x-kom hosting

Kręcenie asus geforce 7600GS na ddr2 :D

BlancioR92
utworzono
utworzono

Witam zakupiłem przedwczoraj asus geforce 7600GS 256mb ddr2 128 bitów wersja silent z chłodzeniem pasywnym

Cała specyfikacja

Amd sempron 3000+ 64bit na am2

Płyta głowna am2 Nf3

zasilacz modecom mc 350 ;]

2x512mb ddr2 533 mhz kingston

No to tak pierwsze co domontowałem wentylatorek bo temperatura 74 stopnie w spoczynku niezbyt mi sie spodobała no i spadła do 46-7 w stresie 50 :) nabrałem chęci na over clocking ściągnełem riva tunner i zaczełem przesuwać suwaczki co 5mhz oczywiscie kontrol temperatury itd doszlem do 435 rdzenia i 435 pamieci no to postanowilem pokrecic ostatni raz pokrecilem na 440/440 wlaczam everesta a tam co procesor graficzny cofnal sie i pisze 401 (oryginalny [400]) a pamiec ok mysle sobie hmm wtf obnizam podwyzam i dalej jest takie ale obnizam sie dalej i mam tam dzialke nvida forceware clock no i tam taktowanie rdzenia jest takie jakie ustawilem w riva tunerze ustawilem spowrotem na 435/435 bo na 440 byly nawet paski juz :/ ale nadal niestety jest rdzen 401 tylko w tej nivida forceware jest tak ja powinno byc wiec nie wiem ocb bo wczesniej tam tez bylo i pisalo ile procent o/c no ale ok olałem to i właczyłem 3dmarka z 7800 punktów zrobiłem 8500 punktów wiec nie jest tak źle przyrost mocy około 6% temperatura w idle 48-49 a w stresie 50-53 Jak bardzo długa gram to jest 55.

tazman
komentarz
komentarz

Na kartach pasywnie chłodzonych nie ma aż takiego przyrostu oc, nadto przy pamięciach DDR 2 nie masz co liczyć na szybkość

BlancioR92
komentarz
komentarz

No fakt max przyrost to 7-8% z tego co zauważyłem... ale zawsze coś tylko po resecie komputera znow mam ustawienia fabryczne czemu sie nie zapisuja? ;/

Dziadi
komentarz
komentarz
No fakt max przyrost to 7-8% z tego co zauważyłem... ale zawsze coś tylko po resecie komputera znow mam ustawienia fabryczne czemu sie nie zapisuja? ;/

no bo zeby sie zapisywaly musisz zmienic taktowania w biosie karty co juz jest bardziej zawansowane

Sonido
komentarz
komentarz

Albo zapisać profil w RivaTuner i co uruchomienie kompa ładować je ręcznie. Trwa to naprawdę moment ;)

Radzę Ci, abyć OC swojej grafy używał tylko, gdy uruchamiasz jakąś grę, bo tego przyrostu w filmach, przeglądaniu www nawet nie zauważysz.

BlancioR92
komentarz
komentarz

Yhym z tym profilem to czytałem ale chyba lepiej miec to zapisane w biosie karty... bo potem format i co znow o/c ?;/

Sonido
komentarz
komentarz

No to jeżeli umiesz to pobaw się w BIOSie, ja niestety nie wiem jak to zrobić. Możesz po prostu na nowo wprowadzić poprzednie wartości OC w RT np. 440/440 bez konieczności kontrolowania i ponownego kręcenia co 5MHz.

BlancioR92
komentarz
komentarz

No trzeba wgrać nowy bios... a ten profil w riva tunner to jak sie tworzy? czy to nie jest niebezpieczne gdy karta sobie z 1godz chodzi na normalnych taktowaniach a nagle przy ładowaniui profili skacze o 10% w góre?

Sonido
komentarz
komentarz

Driver Settings/Customize/System Settings/ (podkręcasz takty, klikasz Test/Zastosuj/Ikonka Dyskietki(Zapisz)/wprowadzasz nazwę i OK

Tyle :mruga:

BlancioR92
komentarz
komentarz

A ja znalazłem coś lepszego hehe :D opcja apply overclock settgies at windows starup zaznaczam fajeczka i mam ok :D

Sonido
komentarz
komentarz

No fakt, zapomniałem o tej opcji ;)

Profili możesz natomiast używać do zmieniania ustawień pomiędzy Idle a graniem.

BlancioR92
komentarz
komentarz

Ale o tym tez pomyslalem w 2d mam 400/800 a w 3d (grach) powyzszone ale mam pewien inny problem mianowicie karta sie ladnie krecila punkty w smarku z 5mhz na 5mhz rosly o kilkanascie punktow i doszedlem do przelomowej chwili dalem wrescie 440 i wtedy o nie co jest ! 4 punkty mniej niz na 435 a zadnych przeklaman obrazu i artefaktow nie bylo WTF?? robie znow i co widze 150 punktow mniej ;/ przesuwam na 435 i i tak mam mniejszy wynik od tego ktory mialem za pierwszym razem na 435 ale wiekszy niz przed o/c... byc moze jest to spowodowane ze juz 4godz mecze komputer na 3dsmarkach :P i jest "zmeczony" ale temperatury sa w normie... troche mnie to rozczarowalo bo wyniki nie sa stabilne sprawdze jutro jak komputer odpocznie czy znow bedzie to samo mam nadzieje ze to wina "zmeczenia" bo jak nie to chyba dam sobie spokoj z o/c ;/ kolega mi cos tlumaczyl o dziurze megahercowej ale nie wiem ocb.Dobra juz po o/c z 400/800 udało mi sie wydobyc 450/850 :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.