x-kom hosting

Problem DNS

wojtek717
utworzono
utworzono

Witam, gdy próbuje otworzyć jakąś stronę przez Google Chrome (na innych przeglądarkach ten sam problem) pojawia mi się taki komunikat: "Strona internetowa niedostępna ponieważ nie powiodło się wyszukiwanie DNS..." Po kilku F5 strona się uruchamia. I tutaj pytanie jak to naprawić? Jak skonfigurować to DNS. Na innych urządzeniach też nie może ładować stron.

 

Google chrome kod błędu: Kod błędu: DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

sierra2000
komentarz
komentarz

Sprawdź w routerze jakie masz ustawione dns, czy są takie same jak od operatora, a na próbę możesz użyć googlowych 8.8.8.8 i sprawdź, możesz też być ofiarą wirusa

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

wojtek717
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź w routerze jakie masz ustawione dns, czy są takie same jak od operatora, a na próbę możesz użyć googlowych 8.8.8.8 i sprawdź, możesz też być ofiarą wirusa

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

CMD: Serwery dns: 192.168.1.1

Router (tytuł Wan?): 

DNS Server: 192.168.100.1 , 0.0.0.0
sierra2000
komentarz
komentarz

Na stronie operatora ewentualnie google wpisz np dns tp zależy od kogo masz net

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

wojtek717
komentarz
komentarz

Zaraz sprawdzę, ale jeśli DNS będą się różnić to co mam zrobić? Router to Tp-Link

sierra2000
komentarz
komentarz

To jesteś potencjalną ofiara wirusa który atakuje najczęściej routery tplikna, zaloguj się na router i w zakładce gdzie możesz wpisać dns ustaw na sztywno np te googlowe, i wyłącz zdalny dostęp do routera, powinno pomóc

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

wojtek717
komentarz
komentarz

Na DNS: 8.8.8.8 działa dobrze, to zostawić tak?

sierra2000
komentarz
komentarz

Hej no jasne że możesz tak zostawić, albo ustaw na sztywno dns operatora jak się dowiesz jakie ma pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.