u kolegi w akcji widziałem i było ok podczas gier.

Mój BenQ ma 8ms i nic też nie widać w stylu rozmycia...

SleepWell
komentarz
komentarz

Wiesz co, wydaje mi się ze nie będzie to aż tak odczuwalna różnica.

Jeżeli byłbyś skłonny dopłacić 70 zł to:

http://www.allegro.pl/item286894326_lg_l19...rier_15_zl.html

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie wiem, przy ilu ms rozmycie zaczyna być widzialne, ale powiem tyle, że na moim laptopie, nienajnowszym konstrukcyjnie (P4 2,4 GHz, 256 MB RAM, GF FX Go 5250) ekran raczej jakiegoś powalającego czasu reakcji nie ma i smuży dość wyraźnie ;) Kiedyś czytałem, że ekrany laptopów miały w tym okresie ok. 20ms, ale nie wiem, na ile to jest prawdą.

Mateo93
komentarz
komentarz

Te monitory są testowanie w idealnych warunkach odbioru, to 2ms to jakieś 30ms w warunkach domowych, a i tak między 2 a 12 różnicy nie zobaczysz... Czyli w tym za 6 tysiaków był podany rzeczywisty czas reakcji, w normalnych warunkach, albo to monitor dla grafików, raczej gracze nie kupują takiego sprzętu... :)

jarius
komentarz
komentarz

A ja odpowiem na magiczne pytanie magiczną odpowiedzią. Monitory poniżej 8 ms oko ludzkie nie rozrozni.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.