x-kom hosting

Częste bluescreen'y

adriano9
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Od czasu gdy kupiłem nowy dysk SSD (Plextor m5s 128gb, wcześniej używałem tylko HDD) i zainstalowaniu tam Windowsa 7 64 bity (na dysku HDD został nieużywany Windows - 7 64 bity) zaczęły się pojawiać bluescreen'y. Pierwszy pojawił się zaraz przy próbie instalacji sterowników płyty głównej. Ciężko jest mi teraz określić przy jakich konkretnie. Sformatowałem szybko dysk SSD i zainstalowałem znowu Windows, ale problem z bluescreenem podczas instalowania sterowników wciąż występował. Udało mi się go obejść wchodząc w tryb awaryjny i usuwając, któryś ze sterowników. Doinstalowałem resztę sterowników i tak też działa mi komputer do dzisiaj. Podczas różnych czynności wyskakują bluescreeny. Dziś oglądając vimeo przez przeglądarkę FF wywalało mi non stop niebieski ekran śmierci. Obstawiam, że jest to problem związany z jakimiś sterownikami. Dodam, że nie działają mi cztery porty usb - dwa przednie oraz dwa tylne, a w menadżerze urządzeń jest brak sterownika Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) oraz niżej Nieznane urządzenie. Dysk jest podpięty kablem SATA III.

 

Moja specyfikacja komputera:

Radeon 7950 3gb

Intel i5 3750k

Kingstone DDR3 8gb (2x 4gb)

SSD Plextor M5S

HDD Seagate 2TB

P67 Performance Fatality

Chiectec 600W

 

Dołączam raporty z Minidump

 

http://www11.zippyshare.com/v/39799607/file.html

lsdpetersld
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz ja nie wejde zeby obczaic. Bylbys tak mily i sciagnalbys np. BlueScreenView? Spolszczenie opcjonalne. Podalbys wtedy typ bledu,np. cos typu DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL . Instalowales system na SSD z podlaczonym HDD? Jak tak, to sprobuj bez niego! Powodzenia kolego! :)

Wytapowane z Galaxy Mini

adriano9
komentarz
komentarz

system_thread_exception_not_handled

page_fault_in_nonpaged_area

system_service_exception

driver_irql_not_less_or_equal

 

Ten pierwszy pojawia się najczęściej.

 

System na SSD był instalowany z podłączonym HDD. Na razie chcę się wstrzymać z ponownym formatem. Jeśli wszystkie sposoby zawiodą to wtedy spróbuję przeinstalować system. Może macie jakieś pomysły jak to rozwiązać. Teraz idę spać i będę kombinował jutro wieczorem według Waszych porad.

Dzięki za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Dysk pracuję w trybie IDE czy AHCI ?

adriano9
komentarz
komentarz

Nie mam zielonego pojęcia. Nie wiem gdzie to sprawdzić. Właściwie pierwszy raz słyszę o skrócie AHCI.

Youki
komentarz
komentarz

W BIOS"ie. Ma być na AHCI.

adriano9
komentarz
komentarz

W BIOS'ie jest ustawione na IDE. Przestawiłem na AHCI, ale system nie chciał się włączyć. Podczas ładowania Windowsa komputer się resetował. Dołączam również zdjęcie, które może powie Wam więcej niż mi.

 

http://fotoo.pl//out.php?i=808082_dsc-0002.jpg

 

Może coś źle podłączyłem?


Jakieś pomysły czemu mam takie problemy z bluescreen'ami?

Youki
komentarz
komentarz

Przestaw na AHCI i zainstaluj raz jeszcze system.

 

SSD napewno pod SATA 3 podłączony ?

adriano9
komentarz
komentarz

Na pewno jest podpięty kablem SATA 3. Jest różnica w wejściach na dyski na płycie głównej? Po prostu wpiąłem go w pierwszy możliwy.

Youki
komentarz
komentarz

Ale nie chodzi o kabel tylko złącze na płycie głównej.

Po prostu wpiąłem go w pierwszy możliwy.

No właśnie i z BIOS'u wynika, że HDD masz pod SATA 3 a SSD pod SATA 2, a ma być pod SATA 3 (raczej będą innym kolorem, masz tylko 2 takie złącze, pod jedno jest HDD podłączony).

adriano9
komentarz
komentarz

Czyli podsumujmy:

Mam podpiąć dysk SSD tam gdzie mam teraz HDD, później zmienić w BIOS'ie na AHCI i wtedy postawić system od nowa? Dziś już tego nie zrobię więc chcę się na 100% upewnić, że jutro zrobię wszystko jak trzeba.

Youki
komentarz
komentarz

Nie, podpinasz w taki kolor jaki masz HDD, bo pierwszy slot wg BIOS'u jest wolny.

adriano9
komentarz
komentarz

Aha. Teraz już wszystko rozumiem. Dzięki za pomoc, jutro pod wieczór dam znać jak rezultaty.

adriano9
komentarz
komentarz

Hmm. Zrobiłem wszystko według instrukcji. Wszystko zainstalowało się pomyślnie, ale pojawił mi się jeden bluescreen podczas pracy na komputerze. Konkretnie ten "page_fault_in_nonpaged_area".

lsdpetersld
komentarz
komentarz (edytowane)

Wypal na plytke program "memtest86+" i odpal go jako 1 narzedzie bootowania na CD. Testuj kazda pamiec kosci RAM osobno. Testy 1 trzymaj 1.5-x h. X-ile chcesz.

Wytapowane z Galaxy Mini

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.