x-kom hosting

Podłączenie komputera z telewizorem

p5ych0
utworzono
utworzono

Witam. Dziś stwierdziłem, że chcę podłączyć komputer do telewizora i stwierdziłem też, że tego nie potrafię. Jestem totalnie zielony w tym temacie więc bardzo proszę o wytłumaczenie krok po kroku co mam zrobić. Moja karta to Geforce 8500 gt i mam sprzęt do wykorzystania : Eurozłączkę z wyjściami w kolorach czerwony, żółty, biały ; kabel z czinczami czerwony, żółty, biały z obu stron, przejściówkę z końcówką do karty graficznej z jednej strony oraz kabelkami w kolorach czerwony, żółty, niebieski, zielony.

I po prostu te kable niebieski i zielony mnie zmieszały... po co one tam są skoro nie mogę nigdzie ich podpiąć. Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie co mam zrobić żebym mógł na tv widzieć obraz z kompa. (stery nVidia mam najnowsze i nvidia tool też).

vocativus
komentarz
komentarz
stery nVidia mam najnowsze i nvidia tool też

czyli to mamy z głowy

I po prostu te kable niebieski i zielony mnie zmieszały... po co one tam są skoro nie mogę nigdzie ich podpiąć

to jest złącze komponentowe - jakość zbliżona do HD. Złącze takie posiadają telewizory plazmowe i LCD przystosowane do wyświetlania obrazu high deffinition.

Eurozłączkę z wyjściami w kolorach czerwony, żółty, biały ; kabel z czinczami czerwony, żółty, biały z obu stron, przejściówkę z końcówką do karty graficznej z jednej strony oraz kabelkami w kolorach czerwony, żółty, niebieski, zielony.

do żółtego na przejściówce z karty podłączasz żółty czincz, drugą końcówkę do żółtej na euro i euro wpinasz do telewizora. Odpalasz telewizor, dajesz żeby wyświetlał obraz ze SCARTa i zostawiasz. Komp powinien wykryć że coś się podłączyło.

teraz komputer: uruchamiasz 'panel sterowania nVidia" -> gałąź wyświetlanie -> konfigurowanie wielu monitorów -> powinieneś mieć do wyboru: użyj jednego monitora, to samo na obydwu itd. (jeśli nie ma to daj na mojego monitora nie ma na liście i daj na rygorystyczne wyszukiwanie), ustaw to samo na obydwu i daj na zastosuj. W tm momencie powinieneś widzieć obraz na telewizorze i na monitorze.

p5ych0
komentarz
komentarz

Odpalasz telewizor, dajesz żeby wyświetlał obraz ze SCARTa i zostawiasz. Komp powinien wykryć że coś się podłączyło.
Nie wiem o co chodzi z tym SCARTem, nie mogę tego znaleźć. : /Dzięki serdeczne za pomoc, obraz jest ale nie ma dźwięku, Czy masz na to też jakąś radę ?
vocativus
komentarz
komentarz

SCART to eurozłącze :P

dźwięk to musisz podłączyć do karty dźwiękowej poprzez przejście jack - chinch i potem czerwony do czerwonego, biały do białego

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.